Dwa dyplomy zdobyte

Mimo pandemii koronowirusa i zawieszenia działalności klubowej, nasi klubowicze nie próżnują. Ostatnio zwiększoną aktywność wykazał Marcin SQ9ITA i pracując w eterze pod znakiem klubowym zdobył dla klubu 2 dyplomy tj. „Rocznica lokacji Koniecpola” oraz „226 Rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej”. Brawo Marcin: należy Ci się specjalne wyróżnienie.

     Zapraszamy następnych klubowiczów do zdobywania kolejnych dyplomów dla siebie i dla klubu. Zapraszamy również do pracy zdalnej pod znakiem klubowym w ramach zawodów krajowych i międzynarodowych. W najbliższym czasie odbędą się 2 ważne zawody międzynarodowe. I tak: w najbliższą niedzielę tj. 28 marca br. od godziny 00.00 do 29 marca br. do godz. 23.59 odbywać się będą prestiżowe zawody pod nazwą „CQ WW WPX CONTEST SSB” i musimy wziąć w nich udział. Natomiast 4 kwietnia br. od godziny 15.00 do 5 kwietnia do godziny 14.59 odbędą się kolejne, prestiżowe zawody pod nazwą „SP DX CONTEST”. Te ostatnie zawody są również ważne, ponieważ są to zawody typu: Polska – reszta świata. W obu zawodach można nawiązać łączność z ciekawymi stacjami z całego świata i poprawić swój stan posiadania. Wykaz zawodów międzynarodowych na najbliższe miesiące znajduje się między innymi na stronie: https://sp9cxn.pzk.pl/kalendarz.html

     W marcu i kwietniu br. jest również kilka ciekawszych zawodów krajowych, w których warto wziąć udział. Wykaz zawodów krajowych na rok 2020 wraz regulaminami znajduje się na stronie: https://logsp.pzk.org.pl/?page=contests Osoby chętne do wzięcia udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych pod znakiem klubowym proszone są o kontakt z prezesem klubu Tadeuszem SP9HQJ albo z Markiem SP2NNO. Doba ma 24 godziny i w tym czasie zawodach może pracować np. 3-4 przedstawicieli klubowych (multi operators), ale każdy z nich o innej porze, a to już wymaga koordynacji. Koordynacji wymaga również sprawa wymiany raportów kontrolnych, a zwłaszcza kolejności prowadzonych łączności.

     Przy okazji kolejna informacja: w marcowym wydaniu pisma „Moja Spółdzielnia” – miesięcznika Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej na stronie 6 ukazała się informacja o giełdach krótkofalarskich, jakie od marca br. zostały zapoczątkowane w Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl.  Link do strony: https://ssm.siemianowice.pl/ms2020.php – w zakładce pod nazwą „Moja Spółdzielnia”. Szkoda, że z powodu pandemii koronowirusa musimy zawiesić na bliżej nieokreślony czas organizację giełd. Ale po odwołaniu alertu przystąpimy do organizowania giełd. Poniżej skan tekstu.

     Stosując się do zaleceń służb sanitarnych i organów władzy jesteśmy zmuszeni do przebywania w domu. Jest więc okazja do nadrobienia zaległości w zakresie prowadzonych łączności krajowych i międzynarodowych i wykorzystajmy ten czas na poprawę stanu posiadania. Życzę zatem naszym klubowiczom i sympatykom klubu ciekawych łączności z wieloma egzotycznymi krajami. Oby tylko były dobre warunki propagacyjne.

     Zapraszam również do lektury miesięcznika „Krótkofalowiec Polski”, a wszystkie numery znajdziecie na tej stronie: https://pzk.org.pl/news_cats.php?cat_id=148 Zachęcam także do przesyłania do mnie informacji o ciekawszych wydarzeniach w klubach i oddziałach, a ja to opublikuję na łamach miesięcznika. Jest to bowiem pismo o krótkofalowcach i dla krótkofalowców. Kwietniowe wydanie miesięcznika w znacznej mierze poświęcone zostało uroczystości 90.lecia, jaka miała miejsce 29 lutego br. w Centrum Promocji Kultury w Warszawie – jest tam dużo zdjęć. Materiał filmowy z tej uroczystości, autorstwa Jurka SP5BLD znajduje się na poniższych stronach:

część pierwsza – część oficjalna
część druga – 3 referaty tj. Tomka SP5CCC, Adama SP5EPP i  Bogdana SP3LD
Uczestnicy inauguracji 90.lecia PZK w Warszawie. Autor zdjęcia: Jurek SP5BLD

Info: Tadeusz SP9HQJ