Dalsze prace po remoncie klubu

     Na początek dziękujemy Mikołajowi SQ9PCO za zdobycie dla naszego klubu kolejnych 2 dyplomów prezentowanych poniżej.

     Przy okazji życzymy Mikołajowi powodzenia i sukcesów w zarządzaniu reaktywowanego niedawno klubu SP9KKA w Koniecpolu.

     A teraz kolejne 2 dobre informacje: na stronie http://pzk.katowice.pl/web_documents/2022-04-18_PISANKA_VHF/HTML/all_results.htm

opublikowane zostały oficjalne wyniki tegorocznych zawodów pod nazwą „O Pisankę Wielkanocną”, w których wzięli udział nasi dwaj klubowicze tj. Mateusz SQ9MLZ i Artur SP9AG. I tak Mateusz SQ9MLZ pracujący pod znakiem klubowym, w znanym nam miejscu nadawania, w kategorii C tj. w kategorii klubów, pracując na FM zajął I miejsce w zawodach uzyskując 695 punktów.

Mateusz SQ9MLZ – zdobywca I miejsca w kategorii stacji klubowych

     Artur SP9AG pracował pod własnym znakiem emisją FM z terenu SP6 i również zajął I miejsce w kategorii A tj. w kategorii stacji indywidualnych uzyskując 1252 punkty. Gratulujemy zwycięzcom!

Artur SP9AG – zdobywca I miejsca w kategorii stacji indywidualnych

     Kolejna informacja: w związku z 100. Rocznicą przyłączenia Śląska do Macierzy w dniach 24-26 czerwca br. nasza stacja pracować będzie na KF i UKF pod znakiem okolicznościowym SN100TG. Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach zapewnia nam wydruk okolicznościowej karty QSL, której wzór niebawem opracujemy i opublikujemy. W tej sprawie za pośrednictwem ZG LOK wystąpiliśmy do UKE o nadanie nam tego znaku okolicznościowego.


     W ostatni dzień klubowy tj. 27 kwietnia br. mieliśmy do wykonania dużo pracy. Do klubu, poza prezesem klubu Tadeuszem SP9HQJ, przybyli: Mateusz SQ9MLZ, Jacek SQ9BEC, Romek SP9UVQ i Dawid SP9NKL. Po krótkiej naradzie przystąpiliśmy do intensywnej pracy i każdy z nas zajął się jakimś wycinkiem pracy. Największą aktywność wykazał Dawid SP9NKL, któremu należą się szczególne słowa uznania i podziękowania. Dawid: nie zapomnimy o Tobie i należy Ci się solidna nagroda. Najważniejsze wykonane prace to zabudowa korytek maskujących anteny KF i UKF, wykonanie otworów na anteny i kable zasilające oraz dokończenie linii zasilającej energię elektryczną do urządzeń nadawczo – odbiorczych. Udało się to wszystko wykonać. W następny dzień klubowy możemy przystąpić do wniesienia sprzętu klubowego i innego wyposażenia. Bardzo dziękujemy kolegom za zaangażowanie na rzecz klubu. Poniżej kilka migawek fotograficznych z aktywnego dnia klubowego.

Dawid SP9NKL pracuje nad korytkami maskującymi anteny na KF i UKF
Dzieło Dawida SP9NKL – anteny zostały zamaskowane
Dawid SP9NKL nie próżnuje i podejmuje kolejne wyzwanie
Mateusz SQ9MLZ wraz z Jackiem SQ9BEC realizują kolejne przedsięwzięcie
Dawid SP9NKL wraz z Romkiem SP9UVQ dopracowują wejścia antenowe i elektryczne

     Odwiedzili nas koledzy z Chorzowa tj. Mariusz SQ9JHF i Krzysztof SP9KTZ składając nam miłą propozycję, której nie mogliśmy odrzucić i za którą bardzo dziękujemy. Ale na chwilę obecną nic na ten temat nie możemy powiedzieć. Napiszemy na ten temat po realizacji propozycji.

Od lewej: Mariusz SQ9JFH, Krzysztof SP9KTZ, Jacek SQ9BEC i Mateusz SQ9MLZ

          W ostatni dzień klubowy ustalony został skład osobowy zespołu, który w terenie 8 maja br. pod znakiem klubowym weźmie udział w prestiżowych zawodach międzynarodowych pod nazwą „II Próby Subregionalne IARU” na UKF. Warto zaznaczyć, że zawody te organizowane pod patronatem IARU. W tej sprawie dopracowano sprawy logistyczne i zespół jest gotowy do działania. Zatem naszym zawodnikom klubowym życzymy powodzenia na paśmie i zdobycia jednego z czołowych miejsc.


     Zapraszamy do obejrzenia strony https://radio.rzeszow.pl/audycje/ludzie-z-pasjaa?fbclid=IwAR3qYYOxEKV5dX6QvZZV7appxKprRnq6wlGUONx9-u7ATCMMz0HeULVjYpk  Strona ta zatytułowana jako „Ludzie z pasją” poświęcona jest ciekawym ludziom uprawiającym ciekawe pasje. W odcinku nr 1 pt. „Krótkofalowiec Adam Nazimek (Łańcut, Rzeszów)” można wysłuchać ciekawej audycji radiowej, w której Adam SP8N przybliża słuchaczom radiowym istotę krótkofalarstwa.

     Dla osób zainteresowanych krótkofalarstwem, jak też dla osób stawiających pierwsze kroki w krótkofalarstwie polecam zapoznanie się z treściami zawartymi na niżej wymienionych stronach internetowych:

https://cogiteon.pl/2021/08/naukahobby-co-w-radiu-piszczy-czyli-wprowadzenie-do-radia-amatorskiego/

https://silo.tips/download/faq-czsto-zadawane-pytania-przez-przyszych-i-pocztkujcych-radioamatorow

     Na zakończenie życzymy wszystkim członkom i sympatykom klubu udanej tzw. „Majówki”

Tekst i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