Najlepsi strzelcy wyłonieni

Finałowy turniej w strzelaniu z broni pneumatycznej do tarcz odbył się w minioną sobotę (9.11), na strzelnicy LOK w Domu Kultury „Chemik”, z okazji 101 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości.

Organizatorem imprezy było Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Siemianowicach Śląskich i Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, przy współpracy z Zarządem Miejskim Ligi Obrony Kraju w Siemianowicach Śląskich, z ramienia którego rolę sędziego pełnił Józef Dworski SQ9FII który jest członkiem klubu SP9KJM i kierownikiem klubowej sekcji strzeleckiej, a z ramienia MTKKF imprezę prowadzili: Ryszard Klimczak i Kazimierz Krupiński.

Rywalizacja toczyła się w dwóch klasyfikacjach – kobiet i mężczyzn. W zawodach wzięło udział 22 uczestników, z czego większość – 12 – stanowiła płeć piękna.
Na zakończenie turnieju Prezes MTKKF w Siemianowicach Śląskich Kazimierz Krupiński wręczył wygranym pamiątkowe puchary oraz kolorowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom podziękował za liczny udział w turnieju i zaprosił do uczestnictwa za rok.

Klasyfikacja rywalizacji kobiet (po trzech turach):
1. Aleksandra Goj – Widera (TKKF Ognisko „Jedność”) –119 pkt.
2. Aldona Goj – Widera (TKKF Ognisko „Jedność”) – 117 pkt.
3. Dominika Widera (TKKF Ognisko „Jedność”) – 39 pkt.
 
W rywalizacji mężczyzn o końcowym zwycięstwie zadecydować musiała dogrywka:
1. Kazimierz Krupiński (TKKF Ognisko „Bartek”) – 115 pkt.
2. Ryszard Klimczak (TKKF Ognisko „Rytm”) – 115 pkt.
3.Tadeusz Gaudyn (TKKF Ognisko „Bartek”) – 112 pkt.

autor: Krzysztof Nos, Ryszard Klimczak, zdjęcia: MTKKF Siemianowice Śląskie

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/najlepsi-strzelcy-wylonieni.15251/