Najnowsze aktualności klubowe

Dzięki aktywności Mikołaja SQ9PCO, klub nasz powiększył się o kolejny dyplom – tym razem dyplomu pod nazwą „HF7SIEMA”. Dyplom ten związany jest z akcją Jerzego Owsiaka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mikołaju: bardzo dziękujemy. Również Marcin SQ9ITA zadeklarował, że będzie „polował” na dalsze dyplomy i zdobywał je dla klubu. Brawo Koledzy – tak trzymać!

Mikołaj SQ9PCO, zdobywca dyplomu dla klubu SP9KJM

          W zakresie akcji dyplomowych nie tylko Mikołaj SQ9PCO dość aktywnie działa na rzecz naszego klubu, ale również skutecznie w tym zakresie wspiera go Marcin SQ9ITA, który wykazuje również wzmożoną aktywność klubową pracując w zawodach krajowych i powiększając stan posiadania naszego klubu. 4 lutego br. Marcin, pod znakiem klubowym  wziął  udział w zawodach pod nazwą „Dzień walki z rakiem”, a 7 lutego br. w zawodach pod nazwą „Zawody Podkarpackie”. W ostatnich zawodach Marcin przeprowadził 94 łączności zdobywając wiele punktów dla klubu. Teraz czekamy na wyniki. A może zdobędziemy I miejsce w kraju? Brawo Marcin: na Ciebie zawsze można liczyć. Tak trzymać!

Marcin SQ9ITA, niezawodny zawodnik klubu SP9KJM

     W ostatnią niedzielę (07.02.2021) nasi klubowicze tj. Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU i Tadeusz SP9HQJ wzięli udział w zorganizowanych po raz pierwszy prestiżowych zawodach międzynarodowych pod nazwą „EU DX Contest”. I tym razem nie nastawiali się na osiągnięcie imponującego wyniku, ale chcieli się sprawdzić w warunkach terenowych tj. z działki Krzysztofa SQ9NIU. Koledzy pracowali emisją SSB w paśmie 1,8 MHz, 3,7 MHz, 7 MHz i 14 MHz. Udało się przeprowadzić 101 QSOs i osiągnąć prawie 40.000 punktów. Dziękujemy naszym zawodnikom klubowym za pracę w terenie mimo trudnych warunków atmosferycznych. Poniżej kilka zdjęć obrazujących naszą aktywność w ramach zawodów.

Krzysztof SQ9NIU dzielnie walczy w zawodach, a Marek SP2NNO wiernie Mu sekunduje
Marek SP2NNO pracujący w zawodach EU DX Contest
Krzysztof SQ9NIU pracujący w zawodach EU DX Contest
Tadeusz SP9HQJ pracujący w zawodach EU DX Contest
Krzysztof SQ9NIU rozpoczyna tegoroczny sezon grilowy : )
Marek SP2NNO doglądający grilla
Po intensywnej pracy na pasmach eteru czas na posiłek grillowy. Od lewej: Krzysztof SQ9NIU i Marek SP2NNO. Ktoś jednak musiał zrobić to zdjęcie. Po drugiej stronie kadru Tadeusz SP9HQJ

     A teraz miła wiadomość: w grudniowych zawodach pod nazwą „Ratownictwo Górnicze 2020”, zorganizowanych przez Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach, nasza reprezentacja klubowa w kategorii VHF tj. w klasyfikacji klubowej zdobyła I miejsce w kraju. W ostatni piątek tj. 4 lutego br., w siedzibie OT 06 PZK prezes Śląskiego OT PZK Marek SP9HTY wręczył uroczyście prezesowi klubu SP9KJM Tadeuszowi SP9HQJ okolicznościowy grawerton potwierdzający to osiągnięcie.

Od lewej: prezes Śląskiego OT PZK Marek SP9HTY wręczający okolicznościowy grawerton prezesowi klubu SP9KJM Tadeuszowi SP9HQJ
Bez komentarza

     Cieszy nas fakt, że mimo pandemii wirusa Covid 19 i stosowania się do zaleceń władz państwowych ograniczających spotkania do 5 osób(stosujemy się do tych zaleceń), do naszego klubu przybywa coraz więcej osób, a zakładka pod nazwą Członkowie i sympatycy klubu sukcesywnie się powiększa. W bieżącym roku stan posiadania członkowskiego naszego klubu powiększył się o  kolejne 2 osoby tj. Mikołaja SQ9PCO z Koniecpola i Marcina z Mysłowic – byłego radiotelegrafisty wojskowego, który ma duże ambicje, aby już w marcu br. przystąpić do egzaminu państwowego na licencję krótkofalarską. Marcin, mimo wielu lat od zakończenia służby wojskowej, dość dobrze radzi sobie z telegrafią i w przyszłości mógłby, po zdaniu egzaminu i uzyskaniu licencji być dobrym operatorem klubowym w tej dyscyplinie sportowej. Postaramy się, aby Marcin w przyszłości brał udział w telegraficznych zawodach krajowych i międzynarodowych i w tym zakresie udzielimy Mu daleki idącej pomocy. Ale, na początek, postaramy się, aby Marcin wstąpił do PZK i uzyskał licencję nasłuchową. Zatem Mikołaju i Marcinie: zapraszamy do częstych wizyt w naszym klubie.

     A co poza tym nowego w klubie? Wystąpiliśmy do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie o przydzielenie  klubowi znaku okolicznościowego SO1921PS w związku z planowaną na maj br. akcją dyplomową dla upamiętnienia III Powstania Śląskiego. Więcej informacji na temat tej akcji dyplomowej było w poprzednich wydaniach naszych informacji klubowych.

Na koniec odrobina humoru:

Info: Tadeusz SP9HQJ