SP9KJM na Pikniku Militarnym

Zgodnie w wcześniejszą zapowiedzią, w ostatnią niedzielę tj. 15 września br. nasi klubowicze wzięli udział w Pikniku Militarnym zorganizowanym przez Fundację „Grot” na terenie Parku Tradycji przy ulicy Orzeszkowej w Siemianowicach Śl. Już o godzinie 10.00 jako pierwszy pojawił się Marek SP2NNO, a wkrótce dotarł Tadeusz SP9HQJ, Sebastian SP9TDA wraz dziewczyną, Krzysztof SQ9NIU oraz Janek SQ9ETU wraz z małżonką. Każdy z nas wiedział co miał do zrobienia i po krótkim czasie antena nadawczo-odbiorcza została podwieszona, transceiver uruchomiony i operatorzy przystąpili do pracy. Trzy stoły zostały zapełnione wieloma gadżetami tj. generatorem akustycznym emitującym znaki telegraficzne, kolekcją kluczy telegraficznych, dość bogatą literaturą o tematyce krótkofalarskiej, zbiorami kart QSL, materiałami promującymi krótkofalarstwo oraz innymi gadżetami.

Ponieważ informacja o naszej aktywności ukazała się na klubowej stronie internetowej oraz na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK, to w trakcie trwania Pikniku nasze stanowisko zaczęli odwiedzać krótkofalowcy z Śląska. I tak pojawił się Andrzej SQ9DHK z Katowic, Marcin SQ9ITA wraz z małżonką Sylwią SP9CZ przybyli z Zawiercia, a z Mysłowic dotarł do nas Marcin SP9MK. Nasze stanowisko odwiedzało wielu mieszkańców Siemianowic Śl. żywo interesując się naszym hobby. Dla większości mieszkańców nasze krótkofalarstwo to niemal czarna magia, ale mieszkańcy z podziwem odnosili się do naszego hobby. Z podziwem wsłuchiwali się w tajemnicze dla nich kropki i kreski emitowane z generatora akustycznego. Wśród dzieci dość dużym zainteresowaniem cieszyły się mini zawody radioorientacji sportowej.

Zmieniający się operatorzy radiostacji klubowej przeprowadzili wiele ciekawych łączności krajowych i zagranicznych przydzielając przy okazji 5 punktów w ramach akcji dyplomowej związanej z 100. Rocznicą I Powstania Śląskiego. W paśmie 7 MHz słyszana była stacja z Panamy, ale z uwagi na duży pile up i niewielką moc naszej stacji nie udało się nam nawiązać łączności z tą stacją. Nie mniej jednak, wraz z poprzednią naszą aktywnością na terenie ogródków działkowych „Malwa” przeprowadziliśmy łącznie 435 łączności.

Nawiązaliśmy bliższy kontakt z organizatorem Pikniku tj. z Fundacją „Grot” i uzgodniliśmy szczegóły dotyczące naszej przyszłorocznej aktywności w takim samym przedsięwzięciu. Organizator Pikniku zadbał o darmową grochówkę wojskową dla każdego chętnego uczestnika Pikniku, a pod koniec imprezy nasi klubowicze załapali się na repetę.

Dość ciekawą i miłą niespodziankę sprawił nam Krzysztof SQ9NIU wykorzystując swój dron, który latał nad nami filmując i robiąc zdjęcia całej imprezy. W najbliższym czasie na stronie klubowej umieścimy film pokazujący ciekawe ujęcia.

Informacja o Pikniku wraz z wieloma zdjęciami ukazała się na n/w stronach internetowych:

Dziennik Zachodni

Siemianowice Śląskie – naszemiasto.pl

facebook – piknik militarny

Katowice.tvp.pl

facebook grupa Siemianowice Śląskie

Bardzo dziękuję naszym Kolegom klubowym za ogromny trud w przygotowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia, które było dla nas kolejnym, ciekawym doświadczeniem zakończonym sukcesem. Po uzgodnieniach z radnym Rady Miasta Siemianowic Śl. i pracownikiem Siemianowickiego Centrum Kultury Markiem Omelanem będziemy obecni na kolejnych ważniejszych imprezach kulturalnych na terenie Siemianowic Śl. Dziękuję również krótkofalowcom z innych klubów, jak też mieszkańcom Siemianowic Śl. i najbliższej okolicy za obecność przy naszym stoisku i zainteresowanie naszym hobby.

Info: Tadeusz SP9HQJ

P.S. Informacja na temat obecności naszego klubu na Pikniku Militarnym  ukazała się na portalu Urzędu Miasta Siemianowice „Reporterskim okiem:

Siemianowice.pl – Reporterskim okiem