Spotkanie Zespołu SN0HQ w Burzeninie

W ostatni weekend tj. 11-12 maja br. wraz z Markiem SP2NNO wziąłem udział w Spotkaniu Zespołu SN0HQ w Burzeninie, gdzie przedmiotem obrad była ocena wyników tego Zespołu w ubiegłorocznych zawodach IARU HF Contest 2018 na poszczególnych pasmach, a także przygotowania do tegorocznych zawodów. Warto wiedzieć, że w skład tego ekskluzywnego Zespołu wchodzą najlepsi krajowi operatorzy – kontestmeni posiadający najwyższe umiejętności operatorskie. W zawodach międzynarodowych Zespół ten dwukrotnie zajął 2 miejsce, a w ubiegłorocznych zawodach czwarte miejsce w świecie. Aby poznać bliżej specyfikę i osiągnięcia tego Zespołu wystarczy poczytać na stronie: http://sn0hq.org.pl

Dla Marka SP2NNO była to okazja do poznania czołówki światowej klasy polskich nadawców i konstruktorów sprzętu oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie. Moja obecność wynikała z faktu koordynowania ogólnopolskich spraw sportowych na poziomie PZK, a wypracowane tu wnioski i sugestie zostaną wykorzystane dla dobra PZK. Spotkanie te, nie tylko wg mojej oceny, należy uznać za niezwykle owocne. Życzymy Zespołowi, aby w najbliższych zawodach udało się wywalczyć pierwsze miejsce w świecie.

Kapitan Zespołu Włodek SP6EQZ prowadzący spotkanie
Kapitan Zespołu SN0HQ Włodzimierz Herej SP6EQZ
Szampański toast za pomyślność Zespołu SN0HQ . Od lewej: Marcin SP5ES, Mariusz SQ9IWS, Maciej SP9NIS, Mariusz SQ9NIN i …

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy Chorzowskiego Hufca ZHP w Kucobach koło Olesna, gdzie niezwykle gościnnie przyjął nas gospodarz tego obiektu Marek SP6MN.

W rozmowie z Markiem SP6MN dowiedzieliśmy się, że na terenie Ośrodka założył On 10.osobowy harcerski klub krótkofalarski i teraz oczekuje na pozwolenie radiowe z UKE. W okresie wakacji, w czasie harcerskiego turnusu zostanie tu przeprowadzony kurs na licencję nadawczą, a wykładowcami będą znani harcerze-krótkofalowcy z Henrykiem SQ9WM i Zbyszkiem SQ9CXC na czele. Otrzymaliśmy zaproszenie na wizytę w Ośrodku w okresie wakacyjnym. Życzymy zatem zespołowi klubowemu powodzenia i sukcesów.

Stojący na podwórku tzw. „wóz Drzymały” zaadoptowany na potrzeby klubowe. Od lewej: Marek SP6MN i Marek SP2NNO
Prywatny radioshack Marka SP6MN na stryszku budynku.
Liczne anteny na KF i UKF

Info: Tadeusz SP9HQJ