SP9KJM w czasie w pandemii Koronawirusa Covid 19

Dalszy wzrost zachorowań na wirus Covid 19 i restrykcyjne decyzje władz państwowych, polegające na zakazie wszelkiego typu działalności zbiorowej sprowadzającej się do uczestnictwa jedynie do 5 osób spowodowały, że aktywność wielu organizacji pozarządowych zawiesiła swoją działalność. Tak też się stało z naszym klubem. Ale nie poddajemy się: jeśli można spotkać się w mniejszym gronie to i my również stosujemy się do tego zalecenia. Po okresie zawieszenia działalności klubowej na okres świąteczno – noworoczny, po raz pierwszy w tym roku, w zmniejszonym składzie osobowym spotkaliśmy się  5 stycznia. W czasie tego spotkania, poza prezesem klubu Tadeuszem SP9HQJ w spotkaniu wziął Józef SQ9FII, Sebastian SP9TDA i Krzysztof SQ9NIU.

     W czasie tego spotkania klubowego nasz skarbnik klubowy Józef SQ9FII przedstawił aktualną sytuację finansową klubową stwierdzając, że dysponujemy kwotą, która w tym roku nie pozwala na wielkie szaleństwa, ale na mniejsze przedsięwzięcia. W związku z powyższym uprzejmie prosimy naszych kolegów klubowych o dokonywanie opłat członkowskich na rok bieżących wynoszących rocznie 120 złotych. Opłaty te można wnosić w dwóch ratach. Wniesione opłaty członkowskie znacznie podbudują nasz budżet klubowy, a to będzie miało realny wpływ na realizację naszych przedsięwzięć klubowych. Jednym z ważniejszych planowanych przedsięwzięć jest wiosenna wyprawa naszego zespołu klubowego w ciekawe miejsce poza granicami naszego kraju i udział w zawodach międzynarodowych. Czy nam się to uda? Na chwilę obecną nie wiemy, ponieważ ograniczenia w zakresie wirusa Covid 19 nie pozwalają na swobodne podróże po Europie. Zatem poczekajmy na dalszy rozwój wypadków. Ale, poza planowanymi wypadami zagranicznymi(o ile warunki pandemiczne ustąpią) zamierzamy brać udział w wielu przedsięwzięciach ogólnopolskich (np. ŁOŚ 2021) i regionalnych(np. Koniaków 2021, Spotkanie na Polanie klubu SP9PEW i inne). Zamierzamy też przeprowadzić klubowe wyjazdy w teren np. do Ośrodka Harcerskiego w Kucobach koło Olesna i w inne ciekawsze miejsca. Zawsze w takich przypadkach pracować będziemy pod znakiem klubowym.

     Aby sprostać tym zadaniom potrzebne będą odpowiednie środki. Zamierzamy również przygotować naszym przedstawicielom koszulki klubowe, koszulki organizacyjne i polarowe bluzy ze znakiem klubowym oraz logo PZK i LOK. Mamy też najprostszą wiatę chroniącą nas przed opadami w czasie wyjazdów terenowych, ale po naszej ostatniej listopadowej aktywności w ramach zawodów UKF w Siewierskiej Górze na skutek silnego wiatru uległa uszkodzeniu i należy pomyśleć o nabyciu czegoś porządniejszego. Nie mówię też o zakupie sprzętu nadawczo – odbiorczego, na co również potrzeba trochę kasy. Ale od czego są pomysły naszych klubowych kolegów? Ostatnio zrodził się ciekawy pomysł, ale na razie nie mówię o tym głośno. Jednym słowem: pomysłów nam nie brakuje i pewnie uda się nam tzn. całemu Zespołowi osiągać zaplanowane cele.

