Działalność klubowa po wakacjach

     Na początek ważna informacja: po wakacjach powracamy do dotychczasowych dni klubowych tzn. we wtorki i piątki od godziny 16.00 do 18.00. Tak więc najbliższe zajęcia klubowe odbędą się w najbliższy wtorek tj. 7 września br. A przed nami wiele ciekawych przedsięwzięć, o których będziemy dyskutować w najbliższy dzień klubowy.

     Ostatnia giełda krótkofalarska, jaką zorganizowaliśmy w sobotę 4 września br. nie należała do najlepszych, ponieważ była bardzo niska frekwencja. Być może jedną z przyczyn był fakt, że jeszcze żyjemy wakacjami i nie wszyscy zdołali się zapoznać z harmonogramem naszego klubu. Mamy nadzieję, że w październiku frekwencja będzie większa. Ponadto w tym dniu odbyło się posiedzenie ZG PZK w Warszawie, na którym byli obecni prezesi śląskich klubów. Również prezes klubu Tadeusz SP9HQJ, tym razem jako prezes PZK wziął udział w tym wydarzeniu. Informacja temat posiedzenia ZD PZK i podjęte decyzje zawarta będzie w najbliższym środowym Komunikacie PZK.

     Miło nam poinformować, że w ostatnich zawodach pod nazwą „III Próby Subregionalne IARU 2021 w kategorii Multi  Operator – LP 145 MHz nasza stacja klubowa zdobyła I miejsce w Polsce. Gratulujemy naszym zawodnikom, a w szczególności Mateuszowi SQ9MLZ.

     W ostatnich, weekendowych zawodach pod nazwą VHF IARU 2021 pod własnym znakiem pracował Mateusz SQ9MLZ przeprowadzając wiele ciekawych łączności. Ale chyba żadna z polskich stacji w zawodach tych nie była w stanie pokonać Zespołu SN7L, który pracował niemal w komfortowych warunkach z terenu Śnieżki tj. z doskonałego QTH. A skoro mowa o zawodach krajowych i międzynarodowych na UKF to pod znakiem klubowym w zawodach tych specjalizuje się głównie Mateusz SQ9MLZ wspierany przez Rafała SQ9RZ i innych kolegów. Jako klub, możemy pochwalić się dobrymi antenami mobilowymi na UKF i zapraszamy wszystkich chętnych pragnących wziąć udział w zawodach w warunkach terenowych. Byłoby dobrze wesprzeć działania Mateusza.     Jeśli chodzi o zawody krajowe i międzynarodowe na KF to mamy jako klub silną reprezentację, w skład której wchodzi Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU, Sebastian SP9TDA i Tadeusz SP9HQJ. Teraz dopracowywana jest kolejna antena na KF i w najbliższych liczących się zawodach międzynarodowych nasza reprezentacja klubowa weźmie udział. Ale i tu jest miejsce dla każdego operatora (zwłaszcza na CW), który chciałby wesprzeć naszą reprezentację klubową i wziąć udział w zawodach.


     Bardzo dziękujemy Mikołajowi SQ9PCO za prezentowane poniżej dwa kolejne zdobyte dyplomy dla naszego klubu.


     19 września w Siemianowicach Śląskich w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Orzeszkowej odbędzie się coroczne święto pasjonatów militariów – Piknik Militarny z Rosomakiem. Tegoroczna edycja realizowana jest pod hasłem przewodnim: Liczy się bezpieczeństwo! Nie zabraknie również przedstawicieli służb mundurowych wraz z wyposażeniem i pojazdami. Wśród atrakcji zaplanowano również prezentację pojazdów wojskowych czy sprzętu wojskowego. Będzie też strzelnica, tak lubiana przez najmłodszych. Nie wyobrażamy sobie pikniku militarnego bez tradycyjnej grochówki z kuchni polowej, więc i tej nie zabraknie. Zapraszamy Was całymi rodzinami! Rozważamy naszą obecność z radiostacją klubową na tej imprezie. Szczegóły uzgodnimy w klubie.


     Już po raz 28 Janek OK2BIQ oraz Janek SQ9DXT serdecznie zapraszają na międzynarodowe spotkanie “SANBESKIDO 2021“. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 09.10.2021 w gospodzie “U Liberdy” w miejscowości Tyra, w okolicy miasta Trzyniec na trasie z Czeskiego Cieszyna do Jabłonkowa w Czechach. Początek spotkania: godzina 10:00. Dojazd z Czeskiego Cieszyna drogą na Jabłonków – zjazd do Tyry w Oldrzychowicach / stara droga/. Można jechać nową drogą – jest bezpłatna. Istnieje możliwość zakwaterowania (we własnym zakresie) w “Pensjonacie u Haliny”, adres Tyra 115: https://www.uhaliny.cz/.

Więcej informacji w tej sprawie znajduje się na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach tj. na http://pzk.katowice.pl/index.php?news&nid=209


     Na koniec smutna wiadomość: 24 sierpnia br. zmarł znany dx-man Józef Kozłowski SP9FKQ, były członek piekarskiego klubu SP9KRT w Piekarach Śląskich. Msza święta żałobna odprawiona zostanie w kościele p.w. Św. Trójcy w Piekarach Śląskich Szarleju dnia 11 września 2021 sobota o godzinie 9.00, po której odbędą się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym. Cześć Jego pamięci.

P.S.

Przyczyną tak późnego terminu pogrzebu jest fakt obecności na pogrzebie brata Zmarłego tj. Jana Kozłowskiego VE6CDO (ex SP9FMO) zamieszkującego w Calgary w Kanadzie, który nie może wcześniej dotrzeć do Polski. A tak na marginesie: z obu Braćmi znałem się od początku lat 70.tych ubiegłego wieku. Ostatnio z ś.p. Józefem Kozłowskim SP9FKQ widziałem się w marcu 2019 roku na pogrzebie w Piekarach Śl. ś.p. Janusza Swobody SP9HMF.

W sprawie Zmarłego Józefa Kozłowskiego na stronie klubu SP9PKM w Pszowie czytamy:

Z wielkim żalem informuję, że 24 sierpnia 2021 r. nagle do krainy wiecznych DX-ów odszedł nasz kolega oddziałowy ś.p. Józef Kozłowski SP9FKQ z Piekar Śląskich. Jeszcze 18 lipca br. mogliśmy z nim porozmawiać na giełdo-spotkaniu w Pszowie. Józef SP9FKQ był radioamatorem z bardzo dużymi osiągnięciami krótkofalarskimi, o czym świadczą Jego czołowe lokaty we współzawodnictwie DXCC , IOTA i zawodach krótkofalarskich. Na Jego koncie są przeprowadzone i potwierdzone łączności z wszystkimi podmiotami z aktualnej listy DXCC i największa liczba wysp programu IOTA w Polsce (1097) Ś.P Józef SP9FKQ był przez całe życie zaangażowany w krótkofalarstwo i jemu poświęcił swoje wolne chwile . Był znakomitym telegrafistą oraz wybitnym operatorem na fonii i emisjach cyfrowych. Był niezwykle życzliwym kolegą gotowym do pomocy i chętnie dzielącym się swoim bogatym doświadczeniem krótkofalarskim. Za wybitne osiągnięcia został odznaczony Odznaką Honorową PZK.

Cześć Jego Pamięci !

Na zdjęciu: Józef Kozłowski przy swojej radiostacji w Piekarach Śl.

Info: Tadeusz SP9HQJ