W klubie SP9KJM zawsze dzieje się coś dobrego i ciekawego

     Mimo pandemii wirusa Covid 19 mamy dobre informacje. Najważniejszą informacją, która dotyczy nie tylko naszego klub, ale również całego polskiego środowiska krótkofalarskiego jest fakt, że polska reprezentacja SN0HQ(swoista ekstraklasa PZK) w międzynarodowych, prestiżowych zawodach CQ WW DX Contest 2020 zdobyła III miejsce w świecie. To wielki sukces dla naszych najlepszych polskich dx-manów. Brawo zawodnicy!

A tak wygląda certyfikat dla polskiej reprezentacji

     Gwoli dalszych informacji: I miejsce zajęła niemiecka reprezentacja DARC zdobywając 25.676.392 punktów. II miejsce zajęła reprezentacja Francji TM0HQ zdobywając 25.163.538 punktów, natomiast reprezentacja polska SN0HQ uzyskała 20.696.780 punktów. Pokonaliśmy reprezentację czeską OL0H niewielką różnicą punktów – Czesi uzyskali bowiem 20.654.988 punktów. W pierwszej dziesiątce zmieściły się zespoły: S50HQ, EF4HQ, LY0HQ, OH2HQ, GR2HQ i IO0HQ. Wszelkie informacje na temat polskiej reprezentacji SN0HQ znajdują się na stronie http://sn0hq.org.pl

     W 2020 roku Zespoły naszej reprezentacji SN0HQ(najlepsi operatorzy krajowi) pracowały z n/w miejsc:

     Jako prezes PZK, postaram się o docenienie w szczególny sposób naszej polskiej reprezentacji. Szczególne podziękowania należą się Kapitanowi naszej reprezentacji Włodkowi SP6EQZ, wywodzącemu się z Wojkowic koło Będzina, z którym od lat mamy dobre relacje i bywaliśmy u Włodka w Wojkowicach. Włodku: wielkie dzięki. A tak na marginesie: przypomina mi się sukces polskiej reprezentacji piłki nożnej w 1974 roku w Niemczech, która pod wodzą trenera – selekcjonera Kazimierza Górskiego zdobyła 3 miejsce w świecie. A w przypadku Zespołu SN0HQ takim trenerem – selekcjonerem był Włodek SP6EQZ.

     Nie tylko wielu naszych klubowiczów zainteresowanych jest krajowymi i międzynarodowymi zawodami krótkofalarskimi. Kalendarz zawodów międzynarodowych na rok 2021 zamieściliśmy na naszej stronie: https://sp9kjm.com/index.php/2020/12/20/najnowsze-wiadomosci-klubowe-i-nie-tylko/#more-2866 Jeśli chodzi o zawody krajowe, to zostały one zamieszczone w styczniowym wydaniu „Świata Radio”. Poniżej prezentuję ten kalendarz zawodów:

     Tą drogą dziękuję Adamowi SQ9S za trud związany z opracowaniem kalendarza. Gdyby ktoś nie wiedział kim jest Adam SQ9S to podpowiadam: to wielce szanowany nie tylko przez Prezydium ZG PZK Gość. Jest On autorem informacji DX-owych, które ukazują się w każdym środowym Komunikacie PZK. Adamie SQ9S: Wielkie dzięki w imieniu PZK. A naszych klubowiczów zapraszam do udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych – nie tylko pod własnym znakiem, ale również klubowym po uzgodnieniu szczegółów.

     W ostatnim komunikacie klubowym wspomniałem, że pozyskaliśmy nowego członka klubowego tj. Mikołaja SQ9PCO, który jest autorem wielu akcji dyplomowych. Na temat akcji dyplomowej Mikołaja jest mowa w styczniowym wydaniu miesięcznika „Krótkofalowiec Polski”, a dalsze informacje ukażą się w lutowym wydaniu tego miesięcznika. Mikołaj jest też aktywny na rzecz naszego klubu. Ostatnio uzyskał dla nas ciekawy dyplom pod nazwą „76 Rocznica Wyzwolenia Mławy i Ciechanowa”.  Czasy się zmieniają i dziś uzyskanie dyplomu jest znacznie szybsze i łatwiejsze – nie ma już potrzeby drukowania dyplomów i długiego czekania na jego odbiór, bowiem wersja elektroniczna jest dziś standardem i znacznie ułatwia życie. Zatem Mikołaju: dziękujemy za dyplom i staraj się o następne dyplomy dla klubu.

