Najnowsze wiadomości klubowe i nie tylko.

     Prezentując najnowsze wiadomości dotyczące  naszego, krótkofalarskiego środowiska należy zacząć od najważniejszego wydarzenia mającego zdecydowany wpływ na funkcjonowanie całego Związku tj. Polskiego Związku Krótkofalowców. A wydarzeniem tym był niewątpliwie Krajowy Zjazd Delegatów PZK, który w trybie zdalnym, przy wykorzystaniu najnowszych narzędzi informatycznych tj. programu Microsoft Teams (do prowadzenia obrad) i SecretVote ( do głosowań jawnych i tajnych) odbył się 12 grudnia br.

W tej sprawie na stronie: https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4731 czytamy:

KZD PZK 2020 zwołany na dzień 12.12 2020 r. zakończony.

     Obrady trwały od godziny 10:00 do godziny 20:30. KZD PZK 2020 funkcjonował w trybie zdalnym, używano dwóch systemów – Microsoft TEAMS do komunikacji audio-wideo oraz SecretVote do głosowań. Poza nielicznymi przypadkami słabego łącza delegata wszystko pozostałe działało super. Wcześniejsze ćwiczenia zaprocentowały!


XXVI KZD PZK przeszedł do historii.

     12 grudnia br., w trybie zdalnym odbył się XXVI Krajowy Zjazd Delegatów PZK, w którym na łączną liczbę 51 uprawnionych delegatów wzięło udział 47 osób, co stanowiło 92%. Delegaci udzielili absolutorium ustępującemu Prezydium ZG PZK.


Wybrano Prezydium w następującym składzie:

– prezes PZK Tadeusz Pamięta SP9HQJ,

– wiceprezes PZK  Mariusz Busiło SP5ITI,

– wiceprezes PZK  Piotr Eichler SP2LQP,

– sekretarz PZK  Piotr Skrzypczak SP2JMR,

– skarbnik PZK  Jan Dąbrowski SP2JLR.


Zastępcami członka Prezydium wybrani zostali:

Marek KulińskiSP3AMO,

Tomasz Mańkowski SQ3QDM.


Wybrano Główną Komisję Rewizyjną w następującym składzie:

– przewodniczący Stanisław Leszczyna SQ2EEQ,

– wiceprzewodniczący Krzysztof Joachimiak SQ2JK,

– sekretarz Ireneusz Kołodziej SP6TRX,

– członek GKR Krzysztof Kućmierz SQ2NIG,

– członek GKR Adam Świontek-Brzeziński SQ1GPR.


Zastępcami członka GKR zostali wybrani:

Grzegorz Sapijaszko SQ6WZ,

Krzysztof Romatowski SP2GUT.


     Delegaci podjęli uchwałę w sprawie zmiany zapisu w Statucie PZK odnoszącym się do trybu powiadamiania delegatów na KZD PZK, zawartym w § 14 ust. 12 poprzez skreślenie formy pisemnej i zastąpienie na formę dokumentową na adres poczty elektronicznej w domenie pzk.org.pl oraz trybu powiadamiania członków ZG PZK zawartym w § 22 ust. 6 poprzez skreślenie formy pisemnej i zastąpienie na formę dokumentową na adres poczty elektronicznej w domenie pzk.org.pl. Obrady sprawnie przeprowadzone przez Piotra SP2LQP trwały 10 godzin. W opinii Delegatów Zjazd należał do najbardziej udanych i panowała tu niezwykła atmosfera przyjaźni i ham spiritu. Obrady poprzedzone były prawie miesięcznymi warsztatami-ćwiczeniami, a próba generalna dokonana 6 grudnia 2020 r. wykazała, że Delegaci byli w pełni przygotowania do odbycia Zjazdu. Te ćwiczebne obrady próbne oceniono na cztery z plusem.

Tak wyglądały obrady XXVI KZD PZK 12 grudnia br.

A oto skład nowego Prezydium ZG PZK:

Tadeusz Pamięta SP9HQJ, prezes PZK

Mariusz Busiło SP5ITI, wiceprezes PZK

Piotr Eichler SP2LQP, wiceprezes PZK

Piotr Skrzypczak SP2JMR, Sekretarz PZK

Jan Dąbrowski SP2JLR, skarbnik PZK

Budującym jest fakt, że w skład Prezydium ZG PZK weszły 2 nowe osoby o szerokich horyzontach myślowych i mające nowe, świeże pomysły na ożywienie działalności PZK, co dobrze wróży dla przyszłości PZK. Mariusz SP5ITI, jako prawnik będzie nie tylko wspierał nasz Związek od strony prawnej, natomiast Piotr SP2LQP, posiadający wieloletnie doświadczenie organizacyjne będzie niewątpliwie silną ostoją naszego Związku.

PS.

Materiał filmowy z obrad XXVI KZD PZK wkrótce ukaże się na stronie PZK.

Jako prezes klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl. i jednocześnie jako ponownie wybrany prezes PZK oświadczam, że mimo nawału obowiązków nie będę zaniedbywał spraw klubowych. Ale cieszy mnie fakt, że udaje się nam wychowywać następców – aktywistów klubowych, którzy przejmą po nas ster zarządzania klubem. A do tych naszych następców należy głównie Sebastian SP9TDA i Mateusz SQ9MLZ oraz Krzysztof SQ9NIU. Tu w klubie jest teraz miejsce na młodsze pokolenie, a my – wiekowi działacze PZK nie będziemy Wam w tym dziele przeszkadzać, ale pomagać. Czekamy też na aktywność i zaangażowanie innych, młodszych Kolegów. Teraz na Was pora.

