Ostatnie wydarzenia w SP9KJM

     Mimo wirusa Covid 19, nasi klubowicze nie próżnują i na bieżąco realizują zadania klubowe. A jednym z zadań klubowych jest udział w zawodach krajowych i międzynarodowych. Bardzo dziękujemy Marcinowi SQ9ITA, który pod znakiem klubowym 24 stycznia br. wziął udział w niedzielnych zawodach SPOTC przeprowadzając 87 QSOs. Teraz poczekajmy na oficjalne wyniki i zobaczymy które zajęliśmy miejsce. Regulamin zawodów znajduje się na stronie http://spotc.pzk.org.pl/zawody-spotc. Zgodnie z regulaminem, zawody zostaną rozliczone do końca lutego 2021, a wyniki ukażą się na stronach internetowych SP OTC, PZK, będą przesłane do Redakcji „Świata Radio” i innych publikatorów. Brawo Marcin: wielki dzięki za zaangażowanie na rzecz klubu.

     Marcin SQ9ITA zdobył również dla naszego klubu kolejny dyplom – tym razem pod nazwą „107 Rocznica urodzin Antoniego Zębika SP7LA”. Marcinie: bardzo dziękujemy. Tak trzymać!

     A tak na marginesie: na stronie klubowej w zakładce pod nazwą „Puchary i dyplomy” są już umieszczone najnowsze dyplomy zdobyte przez klubowiczów w nowym roku 2021. Dzięki zaangażowaniu naszych klubowiczów, będzie ich przybywać. Zapraszamy zatem naszych klubowiczów do zdobywania kolejnych dyplomów.

     Nasza internetowa klubowa zakładka pod nazwą „Członkowie i sympatycy klubu” sukcesywnie powiększa się, ponieważ coraz więcej osób przybywa do naszego klubu. Miło nam zakomunikować, że zakładka ta tylko w styczniu bieżącego roku powiększyła się o 2 osoby tj. Mikołaja SQ9PCO i Marcina, który przymierza się do zdania egzaminu państwowego na licencję nadawczą. Marcin, jako były wojskowy radiotelegrafista, ma wielkie ambicje, chciałby zostać krótkofalowcem i w przyszłości(jak przystało na pełnorasowego nadawcę) chciałby na pasmach radiowych pracować na telegrafii. Dziś, tzn. 26 stycznia br. będąc w klubie pokazał, że nieźle radzi sobie z telegrafią(Marcina testował Marek SP2NNO i Tadeusz SP9HQJ). Marcin już w marcu br. zamierza przystąpić do egzaminu państwowego  w siemianowickiej Delegaturze UKE. Zatem Marcinie: możesz liczyć na naszą pomoc w przygotowaniu Cię do egzaminu. Będziesz miał do dyspozycji mikrofon i klucz telegraficzny i możesz ćwiczyć pracę na pasmach radiowych.

     A wracając do naszych osiągnięć klubowych to stwierdzić należy, że na przestrzeni ostatnich 2 lat udało się naszemu zespołowi klubowemu uzyskać wiele imponujących wyników. Członkowie naszego klubu zostali zapoznani ze sprawozdaniem Zarządu Klubu za rok 2020, a osiągnięć tych było rzeczywiście dużo. Wystarczy prześledzić klubową stronę internetową. Na chwilę obecną mamy doskonały system antenowy na KF i UKF (czeka nas jeszcze montaż kolejnej anteny na UKF), mamy też niezłe wyniki w zakresie udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych. Wszystkie informacje o naszych osiągnięciach klubowych są na naszej stronie klubowej. Zapraszamy zatem naszych  klubowiczów do pracy na stacji klubowej i do udziału w zawodach. Ponawiamy nasz apel: szczególnie zależy nam na radiotelegrafistach. Zapraszamy zatem radiotelegrafistów do pracy pod naszym znakiem klubowym.

