Wizyta na działce Marka SP2NNO i nie tylko

     W ubiegły wtorek tj. 15 września br. w godzinach popołudniowych nasi klubowicze działali w ramach klubowej sesji wyjazdowej. Tym razem Mateusz SQ9MLZ, Sebastian SP9TDA, prezes OT 06 PZK w Katowicach Marek SP9HTY oraz Tadeusz SP9HQJ odwiedzili na działce w Katowicach Marka SP2NNO. Była to okazja do obejrzenia terenowego, dobrze wyposażonego radioshacka Marka. Marek posiada rozwinięty system antenowy, a od kilku miesięcy specjalizuje się w łącznościach za pośrednictwem katarskiego satelity QO-100. Gwoli przypomnienia należy wspomnieć, że Marek wcześniej skonstruował transwerter do łączności satelitarnej (nadawanie w paśmie 2,4 GHz, odbiór 10 GHz) i za pomocą tego transwertera nawiązał wiele ciekawych łączności krajowych i międzynarodowych. W czasie spotkania Mateusz SQ9MLZ pochwalił się, że w ostatnich zawodach UKF pracując pod znakiem klubowym uzyskał 3 miejsce w kraju. Brawo Mateusz – oby więcej takich klubowiczów. Po degustacji kiełbasek z grilla i innych pyszności, uzgodnieniu wielu spraw klubowych i oddziałowych mieliśmy okazję poznać „królestwo” Marka SP2NNO i nawiązać łączności za pomocą satelity. Autorowi opracowania za pomocą satelity udało się  nawiązać QSO między innymi z Marinem IW4BIF. Spotkanie to było niezwykle merytoryczne i udane, a jego uczestnicy spotkania opowiedzieli się za kontynuacją tego typu spotkań.

Uczestnicy spotkania na tle działki Marka SP2NNO. W tle widoczny maszt antenowy Marka SP2NNO.

Od lewej: Mateusz SQ9MLZ, Marek SP9HTY, Marek SP2NNO i Sebastian SP9TDA

Widok na terenowy radioshack Marka SP2NNO

Marek SP2NNO nawiązujący QSO za pomocą katarskiego przemiennika QQ-100. Obok stoi Marek SP9HTY.

Marek SP2NNO na falach eteru

Sebastian SP9TDA śledzi co się dzieje w paśmie satelitarnym

     W ostatni piątek tj. 18 września br. prezes klubu Tadeusz SP9HQJ nie mógł być obecny w klubie, ponieważ przez cały weekend przebywał w Jarnołtówku koło Głuchołaz, na Opolszczyźnie, gdzie wziął udział w Zjeździe SP DX Klubu. Pełna informacja na ten temat znajduje się w Komunikacie PZK z dnia 23 września br. Poniżej zdjęcie zbiorowe uczestników tego Zjazdu.

     W ostatni wtorek nasi klubowicze: Sebastian SP9TDA i Krzysztof SQ9NIU pomogli sympatykowi naszego klubu Piotrowi SQ9CXK w zainstalowaniu dwupasmowej anteny na UKF (2m/70cm)  o długości 5,2m. – Diamond model X520m. Powyższe przedsięwzięcie obrazują 3 zdjęcia.

Po montażu anteny Diamond

Wysokość anteny to 5,2 metra

     Na koniec informacja w sprawie wznowienia giełd krótkofalarskich w Domu Kultury „Chemik”: wiadomość w tej sprawie ukazała się w wielu miejscach, w tym na Facebooku i spotkała się z żywym zainteresowania środowiska krótkofalarskiego, a wiele osób obiecało przybyć na giełdę. Tak więc zapraszamy w pierwszą sobotę następnego miesiąca tj. 3 października 2020r.. Zaczynamy o godzinie 9:00.

     Zapraszamy do odwiedzania naszego klubu czynnego w każdy wtorek i piątek od godziny 16.00 do godziny 18, a nawet do 19.00 w zależności od potrzeb.

Info: Tadeusz SP9HQJ

Zdjęcia: SP9HQJ, SP9TDA