Najnowsze wieści z SP9KJM

Tym razem są 3 dobre wiadomości i jedna zła. Pierwsza dobra to taka, że w związku z tekstem, jaki ukazał się na stronie:

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/spotkanie-informacyjne-siemianowickich-organizacji-pozarzadowych.14868/

gdzie jest mowa o zaproszeniu przedstawicieli siemianowickich organizacji pozarządowych na pierwsze po wakacjach spotkanie informacyjne to w dniu wczorajszym tj. w poniedziałek 16 września br. o godz. 16.30 w Willi Fitznera w Siemianowicach Śl. wraz z Markiem SP2NNO wziąłem udział w spotkaniu, na którym omówiono program współpracy na rok 2010, dokonano wymiany doświadczeń dotyczących potrzeb stowarzyszeń, w tym propozycji szkoleń. Spotkanie to było ważne dla naszej społeczności klubowej, ponieważ dowiedzieliśmy się, że cele i zadania PZK są zbieżne z oczekiwaniami władz miasta i włączenie się do wspólnych działań może okazać się korzystne dla obu stron. Klub SP9KJM opracowując uzgodnione zadanie publiczne może przy okazji pozyskać środki finansowe i granty, które na pewno przydadzą się naszemu klubowi. W toku spotkania omówiliśmy wstępnie jakie zadania publiczne możemy realizować. Przed nami zatem jest wiele do zrobienia, a przy okazji można pozyskać środki finansowe. To dobra informacja dla naszego klubu. Ta sprawa będzie jeszcze konkretyzowana.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy w Wojkowicach sympatyka naszego klubu Czarka SQ9JKA, który z uwagi na wiele okoliczności rzadko odwiedza nasz klub, ale z zainteresowaniem regularnie przegląda naszą klubową stronę internetową i wie co się u nas dzieje. Ale Czarek, po otrzymaniu pierwszego wydania monografii pt. „Historia klubu SP9KJM”, zobowiązał się nas odwiedzić. Warto więc przypomnieć, że na terenie posiadłości Czarka w 2003 roku pracowaliśmy w zawodach pod nazwą „Polny Dzień”. Czarek to człowiek niezwykle utalentowany, ponieważ w przeszłości w czasie klubowych spotkań noworocznych uatrakcyjniał spotkania przygrywając na skrzypcach. Po wypadku drogowym ma średni ubytek słuchu i dziś nie jest w stanie grać na tym cudownym instrumencie. Czarek, jako inżynier, jest doskonałym konstruktorem urządzeń i skonstruował między innymi 500 watowy wzmacniacz do KF, który zamierza obecnie sprzedać. Jest również konstruktorem modeli samolotów sterowanych radiowo, jak też mini katamaranu. Wszystkie urządzenia są sprawne technicznie. Czarek posiada na zbyciu wiele niepotrzebnych mu urządzeń i części radiowych i chętnie je odsprzeda zainteresowanym. Przedstawiamy więc zdjęcia sprzętu Czarka. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany nabyciem tych rzeczy, to proszę o kontakt z naszym klubem tj. Klub Łączności SP9KJM przy Domu Kultury “Chemik” ul. Niepodległości 51, 41-106 Siemianowice Śląskie, tel. 601 167 451, email: klub@sp9kjm.pl. Dni klubowe: wtorki i piątki w godz. 16.00 – 19.00.

Ale najbardziej pocieszająca przyszła dzisiaj tj. we wtorek 17 września br. Z ZG LOK otrzymaliśmy bowiem skan pozwolenia dodatkowego wydanego przez UKE ze znakiem okolicznościowym HF60KJM. To znak związany z obchodami 60.lecia klubu SP9KJM i już przystępujemy do pracy. Mamy już opracowany projekt karty QSL i zapraszamy do łączności z naszą stacją klubową.

Nie tylko nasze klubowe życie nie jest usłane różami, ponieważ na końcu zła informacja. Dowiedzieliśmy się, że nasz sympatyk klubowy Bogdan SQ9LBA miał udar mózgu i od miesiąca jest śpiączce w szpitalu i lekarze twierdzą, że są nikłe szanse na wybudzenie. Krótka informacja wraz ze zdjęciem Bogdana znajduje się w pierwszym wydaniu monografii pt. „Historia klubu SP9KJM” na stronie 68. Publikację tę w formacie Pdf można pobrać ze strony https://sp9kjm.com/index.php/historia/

Info: Tadeusz SP9HQJ