     Również w czasie ostatniego spotkania klubowego tj. we wtorek 12 stycznia br. był obecny prezes klubu SP9HQJ, a wkrótce przybył Mateusz SQ9MLZ, który zaproponował szereg ciekawych przedsięwzięć na rok bieżący. Być może uda się wspólnymi siłami rozwiązać problem antenowy Mateusza, któremu lokalna spółdzielnia mieszkaniowa utrudnia montaż anteny Delta Loop. Ale dzięki znajomościom w SSM Siemianowice Śl. i pomocy kierownictwa DK „Chemik” może uda się rozwiązać ten problem.

     A póki co, to z racji zarządzeń władz państwowych zmuszeni jesteśmy do pozostania w naszych domostwach. Dlaczego nie można wykorzystać tego czasu do pracy na pasmach radiowych i znacznie je ożywić? Możemy też brać udział w zawodach krajowych i międzynarodowych, a tych nie brakuje. O tym porozmawiamy w czasie następnych spotkań klubowych.

     Ostatnio Mikołaj SQ9PCO z Koniecpola koło Częstochowy zwrócił się do mnie z prośbą o zostanie członkiem naszego klubu, ponieważ kibicuje naszym dokonaniom i chciałby być w takim doborowym towarzystwie. W tej sytuacji zgodziłem się i od teraz przybył nam kolejny członek. O czym świadczy ten przypadek? Ano o tym, że wiele osób (podobnie jak Mikołaj) śledzi nasza stronę internetową i widzi, że mimo wielu trudności nasz klub nadal się rozwija i przybywa tu coraz więcej krótkofalowców. Zatem Mikołaju: witamy Cię w naszych skromnych progach klubowych i zapraszamy Cię do częstych wizyt.

Mikołaj SQ9PCO

 Ale skoro wspomniałem o Mikołaju SQ9PCO, to warto również wspomnieć, że Mikołaj jest autorem wielu krótkofalarskich akcji dyplomowych o zasięgu krajowym. Ostatnią akcją dyplomową Mikołaja jest akcja dyplomowa  związana z 107 rocznicą urodzin Antoniego Zębika SP7LA.

W lutowym wydaniu „Krótkofalowca Polskiego” ukaże się artykuł na temat aktywności dyplomowej Mikołaja.

Poniżej Regulamin akcji dyplomowej:

Akcja Dyplomowa z okazji 107 Rocznicy urodzin Antoniego Zębika SP7LA 1914 – 2009

Regulamin dla stacji polskich


Dyplom otrzyma każda amatorska stacja nadawcza i nasłuchowa, która w dniach 13.01.2021 – 15.01.2021 przeprowadzi 3 QSO / SWL ze stacjami :

SQ9PCO, SQ8LUU, SQ5ABG na dowolnym paśmie, dowolnym rodzajem emisji, oraz prześle wykaz z danymi tych QSO / SWL na adres: sq9pco@gmail.com do dnia 18.01.2021 r.

UWAGA:

Łączności / nasłuchy  z tą samą stacją można powtórzyć w tym samym dniu innym rodzajem emisji lub tą samą emisją w następnym dniu. 

Informacje na temat tej akcji dyplomowej znajdują się na stronach:

https://www.qrz.com/db/SQ8LUU

https://www.qrz.com/db/SQ9PCO

A tak wygląda łatwy do uzyskania dyplom:

     Zapraszam zatem naszych klubowiczów do ubiegania się o ten dyplom.

     A tak na marginesie: nasza delegacja klubowa: SP9IIA, SP9UVQ i SP9HQJ wzięła udział w 2009 roku w Częstochowie w pogrzebie wielce zasłużonego dla całego polskiego środowiska krótkofalarskiego Antoniego Zębika. Informacja w tej sprawie ukazała się na naszej stronie klubowej:  https://sp9kjm.pl/index.php/2009/08/18/poegnanie-antoniego-zbika-sp7la/#more-598

Oto jedno ze zdjęć obrazujących to wydarzenie

Delegacja klubu SP9KJM. Od lewej: Eugeniusz SP9IIA i Tadeusz SP9HQJ jako oficjalna reprezentacja PZK na pogrzebie SP7LA

Info: Tadeusz SP9HQJ