Najnowsze wiadomości klubowe

Niedawno od prezesa Śląskiego OT PZK Marka SP9HTY nasi członkowie klubowi biorący udział w 3 akcjach dyplomowych tj. w związku z 100. Rocznicą Pierwszego (2019 r.), Drugiego (2020 r.) oraz Trzeciego Powstania Śląskiego (2021 r.) otrzymali podziękowanie w formie tableau za aktywność na pasmach eteru w ramach tych akcji. Dla przypomnienia: w 2019 roku w akcji brali udział Marek SP2NNO oraz Krzysztof SQ9NIU(jako SP9KJM) przeprowadzając 476 QSO. W 2020 roku do ww. dwójki dołączył Sebastian SP9TDA i udało się przeprowadzić łącznie 2082 QSO(jako SO1920PS).

W 2021 roku wypadliśmy jeszcze lepiej, ponieważ tym razem udało się przeprowadzić 4214 QSOs(jako SO1921PS). Operatorami byli ci sami Koledzy, a także Janek SP9DLY, Włodek SP9DUX oraz Mateusz SQ9MLZ i Mikołaj SQ9PCO. Dziękujemy naszym Kolegom klubowym za aktywność.


Mikołaj SQ9PCO, jak zwykle nie próżnuje, i nadal prowadzi różnego typu akcje dyplomowe. Ostatnio Mikołaj zdobył dla naszego klubu kolejny dyplom, za który dziękujemy.
Dyplom ten poniżej:


     A teraz kolejna miła wiadomość: nasz Kolega klubowy Mateusz SQ9MLZ z rąk prezesa Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach Marka SP9HTY w ostatnią środę tj. 6 października br. otrzymał okolicznościowy puchar za zajęcie I miejsca w kategorii A SO & MO MIXED w zawodach SP9-VHF-C 2021. Mateusz: wielkie gratulacje!

Od lewej: Jacek SQ9BEC, prezes Śląskiego OT PZK w Katowicach Marek SPHTY
 i Mateusz SQ9MLZ odbierający zasłużony puchar. Zdjęcie: SP9HQJ.

     W ostatni dzień klubowy tj. 6 października br. nie próżnowaliśmy w klubie i zajęliśmy się najbardziej pilnymi sprawami klubowymi. Odwiedził nas Darek SP9DLM i zaproponował wiele ciekawych propozycji, które przyjęliśmy z zadowoleniem i niebawem wdrożymy je w życie. A propozycje te dotyczą dalszego ożywienia działalności klubowej. Cieszy nas fakt, że do naszego klubu przybywa coraz więcej osób z ciekawymi propozycjami. Dzięki takim osobom nasz klub może się nadal rozwijać i nie grozi nam zapaść. Oby więcej takich osób z ciekawymi propozycjami. Zapraszamy wszystkich chętnych. Darek pomógł nam między innymi w uporządkowaniu naszego podręcznego magazynku i dzięki Darkowi pozbyliśmy się wielu niepotrzebnych staroci, które zostaną przekazane firmie utylizacyjnej. W ten sposób pozbywamy się niepotrzebnych rupieci, które nikomu się nie przydadzą. Poniżej 3  migawki fotograficzne w tej sprawie.

Porządkowanie podręcznego magazynku klubowego. W akcji porządkowania biorą udział od lewej: Marek SP9HTY, Darek SP9DLM i Jacek SQ9BEC. Zdjęcie: SP9HQJ.
Również prezes klubu Tadeusz SP9HQJ nie próżnował i zajął się zabezpieczeniem historycznych zbiorów klubowych.

     Tym razem informacja dla osób zainteresowanych ostatnim Zjazdem SP DX  Klubu, który miał miejsce w dniach 17-19 września br. w Rytwianach koło Staszowa (woj. świętokrzyskie). Na poniżej przedstawionych stronach można obejrzeć film i zdjęcia obrazujące to spotkanie:

https://www.youtube.com/watch?v=XnjHsCArqy4&t=148s – film ze Zjazdu SP DX Klubu

https://www.youtube.com/watch?v=84fxNt5p8Ao – zdjęcia ze spotkania

     Zapraszamy członków i sympatyków naszego klubu do wysłuchania Komunikatów PZK nadawanych w każdą środę o godzinie 18.00 na QRG 3700 MHz  ± QRM. Zapraszamy również do odwiedzania strony PZK tj. https://pzk.org.pl/news.php , na której zawsze można dowiedzieć się co się dzieje w PZK.

Tekst i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