Pierwsza udana giełda krótkofalarska w Siemianowicach Śl.

W sobotę tj. 7 marca br. w Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl., od godziny 9.00 do 12.00 odbyła się pierwsza, bezpłatna giełda krótkofalarska zorganizowana przez Zarząd Klubu Łączności SP9KJM w Siemianowicach Śl. Przedsięwzięcie to okazało się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ tak duża frekwencja (jak na pierwszą, inauguracyjną giełdę) zaskoczyła nie tylko organizatorów. Łącznie było około 60 osób, a większość przybyła tu z ciekawości mając na uwadze towarzyskie spotkanie z kolegami z eteru, a przy okazji nabycie czegoś ciekawego, co przydałoby się w pracy krótkofalarskiej. Dla tej grupy, poza możliwością nabycia jakiegoś nowego cacka była to możliwość integracji śląskiego środowiska krótkofalowców, wymiany doświadczeń operatorskich i konstruktorskich. Druga grupa, nieco mniejsza, to osoby oferujące do sprzedaży swoje zasoby, które dla nich stały się zbyteczne. W tej grupie był między innymi Andrzej SP9EKF z Bytomia, który miał do zaoferowania wiele ciekawych akcesoriów, w tym między innymi 12,5-metrowy pneumatyczny maszt antenowy, który może być niezwykle przydatny do pracy eterowej w warunkach terenowych. Również powszechnie znany i lubiany na Śląsku Janek SP9GDI z Mysłowic oferował wiele ciekawych akcesoriów ze swego bogatego zbioru domowego. Tak więc można tu było zobaczyć i nabyć 2 anteny na UKF, używane transceivery na KF i dużo akcesoriów krótkofalarskich.

Poniżej galeria.

     Wśród uczestników pierwszej giełdy krótkofalarskiej było wielu wiekowych i doświadczonych krótkofalowców-konstruktorów z Józefem SP9CAT z Katowic na czele, jak też młodszych stażem nadawców interesujących się nowoczesną techniką radiową i konstrukcjami. Było tu również wielu przedstawicieli z okolicznych, śląskich klubów krótkofalarskich, w tym silna grupa z mikołowskiego klubu SP9PKS, który postrzegany jest jako jeden z najlepszych klubów krótkofalarskich na Śląsku. Odwiedził nas również wiceprezes ds. organizacyjnych Polskiego Związku Krótkofalowców Roman Bal SP9MRN i był zaskoczony tak dużą frekwencją. Nakręcony przez Romana krótki film z tego wydarzenia ukaże się na Facebooku PZK. Wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia gratulowali organizatorom podjęcia się tego przedsięwzięcia stwierdzając, że giełdy w Siemianowicach Śl. przyjmą się i zapewniali, że będą tu regularnie zaglądać. Następne giełdy o tej samej porze odbywać się będą w drugą sobotę każdego miesiąca. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprzedażą i zakupem różnego typu sprzętu i części radiowych. Oferta klubu SP9KJM skierowana jest również do mieszkańców Siemianowic Śl., którzy na następnych giełdach mogą pozbyć się starego, niepotrzebnego sprzętu radiowego i telewizyjnego, a może przy okazji nabyć coś ciekawego. Zapraszamy wszystkich chętnych na następne giełdy. Jednocześnie informacja: w maju br. z uwagi na przedłużony weekend kwietniowo-majowy giełda nie odbędzie się. Ale w następnych miesiącach giełdy odbywać się będą bez zakłóceń.

    Przy okazji zapraszamy do odwiedzania klubowej strony internetowej tj. https://sp9kjm.pl , na której jest wiele bieżących informacji o specyfice i działalności klubu SP9KJM, w tym 36 filmów obrazujących różne aspekty działalności klubowej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodych ludzi, zainteresowanych  nowoczesną techniką radiową i pragnących poznanie smaku prawdziwego krótkofalarstwa zapraszamy do odwiedzenia Klubu Łączności SP9KJM mieszczącego się w Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. przy ulicy Niepodległości 51. Pracując na pasmach radiowych można bez przeszkód doskonalić znajomość języków obcych, a także doskonalić znajomość techniki komputerowej w ramach pracy emisjami cyfrowymi w eterze. W naszym klubie można również doskonalić techniki strzeleckie z broni pneumatycznej, jak też brać udział w zawodach sportowo-obronnych w terenie i na weekendowych wyjazdach tj. w wieloboju łączności, „łowach na lisa” itp.

     Informacja podobnej treści została umieszczona na siemianowickim portalu „Reporterskim okiem” – http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/udana-pierwsza-gielda-krotkofalarska-w-siemianowicach-sl.15934/ oraz na facebooku.

Info: Tadeusz SP9HQJ