     Na stronie https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4746 ukazała się informacja następującej treści:

Przekaż 1% podatku na PZK jako OPP, KRS 0000088401

Jak co roku zbliża się okres rozliczeń podatkowych z Urzędami Skarbowymi. I także, jak co roku zwracamy się do wszystkich członków Polskiego Związku Krótkofalowców, ich rodzin oraz sympatyków PZK o przekazywanie środków z odpisu 1% od podatku na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców KRS 0000088401. Oczywiście, że w odpowiedniej rubryce formularza PIT 36, PIT 37 etc. można wpisać cel szczegółowy np. wybrany Oddział PZK, klub ogólnopolski lub naszą reprezentację w HF Championship, czyli zespół SN0HQ. Środki z OPP są wykorzystywane np. na opłacanie kosztów utrzymywania przemienników na obiektach „EmiTela”, zakup urządzeń oraz opłaty za utrzymanie innych przemienników, zakup urządzeń dla klubów krótkofalarskich, łączność bezpieczeństwa – SPEmCom, organizację otwartych spotkań lokalnych i ogólnopolskich. Cele, na które możemy spożytkować otrzymane środki są związane z promocją i rozwojem krótkofalarstwa jako alternatywy dla wykorzystania możliwości rozwoju i aktywności ludzi w każdym wieku, politechnizacją dzieci i młodzieży oraz łącznością bezpieczeństwa.

Przekazanie 1% od podatku na PZK to najprostszy bezkosztowy i nie wymagający poświęcenia czasu sposób na wsparcie działalności naszego stowarzyszenia. Wszystkim, którzy wsparli naszą organizację przekazując w 2019 roku i w latach poprzednich swój 1% serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam udało się zorganizować lub wesprzeć wiele ważnych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju naszego pięknego hobby.

Prezydium ZG PZK

PS.

Jako prezes PZK zachęcam wszystkim darczyńców do przekazywania odpisu podatkowego na rzecz PZK. Dzięki temu PZK będzie w stanie, zgodnie z zapisami ustawy, mieć środki na  otwarcie się z naszym hobby na zewnątrz(np. ŁOŚ, Spotkanie na Czantorii, w Koniakowie itp.) i pozyskiwać nowych członków. Bowiem wbrew pozorom, jak niektórzy twierdzą,  krótkofalarstwo nie zanika, lecz przybywa tu coraz więcej członków. Widać to chociażby na przykładzie naszego klubu.

     Dziś tzn. 26 stycznia w klubie, poza prezesem klubu Tadeuszem SP9HQJ, był Marek SP2NNO, Mateusz SQ9MLZ oraz Marcin zainteresowany przynależnością do klubu. Poza inwentaryzacją sprzętu, uzgodniliśmy wiele spraw klubowych. Spotkaliśmy się też na krótko z Romkiem SP9UVQ.

     Śledząc licznik wejść na naszą klubową stronę internetową stwierdzamy, że na przestrzeni ostatnich miesięcy naszą stronę przegląda coraz więcej osób. Nie mamy informacji co do wieku osób odwiedzających naszą stronę, ale możemy domyślać się, że odwiedzają ją głównie młode osoby zainteresowane krótkofalarstwem. Mamy zatem propozycję nie do odrzucenia: aby poszerzyć wiedzę z zakresu krótkofalarstwa dla osób zainteresowanych tym hobby, w tym głównie młodzieży to w ciągu najbliższych dni na naszej stronie klubowej utworzymy zakładkę pod nazwą „Wszystko na temat krótkofalarstwa”. W zakładce tej publikować będziemy różnego typu materiały, w tym materiały szkoleniowe mające na celu przybliżenie problematyki tego wspaniałego hobby oraz przygotowanie się do egzaminu państwowego na licencję krótkofalarską.

I na koniec humor krótkofalarski:

Dosłowne tłumaczenie: “Znam alfabet Morse’a, kochanie i również Cię kocham!”
Bez komentarza

Info: Tadeusz SP9HQJ