Najnowsze wiadomości klubowe

Ostatni dzień klubowy tj. wtorek – 7 maja br. był dla naszego zespołu klubowego również bardzo pracowity. Podzieliliśmy się rolami i każdy z nas miał do wykonania określone zadania. Romek SP9UVQ w godzinach przedpołudniowych papierem ściernym wyrównał wszelkie zadry i nierówności na przygotowanych korytkach do licznych kart QSL, a następnie pomalował je lakierem bezbarwnym. Tadeusz SP9HQJ zajął się sprawą segregowania i umieszczania kart QSL w korytkach, a zbiór kart jest dość imponujący. Są tu karty z egzotycznych krajów, z wypraw oceanicznych polskich i zagranicznych nadawców, a także dość pokaźny zbiór kart okolicznościowych polskich i zagranicznych. W tym zakresie nadrabiamy zaległości. Przygotowujemy też opracowanie najnowszej wersji klubowej karty QSL. Ogłaszam dla aktywistów klubowych konkurs na opracowanie najlepszego wzoru karty QSL. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.

Marek SP2NNO dostarczył przygotowaną i sprawdzoną przez siebie antenę na KF, natomiast Jacek SQ9BEC antenę na UKF i już niebawem przystąpimy do ich zawieszenia. Tak więc niebawem sygnał naszej stacji klubowej będzie słyszany w kraju i poza granicami kraju. Odwiedził nas również Mateusz SQ9MLZ, specjalizujący się w konstrukcji urządzeń i anten oferując daleko idącą pomoc w zakresie udoskonalenia naszych urządzeń klubowych i systemu antenowego. Mateusz: wielkie dzięki od całego zespołu klubowego. Przy okazji mam dla Ciebie dobrą informację: na przełomie września/października br., w związku z organizacją przez ZW LOK w Katowicach kolejnych zawodów strzeleckich żołnierzy, nasza stacja klubowa włączy się, jak parę lat temu, do tej akcji i będziemy pracować pod znakiem okolicznościowym. ZW LOK w Katowicach, jak zwykle, stanie na wysokości zadania i zapewni nam doskonałe warunki, w tym dobrą wyżerkę. Myślę, że na tę imprezę zabierzemy nasze klubowe urządzenia nadawczo-odbiorcze na KF i UKF, a jeśli nie to już możesz myśleć o konserwacji swoich urządzeń i anten, aby były gotowe na to ważne wydarzenie. Mile widziani są Twoi koledzy, jak to było parę lat temu.

Marek SP2NNO, Jacek SQ9BEC i Mateusz SQ9MLZ przeprowadzili swoisty remanent naszego zaplecza technicznego – piwnicy, gdzie dokonali ciekawych odkryć. Okazało się, że znajdowała się tam obrotnica antenowa, ciekawa antena na UKF, stare lampy i szereg innych ciekawych znalezisk. Inwentaryzacja zasobów piwnicznych trwać będzie nadal i część znalezisk-urządzeń mających znaczenie historyczne np. urządzenia do emisji SSTV czy inne stare, historyczne urządzenia zasilą nasze klubowe muzeum. Niektóre, niepotrzebne znaleziska mające wartość historyczną i emocjonalną przekażemy krótkofalowcom-konstruktorom lub krótkofalowcom-kolekcjonerom starego sprzętu. A są tam rzeczywiście unikalne, historyczne i dziś niespotykane urządzenia. Reszta niepotrzebnych gratów zostanie zutylizowana i w ten sposób powiększy się powierzchnia podręcznego magazynku.

Dziś tzn. 9 maja br., w związku z urodzinami Honorowego Prezesa klubu, klubowa delegacja w osobach Romka SP9UVQ i Tadeusza SP9HQJ złożyła zapowiedzianą wizytę solenizantowi Eugeniuszowi Kurzei SP9IIA życząc Mu powrotu do zdrowia i wręczając Mu okolicznościowy upominek.

Od lewej: Romek SP9UVQ i Eugeniusz SP9IIA w mieszkaniu solenizanta.
Od lewej: Tadeusz SP9HQJ i Eugeniusz SP9IIA w mieszkaniu solenizanta
Od lewej: Tadeusz SP9HQJ, Eugeniusz SP9IIA i Romek SP9UVQ z wizytą u solenizanta

Kolejna informacja: w najbliższy weekend tj. 11-12 maja br. Marek SP2NNO wraz z Tadeuszem SP9HQJ wezmą udział w ważnym spotkaniu Zespołu SN0HQ w Burzeninie koło Sieradza, gdzie program spotkania zawiera:

– analizę wyników zawodów IARU HF Contest 2018 na poszczególnych pasmach,

– szczegółowe porównanie wyniku SN0HQ z wynikami innych zespołów HQ,

– multimedialną prezentację startów zespołu SN0HQ w 2018 r. i w latach poprzednich,

– opis błędów logowania w logu z 2018 r i wskazanie najczęściej popełnianych pomyłek,

– opis systemu sieciowania SN0HQ i opis używanego oprogramowania do sieciowania stacji,

– prezentację wybranych opcji logu N1MM+ i ich wykorzystania pod kątem maksymalizacji wyniku,

– wybór lokalizacji stacji głównych i rezerwowych w IARU HF Contest 2019.

Ponieważ sprawy sportowe PZK leżą w gestii Tadeusza SP9HQJ, pełniącego obowiązki wiceprezesa PZK ds. sportowych, to musi być On obecny na tym wydarzeniu. Dla Marka SP2NNO będzie to okazja do poznania czołowych, najlepszych sportowych operatorów w kraju. Nie jest wykluczone, że w przyszłości Marek dołączy do tego szacownego grona. Dla niewtajemniczonych: Zespół SN0HQ to swoista ekstraklasa polskich krótkofalowców-wyczynowców sportowych biorących udział w krótkofalarskich prestiżowych mistrzostwach świata w zawodach międzynarodowych, głównie w zawodach SP DX Contest. W tej reprezentacji są największe tuzy naszej polskiej krótkofalarskiej reprezentacji z Kazimierzem SP2FAX i Krzysztofem SP7GIQ na czele, a kapitanem tego Zespołu jest nasz krajan Włodek SP6EQZ, który co roku w zawodach pracuje w QTH swojej ojcowizny tzn. w Wojkowicach koło Będzina. Szczegóły dotyczące Zespołu SN0HQ są natronie: http://sn0hq.org.pl

W związku z przygotowaniami do uroczystościami 60.lecia klubu w najbliższym czasie udamy się na zaplanowaną wizytę do Prezydenta Siemianowic Śl. Rafała Piecha, który obejmuje Patronat Honorowy naszych uroczystości, a także czekają nas dalsze ustalenia techniczne z Prezesem Zarządu Miejskiego LOK w Siemianowicach Śl. Marianem Odczykiem. Tak więc pracy na najbliższy okres nam nie brakuje.

I na koniec ostatnie informacje: 18 maja br. w Łodzi odbędzie się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZK, gdzie należy dokonać wyborów uzupełniających do Głównej Komisji Rewizyjnej PZK, bo takie zarządzenie wydał Organ Nadzoru tj. Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa. W następny weekend tj. w dniach: 25-26 maja br. będziemy brać udział w ogólnopolskim spotkaniu krótkofalowców pod nazwą „Łoś 2019” w Jaworznie koło Wielunia tj. na styku trzech województw” łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Już dziś zapraszamy wszystkich członków i sympatyków tego prestiżowego spotkania. Szczegóły w tej sprawie znajdują się na stronie: http://www.losnapograniczu.pl

Info: Tadeusz SP9HQJ