A co nowego w klubie SP9KJM?

Nasze osiągnięcia klubowe.

Na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach z siedzibą w Siemianowicach Śl. czytamy, że nasz klub w ostatnim czasie uzyskał czołowe wyniki sportowe. I tak w zawodach „Ratownictwo Górnicze 2020” w części VHF w kategorii C klub nasz uzyskał I miejsce zdobywając 1124 punktów. Informacja w tej sprawie zawarta jest na stronie:  http://pzk.katowice.pl/web_documents/2020-11-19_RATOWNICTWO_VHF/HTML/all_results.htm

W zawodach „Barbórka 2020” w części VHF w kategorii H nasz klub uplasował się na II miejscu zdobywając 2377 punktów. Informacja na ten temat znajduje się na stronie: http://pzk.katowice.pl/web_documents/2020-12-04_BARBORKA_VHF/HTML/all_results.htm

Brawo dla naszego operatora klubowego Mateusza SQ9MLZ. Nasi Koledzy postarają się, aby w kolejnych zawodach mogli zdobyć pierwsze miejsca.

A tak na marginesie: poza Mateuszem SQ9MLZ i Sebastianem SP9TDA doskonałe wyniki w zakresie dx-owania ma Krzysztof SQ9NIU i Marek SP2NNO. Zapraszamy pozostałych operatorów klubowych do zwiększenia swojej aktywności na dx-ach i do pracy w zawodach pod znakiem klubowym. Potrzeba nam dobrych radiotelegrafistów do pracy w zawodach krajowych i międzynarodowych. Dla każdego chętnego znajdzie się u nas miejsce. Zapraszamy Sebastiana SP9UXL – doskonałego radiotelegrafisty do częstszego odwiedzania naszego klubu.

Mimo obostrzeń związanych z wirusem Covid 19, nasz klub  działa, ale na zmniejszonych obrotach. Stosujemy się do wymogów sanitarnych i w dni klubowe (obecnie do dyspozycji mamy tylko wtorki) jest nas nie więcej niż 5 osób. Ale cieszy nas fakt, że mimo restrykcji odwiedza nasz klub coraz więcej osób. W ostatni wtorek zawitał do nas wieloletni członek i sympatyk naszego klubu Henryk SP9UXH przedstawiając nam kilka ciekawych propozycji klubowych. Również Marek SP2NNO zaskoczył nas wszystkich z ciekawą propozycją dotyczącą naszej klubowej aktywności radiowej poza granicami kraju. Ale, jak na razie są to jedynie zamierzenia i nie jest wiadomo jak w ciągu najbliższych miesięcy wyglądać będzie sprawa związana z wirusem Covid 19. Ale gdyby Covid 19 ustąpił, to czeka nas ciekawa eskapada zagraniczna pod koniec wiosny przyszłego roku do ciekawego miejsca. Trzymajmy kciuki, aby się to nam udało. A autorem pomysłu jest Krzysztof SQ9NIU i Marek SP2NNO, a cała reszta klubowa jest za tym projektem. Ale na razie nie zdradzamy tajemnicy.

Logger N1MM

Popularny powszechnie program go logowania zawodów międzynarodowych autorstwa amerykańskiego nadawcy N1MM, przetłumaczony na język polski znajduje się na stronie:

Również Andrzej SP9ADU opublikował wiele ciekawych materiałów, w tym informację na temat loggera wg N1MM  na stronie: https://www.sp9pkz.pl/materialy-sp9adu/?fbclid=IwAR0Z-cfewxGDqBaAyu05S53kVsPwgD1rW8ep1LRa00if9okldRjL3axERgc

Zapraszam do odwiedzenia tych stron i skorzystania z ciekawych propozycji autorów opracowań.

Informacja dla miłośników zawodów krajowych i międzynarodowych.

Regulamin Krajowych zawodów sportowych na rok 2021 znajduję się na stronie: https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4709 Komisja Sportowa PZK kończy opracowanie Kalendarza zawodów krajowych na rok 2021 i niebawem informacja w tej sprawie zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie PZK. Niemniej jednak już teraz podaję stronę Jacka SP9CXN, na której umieszczone są informacje w sprawie zawodów krajowych i międzynarodowych jakie odbędą się w styczniu i w lutym 2021 roku: http://sp9cxn.qrz.pl.

Niezależnie od tego w styczniowym wydaniu „Świata Radio” ukaże się pełna informacja w sprawie zawodów krajowych i międzynarodowych oraz terminarz zawodów. A dla miłośników zawodów międzynarodowych już teraz podaję poniżej terminarz zawodów na rok 2021.

     Zapraszam do odwiedzenia strony PZK: https://pzk.org.pl/news.php , na której znajduje się wiele informacji dotyczących działalności środowiska krótkofalowców. Na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach, z siedzibą w Siemianowicach Śl. tj. http://pzk.katowice.pl znajduje się wiele informacji dotyczących działalności lokalnego środowiska krótkofalarskiego.

     Zapraszam wszystkich chętnych do odwiedzania naszego klubu czynnego obecnie we wtorki od godziny 16.00 do 18.00, a nawet do 19.00 w zależności od potrzeb. W najbliższym czasie ukaże się kolejna garść najnowszych informacji klubowych i nie tylko.

Info: Tadeusz SP9HQJ