Wypad terenowy 12.03.2023

W niedzielę 12 marca odbył się kolejny spontaniczny wypad terenowy klubu SP9KJM. Ponownie Dawid SP9NKL oraz Krzysztof SP9XE postanowili popracować w warunkach terenowych co przyniosło zaskakujące rezultaty.

Tym razem na miejsce spotkania został wybrany punkt rekreacyjny “Ynzla” znajdujący się w Łaziskach Górnych. Miejsce jest o tyle ciekawe, że zawiera w sobie boisko, plac zabaw dla dzieci dużą wiatę oraz miejsce na ognisko.

Dawid dotarł na miejsce około godziny 15:00 i przygotował stanowisko do pracy na paśmie 80m. Przy rozwieszaniu anteny long wire Dawid testował nowe rzutki w postaci odważników wędkarskich. Test wypadł bardzo pomyślnie – zarówno niewielki rozmiar, masa jak i kształt pozwoliły zarzucić antenę bardzo wysoko na drzewo.

Krzysztof dotarł około godziny 16:00 i po szybkim rozstawieniu się rozpoczął pracę na paśmie 10m. Antena T2LT strojona w poprzednim wyjeździe terenowym, (o którym można poczytać tutaj: https://sp9kjm.com/index.php/2023/03/11/wypad-terenowy-26-02-2023/) przeszła pierwszy test bojowy dając zaskakujące rezultaty.

Praca na paśmie 10m zaowocowała pierwszą łącznością międzynarodową Krzysztofa – udało się wymienić raportami z stacją WE3B zlokalizowaną w Alexandrii. Później dodatkowo do logu dołączyły: Hiszpania, Portugalia oraz Algeria co dało łącznie 6 wspaniałych QSO.

Dawid w oczekiwaniu na poprawę warunków na 80m nie próżnował i postanowił kontynuować tradycję wyjazdową rozpalając ognisko. Proces ten poszedł błyskawicznie za sprawą posiadanej tym razem podpapłki, która znacząco ułatwiła utrzymanie ognia. A gdy ogień już utrzymywał się samodzielnie to przyszła też pora na pierwszą klubową kiełbasę.

Dawid SP9NKL przygotowuje ognicho

SP9NKL

Nie zabrakło smacznych kiełbasek

Dawid SP9NKL w swoim żywiole.. do szczęścia brakuje tylko turbo-pieca..

W miarę jak pasmo 80m stawało się coraz aktywniejsze obaj Panowie przystąpili do pracy pod znakiem klubowym realizując 7 łączności w tym jedną z klubowiczem Mateuszem SQ9MLZ. Tym oto sposobem stacja klubowa staje się coraz aktywniejsza w terenie nie tylko podczas pracy na zawodach.

Wraz z dogasającym ogniskiem wypad został uznany za zakończony około godziny 22:15. Ynzla na stałe zapisuje się na klubowej mapie jako wspaniały punkt wypadowy.