Kolejny pracowity dzień w klubie SP9KJM

Ostatni dzień klubowy tj. 21 marca 2019 r. był również niezwykle pracowity dla naszego zespołu klubowego. Robimy generalne porządki. Nasz klubowy transceiver KF został już naprawiony i niebawem przystąpimy do pracy na KF. Marek SP2NNO: wielkie dzięki za pomoc w naprawie urządzenia. Gdyby ktoś nie znał Marka, to poniższe zdjęcie przybliży sylwetkę Marka, który jest wybitnym konstruktorem urządzeń nadawczo-odbiorczych i systemów antenowych i zrobił wiele dobrego dla klubu SP9KJM. Marek mimo, że w swoim znaku posiada okręg 2, ale od wielu lat związany jest z Katowicami (SP9), jest członkiem OT 06 PZK w Katowicach i nie ma zamiaru zmieniać okręgu. To się nazywa przywiązanie do znaku – tak trzymać.

Czekają nas jeszcze prace związane z wymianą anten na KF i UKF, ale sądzimy, że wkrótce uporamy się z tym problemem i w czasie najbliższych zawodów SP DX Contest nasza reprezentacja klubowa wystartuje w tych zawodach. Liczymy, że Sebastian SP9UXL nas nie zawiedzie i dołączy do kolegów biorących udział w tych prestiżowych zawodach.

Odwiedził nas również Kamil SQ9SHX, który włączył się w akcję uporządkowania licznych kart QSL zalegających nasze szuflady. Teraz karty są sortowane wg krajów i okręgów i umieszczane w specjalnych korytkach. Dzięki temu klub będzie mógł pochwalić się swoistymi „perełkami” w postaci kart np. z Korei Południowej, Wietnamu czy też z innego egzotycznego kraju. Brawo Kamil – częściej zaglądaj do naszego klubu. Zawsze znajdzie się dla Ciebie coś do roboty. Dzięki temu zdobędziesz kolejne doświadczenia w zakresie krótkofalarstwa.

Odwiedził nas również Sebastian SP9TDA, któremu dziękujemy za „podrasowanie” naszych komputerów klubowych i daleko idącą, bezinteresowną pomoc w prowadzeniu naszej strony internetowej. Zainstalowanie programów do emisji cyfrowych to dla naszego zespołu klubowego okazja do pracy tymi emisjami w najbliższym czasie. Sebastianie: wielkie dzięki.

Pozostali aktywiści klubowi tj. Eugeniusz SP9IIA, Jacek SQ9BEC i Józef SQ9FII również nie próżnowali i zajęli się najbardziej pilnymi sprawami klubowymi. Naszą ostatnią wzmożoną aktywność klubową zauważył również kierownik Domu Kultury „Chemik” Pan Zbigniew Krupski, który najbardziej zadowolony jest z „podrasowania” komputera klubowego, z którego chętnie będzie korzystał.

Na koniec zła informacja: w ostatnią sobotę tj. 16 marca br. na cmentarzu w Piekarach Śl. uczestniczyłem w smutnej uroczystości pogrzebowej Ś.P. Janusza Swobody DF1IAQ/SP9HMF. Pewnie starsi Koledzy, nie tylko z naszego klubu, pamiętają Janusza, który w latach 70.tych i 80.tych był aktywnym na pasmach radiowych członkiem piekarskiego klubu SP9KRT. Janusz pod koniec lat 80.tych wyjechał na stałe do Niemiec i tam dopracował do emerytury. Rok temu powrócił na stałe do Polski i zakupił dom koło Wodzisławia Śląskiego. Miał wiele ambitnych zamiarów w zakresie dalszego dx-owania, ale niespodziewana śmierć zniweczyła Jego plany. W grudniu 2018 roku na spotkaniu rybnickich krótkofalowców po raz ostatni widziałem się z Januszem. Niech Mu ziemia lekką będzie. W uroczystości pogrzebowej, poza mną brali udział: Józef SP9FKQ, Piotr SP9RCL, Zbyszek SQ9CXC, Krzysztof SP9UPK, Janek SP9WAN i Tomek ex SP9HMC, który na pogrzeb przyjechał z Niemiec, gdzie przebywa na stałe. Poniżej zdjęcia wykonane przez mnie, a przedstawiające Ś.P. Janusza SP9HMF.

Janusz SP9HMF w latach 70.tych w SP9KRT

Janusz SP9HMF w latach 70.tych w SP9KRT

Janusz DF1IAQ/SP9HMF na krótkofalarskim spotkaniu barbórkowym w Rybniku-Niedobczycach w grudniu 2018 r.

Aby dzisiejszych informacji nie kończyć w tak przykrym nastroju to dodam, że wkrótce w klubie SP9KJM nastąpią dalsze dobre zmiany, o czym nie omieszkamy wszystkich poinformować.

Opracował: Tadeusz SP9HQJ