Udana operacja kryptonim „Delta”

Uff… udało się. Mimo przewidywanej złej prognozy pogody w postaci deszczu nic takiego nie nastąpiło i udało się nam dziś tj. w środę (24.06.2020) w godzinach popołudniowych zawiesić antenę Delta Loop. Odciągi dwóch ramion zostały podwieszone na dachach najbliższych budynków, natomiast trzecie ramię  podwieszone zostało na dachu Domu Kultury „Chemik”. Niezależnie od tej anteny, nadal funkcjonuje wielopasmowy dipol. W najbliższym czasie na dachu DK „Chemik” zawiesimy obrotową antenę na UKF. W ten sposób systematycznie rozbudowujemy nasz system antenowy. Wstępnie przeprowadzone łączności na antenie Delta Loop w paśmie 3,7 MHz i 14 MHz wykazały jej znaczną przewagę nad dipolem. W najbliższy dzień klubowy tj. w piątek przystąpimy do dalszego testowania anteny na pozostałych pasmach. Ale, jak na razie, to nasze próby antenowe przebiegają pomyślnie. W dzisiejszej akcji antenowej wzięli udział nasi niezawodni klubowicze tj. Marek SP2NNO, Jacek SQ9BEC (konstruktor anteny), Mateusz SQ9MLZ, Sebastian SP9TDA i Tadeusz SP9HQJ. Bardzo dziękujemy Kolegom za aktywność, a nie tylko dzisiejsza akcja antenowa pokazała, że na pomoc naszych klubowiczów zawsze można liczyć. Jesteśmy jak drużyna piłkarska, w której liczy się praca zespołowa przynosząca oczekiwany wynik. A w naszej drużynie nie ma malkontentów i wszyscy pracujemy na sukces klubowy. A przed nami dalsze wyzwania, ale o tym innym razem.

A oto kilka zdjęć obrazujących naszą dzisiejszą aktywność antenową:

Mateusz SQ9MLZ i Jacek SQ9BEC przy próbie rozplątania anteny.
Nie jest to węzeł gordyjski, ale Jacek SQ9BEC, Sebastian SP9TDA i Marek SP2NNO
poradzili sobie z jego rozwiązaniem.
Jacek SQ9BEC w roli kierownika zamieszania, a pomagają Mu Mateusz SQ9MLZ i Sebastian SP9TDA.
Marek SP2NNO nie próżnuje i dzielnie wspiera Jacka SQ9BEC.
Mateusz SQ9MLZ nie boi się wysokości i dzielnie sprawuje się przymocowując jedno ramię anteny
 na dachu sąsiedniego budynku.
Widok na antenę z dachu Domu Kultury „Chemik”.
Widok na obecny układ antenowy. Na dachu budynku Sebastian SP9TDA mocujący antenę.
Tadeusz SP9HQJ na dachu budynku klubowego przy montażu nowej anteny.
Końcowy etap prac w wykonaniu Jacka SQ9BEC – obróbka końcówki kabla zasilającego do transceivera.
Marek SP2NNO i Mateusz SQ9MLZ dzielą się uwagami na temat możliwości anteny Delta Loop.

A oto fragment Komunikatu PZK z dnia 24.06.2020r. odnoszący się do członka naszego klubu, Sebastiana SP9TDA:

WYCIĄG Z KOMUNIKATU Polskiego Związku Krótkofalowców

NR 25/2020 z dnia 24 czerwca 2020 r.

6. Sprawy osobowe.

Prezydium ZG PZK postanowiło powierzyć skład „Krótkofalowca Polskiego” Sebastianowi Krywoszowi SP9TDA, wiceprezesowi Zarządu klubu SP9KJM. Będą także prowadzone rozmowy w sprawie składu Komunikatu PZK jako „Tygodnika Krótkofalowca”. Temat prowadzi Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ.

PS.

Pełny Komunikat PZK znajduje się na stronie: https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4670

Komentarz SP9HQJ:

Przekonałem członków Prezydium ZG PZK, że Sebastian SP9TDA posiada duże doświadczenie w zakresie techniki komputerowej, w tym w zakresie prowadzenia stron internetowych oraz składu (był redaktorem naczelnym oraz autorem tekstów w lokalnej gazetce i dobrze sobie radził w tej roli). Prezydium ZG PZK życzy jak najlepiej Redakcji „Świata Radio” i chciałoby, aby pismo to ukazywało się jak najdłużej. Z drugiej jednak strony ma świadomość, że w każdej chwili miesięcznik ten może zaprzestać swojej działalności z uwagi na trudności finansowe związane między innymi z pandemią koronawirusa. PZK nie może jednak dopuścić do sytuacji, aby wkładka do „Świata Radio” w postaci miesięcznika „Krótkofalowiec Polski” przestała istnieć. Dmuchając na zimne Prezydium już teraz powołało Sebastiana SP9TDA, który byłby w stanie prowadzić skład miesięcznika w wersji elektronicznej. Miesięcznik w takiej formie nie miałby limitów w postaci ograniczonej ilości stron – w miesięczniku ukazywałyby się najważniejsze bieżące informacje dotyczące naszego środowiska. Niezależnie od tego, w najbliższym czasie wszystkie środowe Komunikaty PZK będą publikowane w formie elektronicznej pod nazwą „Tygodnik Krótkofalowca”, a dzieła tego podejmie się Sebastian SP9TDA.

     A tak na marginesie: w dawnych latach piekarski klub SP9KRT był swoistą wylęgarnią talentów. Dziś taką rolę pełni klub SP9KJM, który na przestrzeni lat wychował wiele talentów. Dla przypomnienia: Monika Lesiewicz SQ9IWH – mistrzyni Polski w telegrafii szybkiej w latach 90.tych. Niewidomy Łukasz Żelechowski SQ9BZ (ex SQ9BZK) był również w latach 90.tych mistrzem Polski w telegrafii szybkiej. Młody Adam Sorupka kilka lat temu zdobył mistrzostwo Polski w zawodach wieloboju łączności. Był też wielokrotny mistrz Polski w telegrafii szybkiej w kategorii Old Timers Eugeniusz Sikora SP9AAB. Ale to nie wszyscy. Należy zatem cieszyć się, że i Sebastian SP9TDA stale podnosi poprzeczkę i osiąga coraz lepsze wyniki w wielu dyscyplinach. Ale Sebastianie uważaj: po piętach depcze Ci Mateusz SQ9MLZ, który również odnosi coraz większe sukcesy w wielu obszarach. Żartuję oczywiście – Wy obaj bardzo dobrze ze sobą współpracujecie na zdrowych zasadach i tak trzymać. To dobrze, że w klubie mamy takich młodych i zdolnych ludzi, którzy po nas – wiekowych działaczach, przejmą schedę i wezmą odpowiedzialność za losy klubu również go rozwijając.

Info: Tadeusz SP9HQJ