Najnowsze wydarzenia klubowe

Ostatni tydzień to ważne wydarzenia dla naszego klubu. I tak 29 lutego br. o godz. 12.00 w Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ulicy Podskarbińskiej 2 odbyła się inauguracja obchodów 90.lecia Polskiego Związku Krótkofalowców, w której uczestniczył prezes klubu Tadeusz SP9HQJ, pełniący jednocześnie obowiązki wiceprezesa PZK ds. sportowych. W ramach tej uroczystości, poza częścią oficjalną (przemowy, wyróżnienia i odznaczenia) znalazły się 3 ciekawe prezentacje tj.:

  1. “Geneza ruchu radioamatorskiego w Polsce” – mgr Tomasz Ciepielowski, SP5CCC.
  2. Wystąpienie “Moja 50-tka w eterze” – dr Adam Nogaj, SP5EPP.
  3. Prezentacja, połączona z wystawą, “Sprzęt na jakim pracowali krótkofalowcy w okresie 90 lat PZK” – mgr Bogdan Szkudlarek, SP3LD.

Szczegółowe informacje w sprawie tej uroczystości ukażą się w następnym komunikacie.

      Również w tym samym dniu tj. w sobotę, 29 lutego o godzinie 11.00 w siedzibie Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. odbyło się Walne Zebranie Śląskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Katowicach, w której uczestniczył przedstawiciel naszego klubu Marek SP2NNO, pełniący obowiązki wiceprezesa ds. technicznych. Z tego co przekazał Marek, to nasz klub za dokonania w ostatnim roku, został uhonorowany okolicznościowym dyplomem i grawertonem. Również szczegółowa informacja o przebiegu Walnego Zebranie ukaże się w najbliższym czasie.

     Kolejna informacja: w ubiegłym tygodniu skontaktował się ze mną Rafał Grywocz – dziennikarz lokalnej gazety – Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej prosząc mnie o szczegóły związane z organizacją giełd na terenie Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. Szczegółowa informacja w sprawie giełd ukaże się więc w marcowym wydaniu miesięcznika „Moja Spółdzielnia” tj. na dzień przed giełdą. Tak więc informacja o giełdach dotrze do wielu mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej i sądzimy, że wielu mieszkańców, choćby z ciekawości, odwiedzi nas. Tym bardziej, że jest to giełda nie tylko dla krótkofalowców, ale i wszystkich, którzy posiadają jakikolwiek zbędny sprzęt radiowy czy telewizyjny i chcieliby się go pozbyć albo nabyć coś ciekawego. Jak ukaże się artykuł w „Mojej Spółdzielni” to go opublikujemy na stronie klubowej.

Tak wyglądały siemianowickie giełdy prawie 20 lat temu
Tak wyglądały siemianowickie giełdy prawie 20 lat temu

     Ponad tydzień temu, miłą niespodziankę klubowicze sprawili prezesowi klubu Tadeuszowi SP9HQJ w związku z Jego urodzinami składając Mu życzenia dalszej konsekwencji działania i uporu dla dalszego rozwoju klubu. W tej sytuacji Tadeusz stanął na wysokości zadania rewanżując się szampanem, napojami i słodyczami.

