Dalsze sukcesy klubowe

     Mimo faktu, iż z uwagi na wirus Covid 19 klub jest nieczynny do odwołania, to nasi klubowicze nie nudzą się i zostali zmuszeni do innej formy aktywności. Jest więc teraz okazja do zwiększenia aktywności radiowej w warunkach domowych i nadrobienia zaległości w przeprowadzaniu łączności, zdobywania kolejnych dyplomów oraz udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych. Miło nam poinformować Kolegów, że wiceprezes Zarządu Klubu SP9KJM Sebastian SP9TDA, wg. wstępnych wyników, w ostatnich zawodach pod nawą „PACC Digi 2021” zdobył 1 miejsce na świecie. Sebastianie: GRATULACJE!!!!!

     Są już oficjalne wyniki XVI Zawodów „O Pisankę Wielkanocną” przeprowadzonych w czasie tegorocznych Świąt Wielkanocnych, w których nasz klub zajął 1 miejsce w kraju. To zasługa Mateusza SQ9MLZ. Mateuszu: wielkie dzięki. Poniżej grawerton.

     W ostatnim czasie Mikołaj SQ9PCO też nie próżnował i zdobył dla klubu kolejne dwa dyplomy prezentowane poniżej. Mikołaju: dziękujemy.

     We wtorek tj. 20 kwietnia br. w siedzibie Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach odbyła się narada, w której wzięli udział trzej przedstawiciele ZW LOK: prezes Leszek Waligóra SP9WZR, wiceprezes Ryszard Kasprzyk i członek ZW LOK Jacek Wicher, a także dwaj przedstawiciele naszego klubu tj. Tadeusz SP9HQJ i Marek SP2NNO. W czasie narady omówiono głównie sprawę zwiększenia aktywności klubów LOK-owskich w zakresie łączności, w tym udziału w ważniejszych przedsięwzięciach o charakterze patriotyczno-obronnym. O szczegółach uzgodnień poinformujemy w następnych wydaniach naszych komunikatów klubowych. Niemniej już teraz można poinformować odbiorców naszych komunikatów, że najbardziej aktywne kluby LOK-owskie naszego województwa zostaną docenione przez ZW LOK w Katowicach.

Od lewej: Tadeusz SP9HQJ, prezes ZW LOK Leszek Waligóra SP9WZR, wiceprezes ZW LOK ppłk rezerwy Ryszard Kasprzyk, członek ZW LOK Jacek Wicher oraz Marek SP2NNO

     Również najbliższy tydzień zapowiada się dość pracowicie, ponieważ wspólnie z Zarządem Wojewódzkim LOK w Katowicach podejmować będziemy kolejne przedsięwzięcia, o których powiadomimy niebawem.

     Na stronie https://www.facebook.com/gok.gieraltowice/videos/846748892859613 ukazał się dość ciekawy materiał filmowy w wykonaniu działaczy mikołowskiego klubu SP9PKS tj. Piotra SP9TPZ i Pawła SQ9MSD traktujący o istocie krótkofalarstwa. Zapraszam do obejrzenia tego krótkiego filmu.

     Miło mi również poinformować odbiorców naszych komunikatów, że radny Rady Miasta Siemianowice Śląskie, były pracownik Telewizji Katowice (prezentujący prognozę pogody), a obecnie zarządzający Salą Tradycji w Siemianowicach Śl. – Michałkowicach Marek Omelan zwrócił się do naszego klubu z propozycją stałej współpracy w zakresie ważniejszych przedsięwzięć lokalnych. Niejednokrotnie uczestniczyliśmy w takich przedsięwzięciach, w tym między innymi w Pikniku Militarnym we wrześniu 2019 roku. Wtedy też nas zapamiętano ponieważ zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Jak zatem odmówić takiej propozycji? Jesteśmy zatem otwarci na wszelkie lokalne przedsięwzięcia nie tylko dla Sali Tradycji, ale również dla innych przedsięwzięć organizowanych przez władze miasta, jak też ze strony szkół. Krótkofalarstwo to ciekawe hobby i będziemy się tą dziedziną dzielić ze wszystkimi chętnymi.

     Mamy świadomość, że obostrzenia związane z wirusem Covid 19 wszystkim nam dokuczają, ale musimy się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Zwiększona ilość szczepień pewnie zahamuje pandemię. Jeśli tylko ustaną obostrzenia to nasz klub przystąpi do działania, a przed nami wiele zadań. Już dziś zapraszamy do odwiedzania naszego klubu po ustaniu pandemii lub wcześniej po zakończeniu aktualnych obostrzeń.

     A tak na koniec moja, jako prezesa klubu refleksja: nie byłoby tych wspaniałych wyników, gdyby nie wspaniała atmosfera panująca w naszym klubie – otwartości na innych, koleżeńskości i wzajemnych przyjaźni. Sukces klubu to praca zbiorowa całego zespołu. To tak jak w piłce nożnej – wszyscy zawodnicy drużyny strzelają do jednej bramki i wszyscy pracują na sukces. A nam to się udaje i tak ma pozostać. Wielkie dzięki dla naszych zawodników klubowych. Razem możemy zrobić więcej.

Info: Tadeusz SP9HQJ