Najnowsze wiadomości klubowe

 Miło mi poinformować naszych członków i sympatyków klubowych, że tym razem Mikołaj SQ9PCO dla naszego klubu zdobył kolejne 4 dyplomy, za które dziękujemy. Mikołaju: rób tak dalej dla dobra klubu. Poniżej dyplomy zdobyte przez Mikołaja SQ9PCO.


     Ostatni dzień klubowy tj. 17 listopada br. był jak zawsze owocny, ponieważ udało się nam załatwić wiele spraw klubowych. Odwiedził nas Marek SP2NNO dostarczając skonstruowaną antenę na UKF – dziękujemy: przyda się na wypady terenowe. A tak na marginesie: poza prezesem klubu Tadeuszem SP9HQJ (zawsze jest obecny w klubie) w tym dniu w klubie pojawili się: Mateusz SQ9MLZ, Artur SP9AG, Emil SP9WOJ i Romek SP9UVQ. Było ciekawie.

     Jak zwykle, Mateusz SQ9MLZ zaskoczył nas ciekawymi propozycjami, które po ich przeanalizowaniu zostaną wdrożone w życie. Stwierdziliśmy kolegialnie, że w  dni klubowe nasza stacja klubowa powinna być słyszana na pasmach eteru – zarówno na KF, jak i na UKF. Trzymając się tej zasady rozpoczęliśmy wdrożenie jej w życie. I tak na początek: w ostatni dzień klubowy na pasmach KF swoją aktywność wykazał Mateusz SQ9MLZ wraz z Emilem SP9WOJ pracując w paśmie 3,7 i 7 MHz testując przy okazji transceiver lampowy. Poniżej zdjęcia obrazujące tę aktywność radiową.

Mateusz SQ9MLZ w towarzystwie Emila SP9WOJ pracuje na 3,7 MHz, a po chwili przechodzi na 7 MHz. Udało się zrobić wiele QSOs.
To nie  jest sprzęt klubowy, ale prywatny sprzęt lampowy testowany na antenie klubowej Delta Loop. W czasie testów sprzęt ten zdał egamin.

Praca pod kierunkiem Mateusza SQ9MLZ  na paśmie KF to doskonała okazja do nabrania wprawy na pasmach eteru przez Emila SP9WOJ, który niedawno uzyskał znak nadawczy.

Pracy kolegów na falach eteru z uwagą przygląda się Artur SP9AG, który ma już niezłe doświadczenie w tym zakresie. Ale warto posłuchać kolegów jak sobie radzą przy prowadzeniu łączności.
Tym razem praca na 7 MHz.
Po przejściu na pasmo 7 MHz i pojawiła się Europa. Ale wszystkich nas zaskoczyła dobra znajomość języka angielskiego w wykonaniu Mateusza SQ9MLZ, który nieźle radził sobie z korespondentami  zagranicznymi.
Nad całością prac na falach eteru czuwa Jacek SQ9BEC
Nad wszystkim czuwa prezes klubu Tadeusz SP9HQJ zajęty sprawami organizacyjnymi.
Prezes klubu Tadeusz SP9HQJ tym razem zajął się uporządkowaniem archiwaliów i zbiorów klubowych, a zwłaszcza licznych dyplomów, które zostaną umieszczone w koszulkach w segregatorach klubowych. Dotychczas uporządkowane zostały karty QSL. Musimy dbać o swoją historię klubową.

    Ostatnie klubowe było dobrą okazją do uhonorowania Emila SP9WOJ okolicznościowym klubowym pismem pochwalnym za dotychczasowe działania na rzecz klubu. Zarząd klubu docenia bowiem wszelkie inicjatywy naszych kolegów klubowych i w miarę skromnych środków stara się dowartościować naszych kolegów. Liczymy zatem na aktywność pozostałych członków i sympatyków klubowych, których działalność postaramy się również dostrzec i wynagrodzić.

Od lewej: Emil SP9WOJ, Artur SP9AG, Mateusz SQ9MLZ i Tadeusz SP9HQJ

     W ostatni czwartek tj. 18 listopada br. w klubie pojawili się: Mateusz SQ9MLZ, Artur SP9AG, Emil SP9WOJ i Darek SP9DLM. Mateusz wraz z Arturem wzięli udział w zawodach pod nazwą „Ratownictwo Górnicze KF” i udało się przeprowadzić 32 QSOs. Frekwencja w tym zawodach nie była oszałamiająca, ponieważ uczestniczyło w nich nieco więcej niż 30 korespondentów. Teraz czekamy na oficjalne wyniki.

Od lewej: Artur SP9AG i Mateusz SQ9MLZ pracujący w zawodach.
Darek SP9DLM z uwagą przygląda się pracy kolegów w zawodach.

     Kiedy dwaj koledzy pracowali w zawodach to Darek SP9DLM udzielał daleko idących porad Emilowi SP9WOJ w zakresie prowadzenia łączności i radzenia sobie na pasmach eteru. Porady te niewątpliwie przydadzą się Emilowi, który od niedawna cieszy się licencją nadawczą.


     W ostatnią sobotę tj. 20 listopada br. prezes klubu i jednocześnie prezes PZK Tadeusz SP9HQJ udał się do Zarządu 12 Oddziału PZK w Krakowie, gdzie wręczył przyznany przez Prezydium ZG PZK Medal imienia Braci Odyńców młodszemu brygadierowi Witoldowi Chojnackiemu SP9PSP za wybitne zasługi na rzecz PZK. Gwoli informacji wspomnieć należy, że Witold Chojnacki SP9PSP, jako oficer Państwowej Straży Pożarnej zasłużył się wielce na rzecz klubu SP9RNS w Nowym Sączu w zakresie wspierania łączności antykryzysowej. Więcej informacji na temat tego wydarzenia ukaże się w najbliższym, środowym Komunikacie PZK. Poniżej 2 zdjęcia obrazujące to wydarzenie.

Od lewej: młodszy brygadier Witold Chojnacki SP9PSP i i prezes PZK Tadeusz SP9HQJ w siedzibie OT 12 PK w Krakowie

    Kolejna informacja, tym razem dotycząca PZK: jak powszechnie w PZK wiadomo do końca grudnia br.  PZK musi opuścić dotychczasowe pomieszczenie sekretariatu PZK w Bydgoszczy. Ale udało się załatwić nowe pomieszczenie w Bydgoszczy przy ulicy Wojska Polskiego 65 a, które spełnia nasze oczekiwania, a zwłaszcza w zakresie montażu anten. Po załatwieniu wszelkich formalności adresowych niebawem zostaną one opublikowane na stronie PZK.

To już powoli staje przeszłością – była siedziba sekretariatu i Prezydium ZG PZK w Bydgoszczy przy ulicy Modrzewiowej 25
To zdjęcie z Bydgoszczy – kiedyś miejsce nadawania przez SP2JMR środowych Komunikatów PZK też przejdzie do historii. Dziś Komunikaty PZK nadaje
Jurek SP3SLU z Mariantowa koło Turku w woj. wielkopolskim.
Zdjęcie satelitarne  nowego pomieszczenia sekretariatu i Prezydium ZG PZK w Bydgoszczy
Obecna siedziba sekretariatu i Prezydium ZG PZK w Bydgoszczy przy ulicy
Wojska Polskiego 65 a

Tekst: Tadeusz SP9HQJ

Zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ, Jacek SQ9BEC, Mateusz SQ9MLZ.