Najnowsze wieści klubowe

     Na początek dobre wiadomości. W ostatnich zawodach pod nazwą „Narodowe Święto Niepodległości”, które odbyły się 11 listopada br. nasza stacja klubowa pracowała zarówno na KF, jak i na UKF. Na UKF pod znakiem klubowym pracował Mateusz SQ9MLZ i w tej kategorii tj. w kategorii stacji klubowych udało Mu się uzyskać 2 miejsce w kraju. Brawo Mateusz! Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda zwycięzca tej kategorii to pewnie poniższe zdjęcie przybliży wszystkim sylwetkę Mateusza.

Mateusz SQ9MLZ – nasz czołowy zawodnik klubowy w zawodach na UKF

     W tych samych zwodach pod znakiem klubowym na KF wziął udział nasz klubowicz Marcin SQ9ITA, któremu udało się uzyskać 3 miejsce w kraju. Brawo Marcinie! Poniżej przedstawiam sylwetkę Marcina SQ9ITA, który bardzo aktywnie działa na rzecz naszego klubu.

Marcin SQ9ITA – jeden z naszych czołowych zawodników klubowych w zawodach  na KF

     A tak na marginesie: zgodnie z przyjętą strategią klubową co do udziału naszego zespołu klubowego w ważniejszych zawodach krajowych i międzynarodowych i próbą osiągania coraz lepszych wyników sportowych nasze założenia i plany w tym zakresie powoli zaczynają przynosić pozytywne efekty. Dzięki zaangażowaniu naszych Kolegów udaje się nam osiągać coraz lepsze wyniki sportowe. Przed nami jeszcze wiele zadań i może uda się naszemu zespołowi dołączyć do ścisłej sportowej czołówki krajowej. Ale zapału i energii nam nie brak i może się uda.

     Aktywność krótkofalarską można uprawiać na wiele sposobów i w naszym klubie jest miejsce dla każdego, kto chciałby się realizować w różnych obszarach krótkofalarskiego hobby np. w zakresie konstrukcji urządzeń nadawczo-odbiorczych czy systemów antenowych, udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych. Zapraszamy zatem do naszego klubu wszystkich chętnych zainteresowanych szeroko rozumianą techniką radiową. 


     Przedstawiciel naszego klubu Mikołaj SQ9PCO wybrał sobie jedną z dyscyplin krótkofalarskich polegającą na organizowaniu akcji dyplomowych upamiętniających różnego typu ważniejsze wydarzenia (głównie wydarzenia historyczne) i na tym polu posiada niezłe osiągnięcia. Mikołaj bardzo aktywnie działa na rzecz naszego klubu zdobywając w akcjach dyplomowych wiele dyplomów dla naszego klubu. Ostatnio Mikołajowi udało się zdobyć kolejne 2 dyplomy dla naszego klubu, za które dziękujemy.
Poniżej dyplomy zdobyte przez Mikołaja:

      Gdyby ktoś nie wiedział jak wygląda nasz przedstawiciel klubowy dbający o nasze klubowe dyplomy to pewnie poniższa fotka przybliży wszystkim sylwetkę Mikołaja – wielce zaangażowanego na rzecz naszego klubu.

SQ9PCO – sympatyk klubu SP9KJM

     W ostatni dzień klubowy tj. 1 grudnia br., pełniący dyżur prezes Śląskiego OT PZK Marek SP9HTY odwiedził nasz klub i była to okazja do uzgodnienia wielu spraw organizacyjnych. Gwoli informacji dla mniej wtajemniczonych: siedziba Śląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców (OT 06 PZK) w Katowicach i siedziba klubu SP9KJM mieści się w Domu Kultury :Chemik” w Siemianowicach Śl. przy ulicy Niepodległości 51.


     W ostatni dzień klubowy tj. 1 grudnia br. odwiedził nas wielce zasłużony sympatyk klubowy Marcin SQ9ITA i była to doskonała okazja, aby podziękować Marcinowi za dotychczasowe działania na rzecz naszego klubu. Marcinie: bardzo dziękujemy za Twoją aktywność na rzecz klubu i liczymy na dalszą aktywność.

Od lewej: prezes klubu Tadeusz SP9HQJ wręczający Marcinowi SQ9ITA okolicznościowe podziękowanie. Z prawej Mateusz SQ9MLZ.

     Zgodnie z ustaleniami, w sobotę tj. 4 grudnia br. o godzinie 9.00 w Domu Kultury „Chemik” miała się odbyć kolejna giełda krótkofalarska. Na miejscu obecny był prezes klubu Tadeusz SP9HQJ, który stwierdził, że nikt nie przybył na giełdę. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnych czasach coraz mniej jest krótkofalowców – konstruktorów  zainteresowanych budowaniem urządzeń nadawczo-odbiorczych. W tej sytuacji trzeba będzie zrezygnować z prowadzenia dalszych giełd.


     W sobotę tj. 4 grudnia br. w godzinach wieczornych nasi klubowicze tj. Artur SP9AG wraz z Tadeuszem SP9HQJ pracować będą w zawodach pod nazwą „Barbórka 2021 UKF” z terenowego QTH, natomiast z innego terenowego QTH w tych samych zawodach na UKF pracował będzie Mateusz SQ9MLZ. W tych samych zawodach na KF pracował będzie Marcin SQ9ITA.

Najbliższe ciekawsze zawody krajowe to:

– Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego – 05.12.2021 r.

– Maraton Lubelski UKF – 11.12.2021 r.

Najprawdopodobniej weźmiemy udział w tych zawodach.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