Najnowsze wieści klubowe

     Na początek dziękujemy Mikołajowi SQ9PCO za zdobycie dla naszego klubu kolejnego dyplomu prezentowanego poniżej.

     W ostatni dzień klubowy tj.  4 maja br. również nie nudziliśmy się, ponieważ mieliśmy do skończenia klika rozpoczętych prac. Po krótkiej naradzie przystąpiliśmy do pracy. Poniżej kilka migawek fotograficznych.

Pierwszy z lewej: Dawid SP9NKL zabrał się do pracy nad wywierceniem kolejnego otworu. Mateusz SQ9MLZ wraz z Jackiem SQ9BEC omawiają jakąś koncepcję, ale jaką?  Radek uważnie obserwuje przebieg dyskusji.
Dawid SP9NKL przygotowuje kolejne narzędzie do pracy. Ale dlaczego Romek SP9UVQ
niepotrzebnie go stresuje?
Kolejny otwór za chwilę zostanie wywiercony przez Dawida SP9NKL
Stanowiska do pracy na KF i UKF gotowe. Dziękujemy kolegom za wykonane prace.

     W ostatni czwartek tj. 5 maja br. prezes klubu Tadeusz SP9HQJ wraz z Mateuszem SQ9MLZ złożył zapowiedzianą wizytę w Urzędzie Gminy Psary, gdzie przyjął ich Wójt Gminy Pan Tomasz Sadłoń. W czasie wizyty uzgodniono zasady wzajemnej współpracy z korzyścią dla obu stron. Cieszymy się, że udało się pozyskać kolejnego sojusznika, a dzięki temu przed nami rodzą się kolejne wyzwania. O szczegółach poinformujemy po wdrożeniu uzgodnionej koncepcji.

Od lewej: Mateusz SQ9MLZ, Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń i Tadeusz SP9HQJ

     Również w ostatnią niedzielę tj. 8 maja br. nasi klubowicze nie próżnowali. W tym dniu nasz zespół klubowy w składzie: Mateusz SQ9MLZ, Olek 3Z9X i Dawid SP9NKL wziął udział w prestiżowych zawodach międzynarodowych pod nazwą „II Próby Subregionalne IARU” na UKF – zawodach zorganizowanych pod patronatem IARU. Koledzy pracowali z terenu Góry Siewierskiej. Poniżej krótki opis tej aktywności w wykonaniu Mateusza SQ9MLZ.

Na miejsce zawitaliśmy około godziny 7 rano. Rozkładanie sprzętu zajęło nam 1,5 godziny. Efekt: 11-elementowa antena i nadajnik o mocy 150 W zrobiły robotę. Udało się przeprowadzić 80 QSOs, a teraz czekamy na oficjalne wyniki.

Top lista 10 najdalszych stacji :

IQ5NN – 916 km.

LZ2T – 915 km.

IQ8BI – 912 km.

IO2V – 883 km.

YT4X – 663 km.

 YU7SMN – 617 km.

YU7AJM – 615 km.

9A0V – 614 km.

9A1W – 589 km.

S50G – 583 km.

Stacje oddalone od nas o ponad 900 kilometrów słyszały nas z rzetelnym raportem 59, a stacja IQ8BI nawet 59+. Pokonaliśmy swój wyczynowy rekord i na tym nie poprzestaniemy!

Przy okazji przetestowaliśmy 2 transceivery: Yaesu FT817ND i Kenwood TR751E. Okazało się, że poczciwy staruszek 751E wykazuje niesamowitą selektywność w porównaniu do 817 stki, która i tak jest dobrym trxem do pracy z terenu. Co było słychać na 751E było nie do usłyszenia na 817stce.

     Bardzo dziękujemy naszym zawodnikom i życzymy zajęcia czołowego miejsca w kraju. Poniżej migawki fotograficzne z tej aktywności. Krótki film z tej aktywności ukaże się niebawem.

Po rozłożeniu sprzętu Olek 3Z9X przystąpił do pracy w zawodach. Dawid SP9NKL ma chwilę odpoczynku
 i delektowanie się kawą. Niewidoczny Mateusz SQ9MLZ dokumentuje zawody.
Antena spisuje się nieźle.
Olek 3Z9X w swoim żywiole
Użyty sprzęt radiowy sprawdził się w zawodach

     W ostatnią niedzielę tj. 8 maja br. prezes klubu Tadeusz SP9HQJ wziął udział w Posiedzeniu Prezydium ZG PZK w Bydgoszczy, na którym między innymi omówiono sytuację finansową PZK, przyjęto prowizorium budżetowe PZK na rok bieżący oraz uzgodniono termin Posiedzenia ZG PZK w Warszawie. Szczegóły w tej sprawie ukażą się w Komunikacie PZK w najbliższą środę.

Uczestnicy Posiedzenia Prezydium ZG PZK w Bydgoszczy

     A teraz ważna informacja: w najbliższą środę tj. 11 maja br. klub będzie nieczynny. W tym dniu będziemy na sesji wyjazdowej w terenie. Zapraszamy do odwiedzania naszego klubu dopiero od 18 maja br.


     Na koniec prośba: prosimy o uregulowanie składek członkowskich za rok bieżący, ponieważ zasilenie naszej kasy klubowej pozwoli nam na zrealizowanie zaplanowanych przedsięwzięć. Składkę można uregulować w każdy dzień klubowy.

Tekst: Tadeusz SP9HQJ.

Zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ i Mateusz SQ9MLZ.