Dzieje się w SP9KJM

Za sugestią Rodziny Zmarłego Wojciech Borońskiego – Wiceprezesa ZG LOK i Prezesa ZW LOK w Katowicach dostosowaliśmy się do prośby Rodziny i nie wzięliśmy udziału w smutnej uroczystości pogrzebowej. Msza pogrzebowa odbyła się 23 lutego br. o godz. 11.00 w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach i była transmitowana na stronie: https://youtube/9y5hKWR7260. Obecnie można obejrzeć tę uroczystość, zarejestrowaną na podanej stronie. Gwoli informacji dodam, że głos na uroczystości pogrzebowej, poza małżonką Zmarłego Wojciecha zajęli: Prezydent Katowic Marcin Krupa, Prezes-Senior Katowickiej Regionalnej Izby Gospodarczej dr Tadeusz Donocik oraz córka Zmarłego. Wszystkie osoby zabierające głos podkreślały ogromne zasługi Zmarłego Wojciecha na rzecz samorządności lokalnej oraz aktywności społecznej w różnych obszarach, w tym na rzecz LOK. Na temat aktywności Zmarłego Wojciecha Borońskiego jest wiele informacji na stronach internetowych. Po uroczystości w kościele nastąpiło pochowanie urny ze szczątkami Zmarłego Wojciecha na cmentarzu przy ulicy Sienkiewicza w Katowicach.

Śp. Wojciech Boroński – były wieloletni Wiceprezes ZG LOK i Prezes ZW LOK w Katowicach

     A teraz powróćmy do spraw klubowych. Dziękujemy Mikołajowi SQ9PCO za zdobyty dyplom dla klubu SP9KJM – dyplom z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Mikołaju: dziękujemy. Czekamy na Twoją dalszą aktywność na rzecz klubu..

A tak wygląda dyplom zdobyty przez Mikołaja SQ9PCO:

    Również nasz klubowy aktywista Marcin SQ9ITA „poluje” na dyplomy i co chwilę je zdobywa dla klubu. W ostatni wtorek Marcin odwiedził nasz klub i uzgodniliśmy wiele szczegółów w zakresie udziału w zawodach na KF, jak też w zakresie zdobywania dyplomów. Marcinie: dziękujemy.

     Dziś tzn. we wtorek 23 lutego br. trochę działo się w klubie. Poza prezesem klubu Tadeuszem SP9HQJ, który w klubie bywa we wszystkie dni klubowe, w klubie pojawili się: Marek SP2NNO, Sebastian SP9TDA, Mateusz SQ9MLZ oraz Jacek SQ9BEC. W naszym magazynku Marek SP2NNO odszukał ciekawe elementy, które przydadzą Mu się do konstrukcji kolejnego urządzenia dla klubu. Również dla Jacka SQ9BEC znaleźliśmy w magazynku pewien element, który wykorzysta do naprawy elektronowego klucza elektronicznego. Po naprawie klucza nasz klubowy telegrafista, Andrzej SP9IIL na pewno się ucieszy, ponieważ nie lubi i nie pracuje na tradycyjnym kluczu sztorcowym – woli pracować na kluczu elektronowym.

     W toku ożywionej dyskusji padły ciekawe propozycje co do najbliższych wyjazdów klubowych i wzięcia udziału w zawodach na KF i UKF. Jeśli chodzi o nasz udział w prestiżowych zawodach KF to nie mamy problemów. Krzysztof SQ9NIU zapewnia nam na swojej działce udział w zawodach, ponieważ posiada dobrze zorganizowany system antenowy. Już w najbliższy weekend weźmiemy udział w zawodach międzynarodowych.

     Jeśli chodzi o prestiżowe zawody krajowe i międzynarodowe  na UKF to dziś rozważaliśmy różne warianty co do miejsca nadawania, użycia sprzętu oraz anteny. Zapadły wstępne decyzje, ale ich na razie nie ujawniamy.

W klubie nikt się nie nudzi i każdy z nas ma coś do roboty. Pierwszy z lewej Jacek SQ9BEC (specjalista ds. konstrukcyjnych i systemów antenowych) usiłuje naprawić ciekawe urządzenie. A Mateusz SQ9MLZ namawia Marka SP2NNO i innych kolegów klubowych do wzięcia w prestiżowych zawodach UKF w terenie. A nad wszystkim czuwa prezes klubu Tadeusz SP9HQJ, który nie tylko akceptuje te ciekawe inicjatywy, ale również jest po drugiej stronie kadru fotografując sytuację klubową.

Również Sebastian S9TDA nie próżnuje i odpowiada na klubowe e – maile

     Około godziny 18.00 do klubu przybył Marcin zatroskany faktem, że w marcu br., z uwagi na obostrzenia związane z epidemią Covid 19, nie odbędzie się w Delegaturze UKE w Siemianowicach Śląskich egzamin na licencję krótkofalarską. Marcin chciał bowiem, w ramach egzaminu, uzyskać uprawnienie kategorii I tzn. uzyskać uprawnienie do pracy telegraficznej. Dla przypomnienia: Marcin kiedyś był radiotelegrafistą wojskowym nieźle radził sobie z telegrafią. A niedawno z Markiem SP2NNO przetestowaliśmy Marcina i potwierdziliśmy Jego sprawność telegraficzną. Aby zapewnić Marcinowi solidne przygotowanie się do egzaminu z telegrafii użyczyliśmy Mu sztorcowego klucza telegraficznego wraz z generatorem akustycznym.

Na zdjęciu: Marcin ćwiczy telegrafię
Sprzęt użyczony Marcinowi

     Ostatnio z dość ciekawą inicjatywą wystąpił sekretarz Zarządu Śląskiego Oddziału Terenowego PZK(OT 06 PZK) Henryk SP9FHZ informując nas o możliwości wzięcia udziału w wielu wyjazdowych przedsięwzięciach klubowych. Za wcześnie, aby o tym informować. Niemniej jednak propozycja Henryka w tym zakresie została przyjęta z zadowoleniem.

     Martwiliśmy się o stan naszej klubowej wiaty, która w wyniku silnego wiatru uległa uszkodzeniu w czasie naszej listopadowej aktywności w ramach zawodów na UKF na Górze Siewierskiej. Ale mamy zapewnienie ze strony Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach, że możemy korzystać z wiaty będącej na wyposażeniu ZW LOK. Tak więc nie musimy się martwić w tym zakresie i śmiało możemy uczestniczyć w zawodach terenowych nie zważając na trudne warunki atmosferyczne.

     A na koniec niezbyt miła i najbardziej przyziemna informacja: mamy wiele zobowiązań, na które potrzebna jest kasa. Utrzymujemy się jedynie ze składek członkowskich i musimy dbać o płynność finansową klubu. W związku zwracamy się z apelem do naszych członków klubu: bądźcie łaskawi w najbliższym czasie dokonać wpłat członkowskich. Nie zawsze w klubie jest skarbnik klubowy, ale zawsze jest prezes klubu Tadeusz SP9HQJ, który posiada druk KP i potwierdzi odbiór składki członkowskiej. Zapraszamy do klubu w obecnej sytuacji epidemicznej w każdy wtorek od godziny 16.00 do 18.00. a nawet do godziny 19.00 w zależności od potrzeby.

Info: Tadeusz SP9HQJ