Klubowa aktywność po remoncie

Po remoncie przystępujemy do adaptacji pomieszczenia klubowego. Szkoda, że w ostatnim czasie w pracach klubowych uczestniczyło tak mało osób. Ale, jak zwykle, nie zawiedli: Jacek SQ9BEC, Romek SP9UVQ i Arek SQ9CI. A skutecznie wspierał ich prezes klubu Tadeusz SP9HQJ. A oto kilka fotograficznych migawek.

Narada nad rozprowadzeniem anten. Od lewej: Jacek SQ9BEC, Romek SP9UVQ i Arek SQ9CI

Jacek SQ9BEC wraz z Arkiem SQ9CI zastanawia się na nowym sposobem wyposażenia
 pomieszczenia klubowego
Romek SP9UVQ przystąpił do prac nad stanowiskami operatorskimi na KF i UKF.

Lepiej nie przeszkadzać w twórczej pracy Romka SP9UVQ.
Niedokończone dzieło Romka SP9UVQ – linia zasilania. Ale Romek nie powiedział ostatniego słowa.
 Przed nami dalsze prace.

     W najbliższą środę tj. 6 kwietnia br. czekają nas dalsze prace. Poza dopracowaniem linii zasilania i uporaniu się z antenami możemy przystąpić do wniesienia zdeponowanego w podręcznym magazynku sprzętu i dokumentacji. Jeśli podzielimy się zadaniami to praca pójdzie nam sprawnie. Zapraszam zatem członków i sympatyków klubowych do odwiedzenia klubu i pomoc w zagospodarowaniu klubu. Liczymy na zwiększoną obecność.

     Przy okazji prośba skarbnika klubowego Józefa SQ9FII: bądźcie łaskawi uregulować składki członkowskie na rok bieżący. Zasilenie kasy klubowej pozwoli bowiem na realizację zaplanowanych przedsięwzięć klubowych, a tych na w roku bieżących będzie dużo. Planujemy bowiem dalsze wyjazdy w teren w ramach zawodów KF i UKF i w związku z tym planujemy zakupić kilka niezbędnych rzeczy.


     A skoro mowa o zawodach, to już dziś informuję, że w celu upamiętnienia Setnej Rocznicy przyłączenia Śląska do Macierzy, z inicjatywy Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach, przy współudziale Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK w Pszowie, klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl., Roberta SQ9FMU oraz klubu SP9SCI, w okresie od 2  do 17 lipca br. odbędzie się akcja dyplomowa pod nazwą „Setna Rocznica Przyłączenia Śląska do Polski”. Z tej okazji nasz klub pracował będzie pod znakiem okolicznościowym SO1922PS. Regulamin akcji dyplomowej zostanie opublikowany na stronie Śląskiego OT PZK w terminie późniejszym. Sądzę, że wielu naszych klubowiczów weźmie udział w tej akcji.


A teraz miła wiadomość: jak podaje Marek SP2NNO, w ubiegłorocznych prestiżowych zawodach CQ WW SSB 2021 w kategorii Multi-Operator Single-Transmitter High Power nasza reprezentacja klubowa w składzie: Marek SP2NNO, Sebastian SP9TDA i Krzysztof SQ9NIU uzyskała 2 miejsce w kraju zdobywając 125.040 punktów. Gratulujemy!


Kolejna informacja: Mikołaj SQ9PCO wznowił niedawno działalność Koniecpolskiego Klubu Krótkofalowców w Koniecpolu (informowaliśmy o tym w poprzednim klubowym serwisie informacyjnym), a 13 kwietnia br. (środa) na godzinę 15.00 planuje przeprowadzić prelekcję w jednej ze szkół na terenie Koniecpola. W związku z tym zwraca się z prośbą do członków i sympatyków naszego klubu o pomoc w tym przedsięwzięciu. Wg zamysłu Mikołaja wystarczą 2 osoby, które pomogą w przeprowadzeniu łączności i wyłuszczą różne zawiłości krótkofalarstwa dla dzieci i młodzieży. Sądzę, że znajdą się chętni i udzielą pomocy Mikołajowi. Namiary na Mikołaja są w klubie lub u prezesa klubu Tadeusza SP9HQJ. Informacje na temat Mikołaja i klubu SP9KKA znajdują się na QRZ.COM.

Info i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