Aktualne wieści klubowe

Jak wynika ze strony https://www.cqww.com/ w tegorocznych zawodach CQ WW DX Contest SSB, które miały miejsce w ostatni weekend października br. Zespół SN9AT, w którego składzie są członkowie naszego klubu: Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU i Sebastian SP9TDA zajął 142 miejsce w świecie, 87 w Europie i 4 w kraju. Gratulujemy!


Ostatnia, listopadowa  giełda krótkofalarska nie była liczna, ponieważ zjawiło się na niej zaledwie kilka osób. W tej sytuacji zastanawiamy się nad potrzebą prowadzenia dalszych giełd. Zobaczymy jaka frekwencja będzie w grudniu. W tej sprawie zwrócimy się na stronie klubowej i na profilach Facebooka z zapytaniem czy należy nadal kontynuować giełdy. Jeśli nie będzie większego zainteresowania to zrezygnujemy z giełd. Na ostatniej giełdzie odwiedził nas między innymi Krzysztof SP9BJV wraz z Andrzejem SN9KA. Poniżej zdjęcie z obecności tych Kolegów.

Od lewej: Tadeusz SP9HQJ, Andrzej SN9KA i Krzysztof SP9BJV

W ostatnią środę klubową zrodziło się klika ciekawych do realizacji pomysłów i była też okazja do uhonorowania naszych dwóch Kolegów klubowych tj. Artura SP9AG i Olka 3Z9X okolicznościowymi podziękowaniami za wspieranie działań klubu SP9KJM. Fakt ten obrazują poniższe zdjęcia.

Wyróżnienie Artura SP9AG okolicznościowym podziękowaniem klubowym. Od lewej: Mateusz Q9MLZ, Artur SP9AG, Jacek SQ9BEC i Tadeusz SP9HQJ.
Okolicznościowe podziękowanie klubowe otrzymuje Olek3Z9X. Od lewej: Mateusz SQ9MLZ, Jacek SQ9BEC, Olek 3Z9X i Tadeusz P9HQJ.
Mateusz SQ9MLZ prezentując jedną ze starych lamp elektronowych proponuje wykonanie  
 wzmacniacza lampowego
Mateusz SQ9MLZ prezentuje swój pomysł możliwy do realizacji. Na pewno z tego skorzystamy

W ostatnich porannych zawodach pod nazwą „Narodowe Święto Niepodległości” (11.11.2021) na KF pod znakiem klubowym pracował Marcin SQ9ITA przeprowadzając łącznie 93 QSOs, a w godzinach popołudniowych pod znakiem klubowym wziął udział w zawodach pod nazwą „15.OMP ARKiL – TURA XII” Mateusz SQ9MLZ z kolei w godzinach wieczornych pod znakiem klubowym pracował na UKF z zawodach „Narodowe Święto Niepodległości” przeprowadzając 45 QSOs. Dziękujemy Kolegom za aktywność klubową.


Najbliższe ciekawsze zawody międzynarodowe:

20.11.2021 – LZ DX Contest

20.11.2021 – RSGB 1,8MHz CW Contest

28.11.2021 – CQ WW DX Contest CW

Źródło: https://sp9cxn.pzk.pl/kalendarz.html

Najbliższe ciekawsze zawody krajowe:

18.11.2021: Ratownictwo Górnicze KF i UKF.

25.11.2021 – Dzień Kolejarza.

04.12.2021 – Barbórka – HF i VHF.

05.12.2021 – Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego.

Źródło: https://logsp.pzk.org.pl/?page=contests

Sądzimy, że nasi klubowicze wezmą udział w tych zawodach zarówno pod własnym, jak i znakiem klubowym. Zapraszamy szczególnie radiotelegrafistów do pracy pod znakiem klubowym w zawodach CQ WW DX Contest CW, które będą miały miejsce 28 listopada br.


Na koniec zaproszenie Bronka SP9WZO na spotkanie w Cieszynie:

Witam wszystkich.

W imieniu Klubu Śląska (Księstwa) Cieszyńskiego, zapraszam na spotkanie w piątek w dniu 19 listopada 2021r o godz. 17:00 LT.

Miejsce spotkania: restauracja LIBURNIA w Cieszynie ul. Liburnia 10 czyli kiedyś CeFaNa, a obecnie LEROY. Wejście: stojąc twarzą do wejścia do LEROYa, z lewej strony budynku jest restauracja i parking.

Hasłem przewodnim: przywitanie jesieni i inne tematy wg uznania, jak to na naszych spotkaniach bywa.

Spotkanie w piątek po raz pierwszy i prawdopodobnie będzie to zawsze trzeci piątek miesiąca (do przedyskutowania).

Na miejscu czym chata bogata, czyli wg zamówienia i zasobów własnej kieszeni.

Zaproście kolegów, którzy jeszcze nie byli na naszych spotkaniach. Nie decyduje przynależność klubowa, a chęć spotkania się, pogadania … Miło mi będzie zobaczyć kolegów zza Olzy, Górnego Śląska i innych kierunków!

Zapraszam również do obejrzenia strony internetowej naszego klubu: sp9sci.pl Stronę prowadzi nadworny informatyk, grafik i wielu innych maści, Błażej SQ9LPO. Mój telefon: +48 503 42 57 57. Mogę być GPSem i doprowadzę do celu 😀

73, Bronek SP9WZO

Tekst i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ.