XIV Piknik Eterowy w Istebnej – Kubalonce

Tegoroczny, XIV Piknik Eterowy SP – OK – OM odbył się w dniach 13-14 lipca br. w okazałej karczmie „Kubalonka” w Istebnej – Kubalonce i wzięło w nim udział około 70 osób.

Karczma „Kubalonka” znajduje się w przepięknym miejscu widokowym przy malowniczej trasie turystycznej zwanej Pętlą Beskidzką.

Część gości nocowała w pokojach hotelowych usytuowanych na pierwszym piętrze pensjonatów, natomiast niektórzy koczowali na pobliskim polu namiotowym. Miejscowa kuchnia serwowała pożywne posiłki, a piwa i innych napojów też nie zabrakło.

Krótko po godzinie 10.00 spotkanie otworzył Henryk SP9FHZ informując zebranych o przyczynach zmiany lokalizacji spotkania i zapoznał z jego przebiegiem. Przedstawiciel Prezydium ZG PZK Tadeusz SP9HQJ zapoznał zebranych z aktualną sytuacją PZK, jak też wspomniał o 60.leciu klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl. zapraszając zebranych na uroczystość, jaka będzie miała miejsce w październiku br. w Siemianowicach Śl. Jednym z uczestników spotkania był niezawodny Janek OK2BIQ wraz z małżonką. Prezes Śląskiego OT PZK w Katowicach Marek SP9HTY zapoznał zebranych z sytuacją w Oddziale zapraszając do wzięcia udziału w najbliższych spotkaniach integracyjnych, jakie będą miały miejsce w różnych zakątkach kraju. Po oficjalnym otwarciu zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie były długie rozmowy w podgrupach. Pracowała stacja żywieckiego klubu SP9PSB. Spotkanie należy uznać za bardzo udane i wszyscy powrócili do domów zadowoleni.

Siemianowicki klub SP9KJM reprezentował Tadeusz SP9HQJ wraz z Józefem SQ9FII, którzy z uwagi na złą pogodę i małą ilość osób nie przeprowadzili zawodów radioorientacji sportowej w niedzielę. Dokonano jednak lustracji najbliższej okolicy i stwierdzono, że jest tam dużo miejsce na prowadzenie zawodów, jak i na obozowisko. W przyszłym roku wyremontowane zostaną pomieszczenia w pobliskim ośrodku sportowym i mogą posłużyć do organizacji giełdy, wykładów i warsztatów, jak też do spania na karimatach. Tak więc wszystko jest przed nami na następne lata – warunki doskonałe do wypoczynku i relaksu.

Krótki materiał telewizyjne ze spotkania znajduje się na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=mfgGsbdJNdQ

Zatem do zobaczenia za rok.

Info: Tadeusz SP9HQJ