A tak wygląda dyplom uzyskany dla klubu przez Mikołaja SQ9PCO:

    Również Marcin SQ9ITA zdobył dla klubu kolejny dyplom tzn. „107 Rocznica urodzin Antoniego Zębika SP7LA”. Zatem Marcinie: podeślij nam ten dyplom, a my umieścimy go na stronie klubowej. Należy stwierdzić, że z każdym rokiem przybywa nam dyplomów, za co dziękujemy naszym klubowiczom. Zapraszamy do śledzenia krótkofalarskich stron internetowych i Komunikatów PZK, gdzie zamieszczane są informacje o akcjach dyplomowych i prosimy naszych klubowiczów o zdobywanie dla klubu kolejnych dyplomów.

     Kolejna informacja: w związku z Setną Rocznicą III Powstania Śląskiego (1921) w dniach: 1-31 maja br. odbywać się będzie akcja dyplomowa pod nazwą „III Powstanie Śląskie”, zorganizowana przez Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach, przy współudziale Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK w Pszowie, Oddziału Terenowego PZK nr 11 w Opolu, Klubu Ligi Obrony Kraju SP9KDU w Tarnowskich Górach oraz SP9KJM w Siemianowicach Śl. Akcja polega na nawiązaniu w tym okresie łączności z następującymi  stacjami okolicznościowymi: 3Z1921PS, HF1921PS, SN1921PS, SO1921PS, SP1921PS, SQ1921PS. Stacja klubowa SP9KJM pracować będzie pod znakiem okolicznościowym SO1921PS. Szczegółowy regulamin akcji dyplomowej niebawem ukaże się na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK.

Tak wygląda 1 strona okolicznościowej karty QSL:

Dyplom do uzyskania:

A na koniec nieco humoru:

Bez komentarza
Renomowany radiowy warsztat naprawczy poleca swoje usługi
To wymaga trochę wysiłku: dla krótkofalowców znających english nie powinno to stanowić problemu. Dla innych wskazany jest wujek Google.
Skąd te zakłócenia?

     Cieszy nas fakt, że dzięki dobrze prowadzonej polityce informacyjnej, mimo pandemii wirusa Covid 19 do klubu przybywa coraz więcej osób. Wczoraj tj. 19 stycznia br. klub nasz odwiedził Marcin z Mysłowic, były radiotelegrafista wojskowy, pracujący niegdyś na radiostacji R 140, który postanowił zostać krótkofalowcem. Marcin, jako czynny zawodowo, z różnych względów nie mógł poświęcić się pasji krótkofalarskiej, a obecnie jako emeryt ma więcej czasu i postanowił powrócić do tego hobby. Zatem Marcinie: jest u nas dla Ciebie miejsce i pomożemy Ci w przygotowaniu do egzaminu na licencję nadawczą. A tak na marginesie: o naszej aktywności klubowej Marcin dowiedział się śledząc między innymi strony internetowe oraz informacje od krótkofalowców, którzy zaproponowali mu odwiedzenie naszego klubu. Marcin nie jest jedyną osobą, która dotarła do nas dzięki informacjom zawartym na stronie klubowej. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych zainteresowanych nowoczesną techniką radiową. Aby nie stresować potencjalnych, przyszłych klubowiczów to oświadczam: dziś, aby zostać krótkofalowcem nie trzeba znać telegrafii tzn. alfabetu Morse’a. Współczesne krótkofalarstwo to nie tylko telegrafia i fonia. Współczesne krótkofalarstwo idzie z duchem i postępem czasu i jest tu miejsce do pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technik cyfrowych przy użyciu komputera. Ale o tym można dowiedzieć się w klubie, do którego zapraszamy.  

     W następnym wydaniu naszych klubowych informacji podzielimy się z naszymi członkami i sympatykami klubu informacją co udało się nam całemu Zespołowi Klubowemu osiągnąć w ciągu ostatnich dwóch lat. A udało się nam dokonać bardzo dużo, za co wszystkim Wam – Klubowiczom dziękuję.

Info: Tadeusz SP9HQJ.