Józef SQ9FII w roli podczaszego rozlewając urodzinowy szampan

     Cieszy nas fakt, że nasze informacje klubowe docierają do coraz szerszego grona odbiorców i to nie tylko członków i sympatyków naszego klubu. Potwierdza to moją tezę, że poza aktywnością klubową działaczy klubu, o sukcesie decyduje również dobrze prowadzona polityka informacyjna. Staramy się zatem nadążać za nowoczesnymi trendami i niemal co tydzień na  łamach naszej strony internetowej prezentujemy informacje nie tylko o działalności klubowej, ale również informacje o szerokim spektrum krótkofalarstwa. Te działania powodują, że ostatnio coraz częściej odwiedzają nas nie tylko krótkofalowcy z okolicznych klubów, ale również kandydaci na krótkofalowców, którzy z Internetu pozyskali wiedzę o istnieniu naszego klubu i jego wzmożonej aktywności. Ostatnio w nasze klubowe progi zawitał Kolega z Katowic, który został mile przyjęty i został członkiem naszego klubu. Kolega ten przygotowuje się do zdania egzaminu państwowego na licencję nadawczą, a po wstępnych testach w warunkach klubowych okazało się, że jest dobrze przygotowany do zdania egzaminu. Nie mniej jednak w naszym klubie może uzyskać dodatkowy, szczegółowy „dokształt”. To już drugi, poza Krzysztofem z Będzina kolega, który z naszą pomocą przygotowuje się do egzaminu. Obu kolegom życzymy zdania egzaminu za pierwszym podejściem.

     Z ogromną przyjemnością miło nam zakomunikować, że członkiem naszego klubu został również znany na Śląsku krótkofalowiec-ratownik górniczy Alan Szyda SQ9MAS, wywodzący się z Siemianowic Śl.-Michałkowic, ale od lat zamieszkujący i pracujący na terenie Jastrzębia Zdroju. Alanowi spodobała się atmosfera panująca w naszym klubie i stąd Jego decyzja o członkostwie w naszym klubie. Alan stwierdził, że po przejściu na emeryturę powróci do Siemianowic Śl. i pozostanie wiernym naszemu klubowi. Gwoli rzetelnej informacji wspomnieć należy, że Alan specjalizuje się nie tylko w zakresie ratownictwa górniczego (działał wraz ze swym psem ratowniczym w czasie tragedii górniczej na terenie kopalni „Zofiówka” i wydobył zwłoki ostatniego przysypanego górnika), ale również stworzył jastrzębską strukturę zarządzania kryzysowego, która jest częścią ogólnopolskiej PZK-owskiej struktury SPEmcom. W Internecie jest wiele informacji na temat aktywności Alana. Cieszymy się zatem, że udało się nam pozyskać kolejnego członka klubowego.

Alan SQ9MAS prezentuje zdjęcia z akcji ratunkowej, w której uczestniczył jako ratownik górniczy  na terenie kopalni „Zofiówka”. Z lewej Jan SQ9ETU, z prawej Henryk SP9UXH

https://sp9kjm.com/wp-content/uploads/2020/02/sq9mas.jpg

Alan SQ9MAS: jesteś u nas zawsze mile widziany.

     Dobra atmosfera panująca w klubie przekłada się na wzmożoną aktywność naszych klubowiczów, którym energii i zapału nie brakuje. Wszyscy zaskakują nas coraz ciekawszymi pomysłami i inicjatywami i chyba starczy nam sił do ich wdrożenia. Na tym etapie nie chcę ujawniać wszystkich pomysłów i planów – pokażemy je w czasie praktycznej realizacji. Dziękujemy zatem głównie Markowi SP2NNO, Jackowi SQ9BEC, Sebastianowi SP9TDA i Mateuszowi SQ9MLZ za wspaniałe pomysły. Ale też inni klubowicze też zachwycają nas nowymi pomysłami. Czekamy zatem na kolejne pomysły.

Co znowu knują: Sebastian SP9TDA, Jacek SQ9BEC i Mateusz SQ9MLZ? Sprawa się wyjaśniła: mają kolejny, świetny pomysł na aktywizację klubu. Brawo – tak trzymać!

Marek SP2NNO zabierający głos w dyskusji w czasie spotkania siemianowickich organizacji pozarządowych 24 lutego br. w Willi Fitnera w  Siemianowicach Śl. W czasie tego wystąpienia Marek przedstawił specyfikę klubu SP9KJM, jego potrzeby i plany na najbliższe lata. Informacja w sprawie tego spotkania była w poprzednim poście na stronie klubowej.

To tyle najnowszych, najważniejszych i bieżących informacji klubowych.

Info: Tadeusz SP9HQJ