Aktualia klubowe

W ostatni dzień klubowy tj. 3 listopada br. o godzinie 17.00 w siedzibie Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śląskich (jednocześnie w siedzibie klubu SP9KJM) odbyło się posiedzenie członków klubu SPKJM, w którym wzięli udział: reprezentujący Prezes Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jolantę Sobek Wiceprezes SSM Marek Grzyb (jednocześnie członek Komisji Rewizyjnej Śląskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Katowicach), Wiceprezes i jednocześnie Dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Katowicach podpułkownik rezerwy Ryszard Kasprzyk, Honorowy Prezes Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Stanisław Kowarczyk oraz członkowie klubu SP9KJM. Gwoli informacji wspomnieć należy, że siedziba klubu SP9KJM znajduje się w zasobach SSM w Siemianowicach Śląskich.W czasie zebrania Wiceprezes Śląskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Katowicach Ryszard Kasprzyk wręczył Stanisławowi Kowarczykowi Złoty Medal za Zasługi na rzecz LOK Z uwagi na nieobecność Pani Prezes SSM Jolanty Sobczyk okolicznościowy Medal z okazji 60.lecia klubu SP9KJM oraz pismo pochwalne z rąk Prezesa klubu SP9KJM Tadeusza SP9HQJ otrzymał przedstawiciel SSM Marek Grzyb, który niewątpliwie przekaże te nasze skromne podarki Pani Prezes. Okolicznościowe pisma pochwalne przyznano dla Kierownika Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. Zbigniewa Krupskiego oraz dla najbardziej wyróżniających się członków klubu SP9KJM tj. dla: Rafała SQ9RZ, Emila Miślickiego SP9WOJ, Aleksandra Halora 3Z9X, Artura Gawrońskiego SP9AG. Z uwagi na nieobecność niektórych osób te pisma pochwalne zostaną wręczone w późniejszym terminie. Spotkanie to było niezwykle owocne, ponieważ udało się przy tej okazji załatwić kilka spraw klubowych. Bardzo dziękujemy zwłaszcza przedstawicielowi SSM w Siemianowicach Śl. Markowi Grzybowi za zrozumienie naszych spraw klubowych i obietnicę załatwienia naszych oczekiwań klubowych. O szczegółach poinformujemy kiedy nastąpi praktyczna realizacja naszych zamierzeń.

Poniżej kilka zdjęć obrazujących to spotkanie.

Wiceprezes Śląskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Katowicach podpułkownik rezerwy Ryszard Kasprzyk przed wręczeniem Złotego Medalu LOK przedstawił ogromne zasługi Stanisława Kowarczyka na rzecz LOK. Od lewej: Mateusz SQ9MLZ,  przedstawiciel SSM Marek Grzyb, ppłk. rezerwy Ryszard Kasprzyk oaz Honorowy Prezes SSM Stanisław Kowarczyk.
Wystąpienie Honorowego Prezesa SSM Stanisława Kowarczyka, który w uznaniu wieloletnich zasług klubu SP9KJM zaapelował do władz SSM  i Urzędu Miasta w Siemianowicach Śl. o daleko idące wsparcie finansowe dla klubu. Na zdjęciu od lewej: Marek Grzyb, Ryszard Kasprzyk, Stanisław Kowarczyk, Darek SP9DLM i Tadeusz SP9HQJ.
Marek Grzyb otrzymuje okolicznościowe prezenty dla Prezes SSM Jolanty Sobek
 od Prezesa klubu SP9KJM Tadeusza SP9HQJ.
Rafał SQ9RZ otrzymuje okolicznościowe pismo pochwalne od Prezesa klubu SP9KJM Tadeusza SP9HQJ

     Od Marka SP2NNO dowiedzieliśmy się, że w ostatni weekend października br. w tegorocznych prestiżowych zawodach międzynarodowych pod nazwą „CQ WW SSB” członkowie naszego klubu tj. Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU i Sebastian SP9TDA pracowali pod znakiem kontestowym SN9AT uzyskując następujący wynik:

Gratulujemy!


Dziękujemy Mikołajowi SQ9PCO za zdobycie kolejnego dyplomu dla naszego klubu, który prezentujemy poniżej.


     Miło nam poinformować, że członek naszego klubu Emil bez problemów zdał w UKE egzamin państwowy na licencję krótkofalarską i otrzymał znak nadawczy SP9WOJ. Gratulujemy! Podstawową wiedzę Emil uzyskał z Internetu, natomiast informacje o praktycznych aspektach krótkofalarstwa, a zwłaszcza w zakresie praktyki prowadzenia łączności uzyskał w klubie. Mateusz SQ9MLZ, jako doskonały pedagog, dobrze przygotował Emila do egzaminu.

Emil pod czujnym okiem swego nauczyciela Mateusz SQ9MLZ prowadzi pierwsze łączności

     Poniżej informacja, która niewątpliwie zainteresuje niejednego kandydata na krótkofalowca – informacja krakowskich krótkofalowców, którzy wyszli z ciekawą propozycją.

Krakowski Kurs Krótkofalarski

Krakowscy krótkofalowcy wyszli z ciekawą propozycją –  rozpoczęli w Krakowie stacjonarny kurs dla kandydatów na krótkofalowców i przeprowadzili dotychczas 9 spotkań. Spotkania te są nagrywane i zamieszczane w Internecie na You Tube. Zajęcia te są dość ciekawie prowadzone i każdy zainteresowany może je obejrzeć w internecie. Gratulujemy pomysłu. Poniżej zamieszczam linki do filmów z ciekawymi wykładami.

https://www.youtube.com/watch?v=Wo2Zof96vjM – wprowadzenie

https://www.youtube.com/watch?v=rDP16pDwIWc – anteny

https://www.youtube.com/watch?v=VWaUVwehqOE – emisje i propogacja

https://www.youtube.com/watch?v=g3wyVkh-x3Q – klasy, znaki, przepisy i procedury

https://www.youtube.com/watch?v=q1JZI2JYmJs – jak to niby działa? Radiotechnika   

https://www.youtube.com/watch?v=W_x6KgO2co4 – radiotechnika dla początkujących

https://www.youtube.com/watch?v=s1eeClxzfZM – historia radia amatorskiego

https://www.youtube.com/watch?v=cIQ7WFMDcqQ –  radio i komputer

https://www.youtube.com/watch?v=oQtL8uT0O-s – Baofeng to nie wszystko, czyli        łączności na UKF i przez satelity.

Tekst: Tadeusz SP9HQJ
Zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ, Józef SQ9FII