Podziękowanie od Andrzeja SP9OHC

Informujemy Czytelników naszej strony klubowej, że udało się pomóc Andrzejowi SP9OHC w nabyciu urządzenia do odbioru korespondencji radiowych na krótkofalarskich pasmach radioamatorskich. A zatem przypomnienie prośby Andrzeja – informacja, jaka 17 stycznia br. ukazała się na stronie klubowej:

Dzień dobry.

Uprzejmie proszę o rozpoznanie, czy któryś z Kolegów nie wypożyczyłby mi radioodbiornika z zakresami pasm amatorskich (najlepiej z wbudowanym zasilaczem) na okres 1,5 miesiąca w okresie ok. 15 lutego – 1 kwietnia 2020 roku. Urządzenie chciałbym zabrać do osobistego używania go podczas urlopu zagranicznego na rejsie morskim. W związku z udaniem się z nim w podróż lotniczą w grę wchodzi wyłącznie urządzenie o niewielkich gabarytach i wadze, typu przenośnego. Serdecznie dziękuje za zainteresowanie i z góry dziękuję za pomoc.

73′ Andrzej Biskup SP9OHC / Katowice

P.S.

W rozmowie telefonicznej Andrzej powiadomił mnie, że wybiera się w podróż w rejon Karaibów i mając trochę wolnego czasu chciałby posłuchać co dzieje się na krótkofalarskich pasmach radiowych. Gwoli informacji należy podać, iż Andrzej, jako pracownik i przedstawiciel Katowickiego Holdingu Węglowego w Katowicach, w 2008 roku ufundował dla naszego klubu „wypasiony” transceiver Icom 7400 wartości ponad 6 tysięcy złotych. Informacja w tej sprawie znajduje się na stronach: 68-69 i 86-89 drugiego wydania pt. „Historia klubu SP9KJM. Wydanie drugie” – https://sp9kjm.pl/index.php/historia/

Andrzej w pełni zasługuje na pomoc i sądzę, że znajdzie się ktoś, kto udzieli Andrzejowi pomocy. Wszelkie informacje w tej sprawie proszę kierować na adres: sp9hqj@pzk.org.pl lub sp9hqj@poczta.fm albo na adres klubu: klub@sp9kjm.pl

Info: Tadeusz SP9HQJ

Kilka dni temu od Andrzeja SP9OHC otrzymałem e-mail o następującej treści:

Dzięki za pomoc. Można poniższym wpisem uzupełnić wątek na stronie klubowej, że temat się rozwija. Bardzo dziękuję kolegom z SP9KJM za odzew na moją prośbę o pożyczenie odbiornika na rejs. Szczególnie Tadeuszowi SP9HQJ za umieszczenie informacji na stronie klubowej (no i jak wspaniale mnie zarekomendował, choć nieco na wyrost, bo moje zasługi dla klubu są raczej mizerne). Wszędzie się mówi, że krótkofalowcy to jedna wielka rodzina – no i proszę, tak jest rzeczywiście. Marek SP2NNO szykuje już dla mnie najlepsze rozwiązanie – modem SDR RTL podłączany do laptopa. Zero dodatkowych kilogramów i zero dodatkowego miejsca. Z tytułu noszonego nazwiska, nic tylko podziękować: “Bóg zapłać”

Powodzenia i 73. Andrzej Biskup SP9OHC

To swoista laurka dla naszego klubu. Dobrze się stało, że udało się pomóc Andrzejowi, któremu życzymy wiele ciekawych wrażeń w czasie podróży morskiej i lotniczej. Myślę, że po powrocie z rejsu Andrzej częściej zaglądał będzie do naszego klubu.

Info: Tadeusz SP9HQJ