CQ WW VHF Contest

Za nami kolejne zawody i kolejny wyjazd rozrastającej się drużyny SP9KJM. Tym razem zaznaczyliśmy naszą obecność w międzynarodowych zawodach CQ WW VHF Contesthttps://www.cqww-vhf.com. W zawodach wystartowaliśmy tylko w paśmie 6-metrowym, ze względu na ostatnią wzmożoną aktywność tego pasma, pozwalającą osiągać QSO na kilka tysięcy kilometrów.Tak było i dzisiaj. Na naszej górce ukf-owej spotkaliśmy się tym razem w dosyć licznej ekipie. Jako pierwsi zameldowali się: Marek SP2NNO, Sebastian SP9TDA z XYL Martą, chwilę później dojechali Mateusz SQ9MLZ z Rafałem SQ9RZ, który – mamy nadzieję – będzie częściej odwiedzał nasz klub, oraz Krzysztof SQ9NIU ze 100Ah akumulatorem, więc energii mieliśmy pod dostatkiem.

Krzysztof SQ9NIU, Rafał SQ9RZ i Mateusz SQ9MLZ przy rozkładaniu stanowiskaW czasie trwania zawodów z miłym prezentami pojawili się również kolejni krótkofalowcy.

Przyjechali nas wspomóc Darek SP9DLM z synem Grzegorzem. Grzesio dzielnie wspomagał drużynę, pracując na radiu oraz służąc swoją umiejętnością dekodowania CW! Należą się tutaj duże brawa, bo jak wiemy jest to umiejętność powoli zanikająca, a tutaj młody adept krótkofalarstwa zaskoczył tą tajemną wiedzą. Jeszcze nie zdążyliśmy zjeść ciasta przygotowanego przez Darka SP9DLM, a już na miejscu pojawił się Marek SP9DYA z kolejnym prezentem: domowej roboty “przetworami” z czarnej porzeczki.

Na pierwszym planie Darek Sp9DLM z synem Grzesiem, dalej Krzysztof SQ9NIU oraz Mateusz SQ9MLZ
Od lewej: Marta, Marek SP2NNO, Darek SQ9RZ, Sebastian Sp9TDA

W tym czasie postawiliśmy antenę: 3-elementową YAGI z rotorem na 6-metrowym maszcie. Do dziennika wpadały kolejne QSO, a trafił się także DX z azjatyckiej części Turcji: TC3EC. Ponieważ pasmo wykazywało się chwilami mniejszą, a chwilami wyższą aktywnością, był czas na rozmowy i miłe spędzenie czasu.

Marek SP2NNO, Rafał SQ9RZ, Mateusz SQ9MLZ, Krzysztof Sq9NIU i Sebastian Sp9TDA
Łowy na lisa na 6m? : )
Marek SP2NNO, Rafał SQ9RZ, Krzysztof SQ9NIU, Mateusz SQ9MLZ i Sebastian SP9TDA. Rozkładamy antenę…

Pogoda – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – dopisała. Około godziny 16 mieliśmy w logu 66 QSO(+ 1 symboliczne qso na 2m ze stacją S56P), co należy uważać za przyzwoity wynik. W dobrych humorach, snując już pomysły i ustalenia na kolejne spotkania, rozjechaliśmy się do swoich QTH. Wyjazd można uznać za naprawdę udany, ponieważ drużyna SP9KJM zdobyła kolejne doświadczenie w operatorce, pracy terenowej, a także zostało ustalonych kilka ważnych spraw dla klubu na przyszłość. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą w miły sposób spędzić czas, podnosić swoje umiejętności i mają ciekawe pomysły, do odwiedzenia nas w siedzibie klubu w każdą środę(w okresie wakacji) od godziny 16.00 do 19.00. Już niedługo czeka nas kolejny wyjazd, ale o tym napiszemy wkrótce.
Już niedługo również na naszym kanale YouTube film z tej wyprawy, tak więc serdecznie zapraszamy do subskrybowania kanału dzięki czemu będziecie dostawać informacje o każdym nowym filmie: https://www.youtube.com/


Info: SP9KJM
`