Wyróżnienie Mateusza SQ9MLZ i bieżące sprawy klubowe

Z uwagi na padający od rana w ostatnią środę deszcz, nie udało się zamontować przygotowanej wcześniej anteny Delta Loop. Nie chcieliśmy ryzykować i narażać się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, ponieważ dachy dwóch okolicznych budynków i Domu Kultury „Chemik” były mokre, a to stanowiło realne niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przy sprzyjającej pogodzie uda się nam zawiesić antenę. W najbliższym czasie zainstalujemy również antenę obrotową na UKF. Jeśli oba przedsięwzięcia udadzą się, to nasz znak klubowy częściej będzie słyszany w zawodach krajowych i międzynarodowych na KF i UKF. Dla przypomnienia: poniżej zdjęcie obrazujące montaż wielopasmowego dipola, jaki zainstalowaliśmy 9 czerwca 2019 roku. Przez kilka miesięcy antena ta sprawowała się doskonale, ale po pewnym czasie zaczęła szwankować. Mamy nadzieję, że Delta Loop nie będzie sprawiać nam niespodzianek.

Na zdjęciu Wojtek SP9WPN, nie bojąc się wysokości, podjął wyzwanie antenowe w czerwcu 2019r.

Nasza wczorajsza obecność w klubie była okazją do wyróżnienia naszego aktywisty klubowego Mateusza SQ9MLZ Medalem 75.lecia LOK. Medal ten Mateusz miał otrzymać na uroczystości 60.lecia klubu, jaka miała miejsce w październiku ubiegłego roku w okazałej Willi Fitznera w Siemianowicach Śl., ale z uwagi na Jego usprawiedliwioną nieobecność nie mógł go wtedy otrzymać. Mateuszowi w pełni należało się to wyróżnienie, ponieważ jest On młodą siłą napędową klubu i ciągle zachwyca nas nowymi pomysłami. Brawo Mateusz: zamęczaj nas dalszymi ciekawymi pomysłami. Poniżej zdjęcia z tej przyjemnej chwili.

Prezes klubu Tadeusz SP9HQJ po wręczeniu okolicznościowego Medalu Mateuszowi SQ9MLZ
Takie odznaczenie należy się każdemu zasłużonemu aktywiście klubowemu
Od lewej: Mateusz SQ9MLZ, Jacek SQ9BEC i Tadeusz SP9HQJ

     Równie niezawodny nasz klubowicz Marcin SQ9ITA nie próżnował ostatnio i zdobył dla naszego kluba dwa kolejne dyplomy tj. „100 Rocznica urodzin JPII” oraz Dyplom poświęcony 100. Rocznicy pierwszego meczu w Niepodległej Polsce, kiedy to ówczesna „Cracovia” wygrała mecz z „Wawelem” stosunkiem bramek 3:1. Brawo Marcin: czekamy na Twoją dalszą aktywność w tym zakresie. Kiedy przybędziesz do klubu to możesz liczyć na miłą niespodziankę, która Ci się należy. 

W najbliższy dzień klubowy tj. w piątek 19 czerwca br. będzie nas nieco mniej, ale na pewno będzie skarbnik klubowy Józef SQ9FII, któremu będzie można wpłacić zaległe składki członkowskie. Zatem prośba do Józefa: zwiększ swoją aktywność w tym zakresie, ponieważ mamy wiele zobowiązań finansowych. W czasie wyjazdów wakacyjnych i pracy radiostacji klubowej w terenie potrzebować będziemy kasę na wydatki. Trzeba będzie przeszukać nasz podręczny magazynek klubowy i odnaleźć starą wiatę, a jeśli się nie znajdzie to trzeba będzie nabyć nową, aby mieć zabezpieczenie przed złymi warunkami atmosferycznymi w czasie naszych wakacyjnych wypraw z radiostacją klubową. Prezes klubu Tadeusz SP9HQJ w piątek musi być we Wrocławiu, a następnie uda się do Bydgoszczy, gdzie weźmie udział w sobotnim,  wspólnym posiedzeniu Prezydium i Głównej Komisji Rewizyjnej PZK. Ale pewnie w klubie pojawi się Marek SP2NNO i inni koledzy. Zapraszamy Józefa SP9CAT, Jurka SP9BGS i Grzegorza SP9BZM, dla których mamy ciekawe niespodzianki. Zapraszamy również wszystkich członków i sympatyków klubu do odwiedzania naszych skromnych progów.

Info: Tadeusz SP9HQJ