Wakacyjna aktywność klubowa

Mimo wakacji nasi członkowie klubowi czynni są na wielu odcinkach. Mikołaj SQ9PCO, jak zwykle, wykazuje dużą aktywność w zakresie zdobywania dyplomów dla klubu. Ostatnio Mikołaj zdobył dla nas 2 dyplomy prezentowane poniżej. Dziękujemy.

W ostatni piątek tj. 16 lipca br., na zaproszenie kierownictwa Domu Kultury w Koniecpolu, nasi klubowicze: Józef SQ9FII, Arek SQ9CI, Mikołaj SQ9PCO i Tadeusz SP9HQJ wzięli udział w warsztatach dla dzieci – uczestników kolonii letniej w Koniecpolu urozmaicając im zajęcia. W ramach warsztatów zaprezentowaliśmy dzieciom niektóre aspekty krótkofalarstwa, a zwłaszcza prowadzenie korespondencji radiowych oraz mini zawody radioorientacji sportowej. Poniżej kilka zdjęć z tego przedsięwzięcia.

Najpierw należało zamontować antenę na UKF. Dzieła tego podjął się Józef SQ9FII wraz z Arkiem SQ9CI
Również Mikołaj SQ9PCO nie próżnował i pomagał w przygotowaniu stanowiska radiowego
Po uruchomieniu stanowiska radiowego była okazja wręczenia Mikołajowi SQ9PCO okolicznościowego dyplomu za udział w akcji radiowej związanej z III Powstaniem Śląskim. Na zdjęciu od lewej: Tadeusz SP9HQJ, Mikołaj SQ9PCO i Józef SQ9FII.
Dzieci z przejęciem i stresem prowadziły łączności radiowe, ale Arek SQ9CI mobilizował ich pozytywnie
Najbardziej odważny uczestnik spotkania samodzielnie prowadził łączności
Największym zainteresowaniem cieszyły się mini zawody radioorientacji sportowej. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali: Józef SQ9FII, Mikołaj SQ9PCO i Arek SQ9CI.
Do odważnych świat należy ! : )
W przerwie między zajęciami Mikołaj SQ9PCO zaprosił nas do swego domu. Na zdjęciu: system antenowy Mikołaja.
Mikołaj SQ9PCO na swoim stanowisku operatorskim
Tadeusz SP9HQJ w gościnie u Mikołaja SQ9PCO
W gościnie u Mikołaja SQ9PCO

    Z naszej aktywności w Koniecpolu Józef SQ9FII nakręcił krótki film, który po obróbce zostanie niebawem opublikowany na stronie klubowej. A tak na marginesie: nie zdołaliśmy przedstawić innych aspektów krótkofalarstwa z uwagi na wysoką temperaturę i musieliśmy zakończyć naszą aktywność, aby nie narażać dzieci na problemy zdrowotne.

     Z uwagi na coraz lepsze wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych nasze apetyty rosną. Również ostatni dzień klubowy tj. środa 21 lipca br. była pracowita dla naszego klubu. W tym to dniu nasi konstruktorzy antenowi: Mateusz SQ9MLZ i Marek SP2NNO zmontowali nową antenę na 6m, która przyda się nam na kolejnych zawodach. Poniżej kilka zdjęć z tej aktywności.

Mateusz SQ9MLZ prezentuje poskładaną antenę
Marek SP2NNO podziwia wspólne dzieło

Co nas czeka w najbliższej przyszłości? 7 sierpnia br., wspólnie z ZW LOK w Katowicach, weźmiemy udział w warsztatach klubów LOK-owskich na terenie jednego z ośrodków w województwie śląskim. W dniach 27-29 sierpnia br. w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim odbędzie się XVI Beskidzki Piknik Eterowy, na które zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na stronie: http://pzk.katowice.pl/index.php?news&nid=203. Zapraszamy też wszystkich do udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych.

     A póki co, to korzystajmy z uroków lata i wakacji i nabierajmy sił do dalszej pracy na kolejne miesiące.

Info: Tadeusz SP9HQJ

Zdjęcia: SP9HQJ, SQ9FII, SP2NNO, SQ9MLZ