Przygotowania do operacji „Malwa 2019”

W związku z 40.leciem Rodzinnych Ogródków Działkowych „Malwa” w Siemianowicach Śl., od Zarządu ROD „Malwa” otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystościach mających na celu uatrakcyjnienia tak ważnej rocznicy. W wyniku wspólnych uzgodnień stwierdzono, że uroczysta gala związana z obchodami tak doniosłej rocznicy odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 31 sierpnia br. o godz. 16.00 w sali bankietowej i będzie w niej brał udział prezydent Siemianowic Śl. Rafał Piech, radny Rady Miasta Siemianowice Śl. Grzegorz Jurkiewicz, inni oficjele oraz dostojni goście.

Z tej okazji, w najbliższą sobotę już od godziny 10.00 nasi aktywiści klubowi zainstalują się ze swoim sprzętem KF i UKF na trawniku usytuowanym niedaleko sali bankietowej i pracować będą na pasmach radiowych. Wczoraj, tj. w czwartek 29 sierpnia br. Marek SP2NNO, Krzysztof SQ9NIU w towarzystwie Tadeusza SP9HQJ pomiędzy dwoma drzewami zawiesili wieloelementową antenę na KF i jak pokazał analizator antenowy radiostacja na KF powinna pracować bez zakłóceń. Będziemy pracować głównie emisją SSB na 3,7 MHz i 7 MHz, a jeśli będą dobre warunki propagacyjne to na 14 MHz. Szkoda, że doskonały radiotelegrafista Sebastian SP9UXL, z uwagi na uroczystość rodzinną, nie może nas wesprzeć pracą emisją CW. Ale niezawodny Janek SP9GDI obiecał nam, że dotrze do nas i pewnie zrobi kilka symbolicznych łączności na CW. A może znajdzie się jakiś „rasowy” radiotelegrafista, który chciały popracować w ramach tej aktywności? Zapraszamy wszystkich chętnych. Będziemy również obecni na UKF i w sobotę rozwiesimy antenę UKF. Przygotowania do operacji „Malwa 2019” zapięte zostały na ostatni guzik. W ramach tego przedsięwzięcia zaprezentujemy dość bogaty zbiór najciekawszych kart QSL, kolekcję kluczy telegraficznych, ciekawsze publikacje dotyczące problematyki krótkofalarskiej i inne gadżety.

Na zdjęciu: Krzysztof SQ9NIU i Marek SP2NNO przy próbie zawieszenia anteny wielopasmowej na KF
Miejsce usytuowania anten KF i UKF

Mamy dość silną reprezentację do pracy na pasmach radiowych, ponieważ poza członkami Zarządu klubu SP9KJM swoją obecność w tym przedsięwzięciu zadeklarowali: Grzegorz SP9BZM, Romek SP9UVQ, Arek SQ9CI, Janek SQ9ETU oraz Piotr SP9SP. Mam nadzieję, że naszą stronę klubową przegląda wielu nadawców z okręgu SP9 i być może niektórych z Was zainteresuje to nasze przedsięwzięcie. Zatem Drodzy członkowie i sympatycy klubu oraz nadawcy z okręgu SP9: jeśli chcecie się z nami integrować i przy okazji popracować na pasmach eteru na KF i UKF to zapraszamy Was do wspólnej krótkofalarskiej zabawy integracyjnej. Dla formalności podaję namiary miejsca imprezy: Rodzinne Ogródki Działkowe „Malwa”, 41-403 Siemianowice Śl., ul. Emilii Plater – koniec ulicy. Przy końcu ulicy w tle widać ogródki działkowe, pola i Chorzów – Maciejkowice. Ponieważ uroczystość ta związana jest ze Świętem Działkowca, to przewidziane są tu liczne, dodatkowe atrakcje. Z tego co nam wiadomo to będzie tu ruszt z kiełbaskami i innym specjałami, napoje i inne dodatki.

Niezależnie od pracy na pasmach eteru, jesteśmy przygotowani ze sprzętem do zorganizowania okolicznościowych zawodów radiopelengacji sportowej, nazywanych powszechnie „łowami na lisa” polegającymi na wyszukaniu w najkrótszym czasie ukrytych w terenie mini nadajników UKF emitujących sygnały radiowe. Zawody te zorganizowane zostaną dla uczestników poszczególnych kategorii wiekowych tj. dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dla osób uczestniczących w tej dyscyplinie sportowej przewidziane są dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe. Przewidujemy również inne atrakcje, ale o szczegółach mieszkańcy uczestnicy zawodów i mieszkańcy Siemianowic Śl. dowiedzą się na miejscu.

Na koniec 2 dobre informacje: za dwa tygodnie, w związku z tzw. militariami, obecni będziemy z radiostacją klubową na terenie Parku Tradycji przy ul. Orzeszkowej w Siemianowicach Śl. pokazując mieszkańcom Siemianowic Śl. specyfikę krótkofalarstwa i praktyczne pokazy łączności radiowych na KF i UKF. Druga informacja: dopracowane zostały wszelkie szczegóły związane z uroczystością związaną z 60.leciem klubu – uroczystość ta, pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowic Śl., będzie miała miejsce 19 października 2019 roku w Willi Fitznera w Siemianowicach Śl. Ale o tych ostatnich 2 wydarzeniach powiadomimy niebawem.

A póki co, to zapraszamy wszystkich: krótkofalowców, mieszkańców Siemianowic Śl. i najbliższej okolicy do ogródków działkowych „Malwa” w Siemianowicach Śl.- Michałkowicach.

Info: Tadeusz SP9HQJ