Wypad Terenowy 26.02.2023

26 lutego nasi Koledzy Dawid i Krzysztof wybrali się podziałać na KFie..

Te słowa rzucone w niedzielne przedpołudnie 26 lutego przez Dawida SP9NKL i podchwycone przez Krzysztofa SP9XE zaowocowały pierwszym terenowym wypadem klubu SP9KJM….(Na zdjęciu Yaesu 857D Krzysztofa SP9XE oraz w tle Kenwood TS-570D)

Po rozstawieniu radiostacji kolega Dawid rozpoczął pracę w paśmie 80m, natomiast kolega Krzysztof przystąpił do strojenia swojej pierwszej anteny T2LT. Po zestrojeniu anteny, dzięki wsparciu klubowiczów Mateusza SQ9MLZ, Alka 3Z9X oraz Artura SP9AG udało się zrealizować łączność w paśmie 10m.

Krzysztof SP9XE

Z racji lekkiego mrozu oraz zawodów w Paśmie 80m, w których Artur SP9AG pracował spod znaku klubowego SP9KJM, Dawid postanowił rozstawić kuchnię polową i przygotować kawę. Niestety niefortunnie po zagotowaniu pierwszego czajnika wody palnik gazowy uległ awarii ale rezolutni klubowicze postanowili przejść do planu B i rozpalić ognisko.

przenośna kuchnia…

Po długiej walce z zmarzniętym drewnem finalnie udało się utrzymać ogień i zaparzyć kawę, dzięki czemu obu klubowiczom udało się kontynuować pracę na zmianę pełniąc wartę przy radiostacji i ognisku.

Kolejnym hitem wieczoru okazała się łączność Dawida SP9NKL z Robertem SQ9NKL, gdzie jego odpowiedź “identycznym” znakiem wprawiła na początku Dawida w lekkie osłupienie by po chwili przynieść falę śmiechu, jako że Robert od dłuższego czasu “polował” na tą łączność z swoim “bratem bliźniakiem”.

Finalnie około 21 godziny wraz z dogasającym żarem, zwiększającymi się opadami śniegu oraz wszechobecną ciemnością klubowicze postanowili zakończyć ten jakże pozytywny i zakręcony dzień.

Udało się zrealizować wszystkie założone cele, przetestować nową lokalizację, nauczyć czegoś nowego, pośmiać się i rozruszać sprzęt nie tylko w domowym QTH. Krzysztof nawiązał 20 łączności w pasmach 2m, 10m oraz 80m. Dawid uzyskał 10 łączności w paśmie 80m  i pomimo mniejszej ilości były one nie mniej ciekawe. Dodatkowo powstały plany zrealizowania nieco większego spotkania klubowego ale o tym opowiemy w przyszłości…

Dawid SP9NKL przy radiostacji

Gratulujemy świetnego pomysłu na wyjazd!