Nasza klubowa aktywność w zawodach krajowych i międzynarodowych i nie tylko

Po okresie zastoju, nadrabiamy zaległości w zakresie udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych. Obecnie znak naszej stacji klubowej coraz częściej jest słyszany w wielu zawodach. Tą drogą dziękuję naszym klubowiczom za wzmożoną aktywność. W dzisiejszych czasach logów nie wysyła się już pocztą tradycyjną tylko mailem, a także korzysta się z takich platform jak logsp.pzk.org.pl. Niezawodnym i bardzo skutecznym programem logującym jest program opracowany przez amerykańskiego nadawcę Toma Wagnera N1MM, z którego korzystamy. A w ostatnim czasie mamy się czym pochwalić, ponieważ wzięliśmy udział w kilku ważniejszych zawodach.

Do zawodów krajowych międzynarodowych, w których wzięliśmy udział należały:

  1. Contest 144 MHz Region 1 IARU  – zajęliśmy 3 miejsce w kraju i 21 w I Regionie IARU. W zawodach wziął udział Mateusz SQ9MLZ. Brawo Mateusz.
  2. EU DX Contest KF  – 21 miejsce. W zawodach wzięli udział: Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU i Tadeusz SP9HQJ.
  3. JA DX Contest – 8 miejsce w kraju. Nie ma jeszcze ogólnych wyników światowych. Zawodnicy: Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU i Sebastian SP9TDA.
  4. PACC Contest. Nie opublikowano jeszcze wyników. Nasi zawodnicy to: Marek SP2NNO i Krzysztof SQ9NIU.

W ostatnim czasie wzięliśmy udział w następujących zawodach krajowych:

  1. Zawody SO OTC – 3 miejsce kraju. Brawo Marcinie SQ9ITA.
  2. Zawody Podkarpackie – nie ma jeszcze wyników. Zawodnik: Marcin SQ9ITA.
  3. Zawody Dzień walki z rakiem-  nie ma jeszcze wyników. Zawodnik: Marcin SQ9ITA.
  4. Zawody o Puchar Komendanta ZHP – nie ma jeszcze wyników. Zawodnik: Marcin SQ9ITA.
Contest 144 MHz Region 1 IARU

     Przed nami udział w kolejnych zawodach krajowych i międzynarodowych. W okresie wiosenno-letnim, jeśli zniesione zostaną obostrzenia związane z epidemią wirusa Covid 19 to częściej pracować będziemy w terenie. Kalendarz zawodów krajowych jest prowadzony i publikowany na płaszczyźnie informatycznej LOGSP: http://logsp.pzk.org.pl/

     Na koniec dobra wiadomość: dziś otrzymaliśmy skan Pozwolenia Radiowego na znak okolicznościowy SO1921PS, a oryginał niebawem dotrze pocztą. Pozwolenie to dotyczy naszego udziału w akcji dyplomowej związanej z 100. Rocznicą III Powstania Śląskiego. Akcja ta będzie miała miejsce w maju br. O szczegółach i regulaminie akcji dyplomowej powiadomimy w późniejszym terminie. A zatem w maju czeka nas wzmożona aktywność na pasmach radiowych. Już dziś zapraszam naszych klubowiczów i sympatyków do wzięcia w tej akcji.

     Przy okazji zapraszam do odwiedzenia 2 n/w stron internetowych przedstawiających pasjonata krótkofalarstwa Jarosława Zwolaka SP1C:

https://www.facebook.com/jaroslawzwolak/videos/2158410407637227 – krótki reportaż telewizyjny o krótkofalarstwie

https://ot22.pzk.org.pl/index.php/2021/02/11/kosz-all-in-2021-02-06-krotkofalarstwo/ – ciekawy wywiad z Jarosławem Zwolakiem SP1C dla koszalińskiej telewizji kablowej

Info: Tadeusz SP9HQJ