Nasza obecność na 45-tych Centralnych Zawodach Strzeleckich Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK

W dniach 5-6 października 2019 r. na terenie strzelnicy myśliwskiej w Siemianowicach Śl. odbyły się 45-te Centralne Zawody Strzeleckie Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK, w których uczestniczyły reprezentacje nie wszystkich województw. Same zawody, polegające na strzelaniu z broni krótkiej, maszynowej i rzutach granatem do celu odbyły się w sobotę tj. 5 października, natomiast uroczyste podsumowanie zawodów i wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych odbyło się w niedzielę.

W uroczystości tej wziął udział senator RP Jacek Piechota, posłanka na Sejm Ewa Kołodziej, a także przedstawiciele ZW LOK w Katowicach i ZM LOK w Siemianowicach Śl. W imieniu prezydenta Siemianowic Śl. w spotkaniu uczestniczyła naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Siemianowicach Śl. Byli też inni oficjele. W uroczystości tej wziął również udział prezes LOK pułkownik rezerwy Jerzy Salamucha.

Zgodnie z ustaleniami z ZW LOK w Katowicach, siemianowiccy nadawcy tj. Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU, Marcin SQ9ITA, Romek SP9UVQ, Józef SQ9FII oraz Tadeusz od niedzielnych godzin rannych zainstalowali antenę i urządzenie nadawczo-odbiorcze i pracowali na KF. Nasze stoisko wzbudziło duże zainteresowanie wśród gości i uczestników zawodów. Odwiedził nas prezes LOK gratulując osiągnięć.

Miejsce usytuowania stacji klubowej

Choć z rana pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ było zimno i lekka mżawka, ale w godzinach południowych zaświeciło słońce i było nawet znośnie. A gorąca herbata i gorący, pożywny bogracz spowodowały, że przestało być nam zimno. Spotkanie uważamy za bardzo udane i jest to nasze kolejne doświadczenie polegające na praktycznym sprawdzeniu się w warunkach polowych. A takich doświadczeń mamy za sobą bardzo wiele i rozwinięcie sprzętu nie stanowi dla naszego zespołu większej trudności

Marek SP2NNO na posterunku pracując na KF

Poza licznymi normalnymi zdjęciami dokumentującymi naszą aktywność, największą frajdę sprawiły nam filmiki i zdjęcia wykonane z różnych wysokości przez dron, sterowany radiowo przez Krzysztofa SQ9NIU. Niebawem na stronie klubowej ukaże się zmontowany film wykonany przez drona.

Info: Tadeusz SP9HQJ

Zdjęcia z drona: