Przybywa nam dyplomów

Coraz częściej znak naszej stacji klubowej jest słyszany w eterze. Nasza obecność w bardziej prestiżowych zawodach krajowych i międzynarodowych powoli staje się normą. Na KF największą aktywność wykazuje Krzysztof SQ9NIU, Marek SP2NNO, Sebastian SP9TDA oraz czasami Tadeusz SP9HQJ. Na UKF nie do pobicia pozostaje Mateusz SQ9MLZ. W zawodach nie możemy się równać do krajowych stacji kontekstowych wyposażonych w rozbudowane systemy antenowe, ale mimo to zaczynamy osiągać coraz lepsze wyniki. A oto tylko niektóre z nich:

  1. W zawodach „SP OTC 2021” w kategorii D (pozostałe stacje SSB) nasz klub zajął 3 miejsce w kraju, a w tej kategorii brało udział 39 stacji. Brawo Marcinie SQ9ITA.
  2. W zawodach UKF pod nazwą „2020 IARU Region I 144 MHz Contest” w kategorii MO-LP stacja klubowa zajęła 23 miejsce w I Regionie IARU i 3 miejsce w kraju. Brawo Mateusz SQ9MLZ.
  3. W „zawodach Podkarpackich” nasza stacja uzyskała 6 miejsce w kraju, a tej kategorii pracowało 68 stacji. To niezły wynik, na który w pełni zasłużył pracujący w zawodach Marcin SQ9ITA. Brawo!
  4. W zawodach „Dzień Myśli Braterskiej” stacja klubowa zajęła 12 miejsce ex aequo ze stacją SP4KPP uzyskując taką samą liczbę punktów. Ale w zawodach tych Marcin SQ9ITA pracował zaledwie 15 minut. Jak na tak krótki czas to wynik imponujący. Brawo Marcinie !
  5. W zawodach „EU DX Contest KF 21” nasza stacja klubowa uzyskała 21 miejsce, co też nie jest złym wynikiem.  W zawodach tych pracowali: Krzysztof SQ9NIU, Marek SP2NNO i Tadeusz SP9HQJ. Dziękujemy zawodnikom.
  6. W zawodach „JA DX Contest” zajęliśmy 8 miejsce w kraju. W zawodach tych pracowali: Krzysztof SQ9NIU, Marek SP2NNO i Sebastian SP9TDA. Dziękujemy za aktywność.

Nie ma jeszcze wyników innych zawodów, w których nasza stacja klubowa wzięła udział. A oto niektóre dyplomy zdobyte w wyniku zawodów:

Nieco inną aktywność wykazuje Mikołaj SQ9PCO, który specjalizuje się w akcjach dyplomowych. Mikołaj sam wydaje dyplomy, jak też zdobywa dyplomy na rzecz klubu. Wszystkie dyplomy umieszczane są w zakładce klubowej pod nazwą Puchary i dyplomy. W ostatnim okresie Mikołaj zdobył dla klubu ponad 10 dyplomów. Tu prezentuję 3 najciekawsze dyplomy zdobyte przez Mikołaja:

W ostatni wtorek nasz klub odwiedził Dyrektor Biura Śląskiej Organizacji LOK w Katowicach Ryszard Kasprzyk. Jego wizyta podyktowana była ustaleniom związanym z przewidywanym na najbliższą niedzielę tj. 14 marca br. Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego ZW LOK w Katowicach, które będzie miało miejsce w Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śląskich. Po załatwieniu formalności z kierownikiem DK „Chemik” była okazja do uzgodnienia wielu spraw organizacyjnych dotyczących naszego klubu. Uzgodniliśmy, że klub włączy się do organizacji zebrania zapewniając logistykę. Omówiliśmy również sprawę naszych wyjazdów z radiostacją klubową w teren i pomoc logistyczną ZW LOK w tym zakresie. Jedno jest pewne: na daleko idącą pomoc ze strony ZW LOK w Katowicach zawsze możemy liczyć. Zapoznaliśmy również z naszymi dokonaniami i sukcesami, jakie na przestrzeni ostatnich dwóch lat udało się nam osiągnąć. A dokonaliśmy naprawdę wiele. W następnej relacji przekażemy między innymi informację z przebiegu Zjazdu.

I na koniec smutna wiadomość: 9 marca 2021 r., po krótkiej chorobie w wieku 72 lat, zmarł Mieczysław Kołodziejski SP9NWN. Mieczysław był wieloletnim członkiem Śląskiego Oddziału Terenowego OT 06 PZK w Katowicach. Był doskonałym operatorem klubu SP9PTO, a następnie SP9YGD. Pracował na pasmach HF i UHF, uczestniczył w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych, był współorganizatorem gry harcersko-survivalowej pod nazwą „Pustynna Burza”. Był Jednym z pierwszych operatorów emisjami cyfrowymi w SP. Był też uczestnikiem ekspedycji IOTA EJ0PL. Stały uczestnik spotkań krótkofalarskich. Nie usłyszymy już charakterystycznego, broadcastingowego głosu ŚP. Mieczysława. Wyrazy współczucia rodzinie składają koledzy z SP9YGD oraz Zarząd i członkowie OT 06 w Katowicach oraz członkowie klubu SP9KJM.

SP9NWN – SK

Info: Tadeusz SP9HQJ