Wiosenne Spotkanie Eterowe „Wiosna 2017” w Lublińcu

     Z inicjatywy lublinieckiego Klubu Łączności SP9PEW, 6 maja br. na śródleśnej polanie przy Leśniczówce Lubliniec odbyło się Plenerowe Spotkanie Integracyjne pod nazwą „Wiosna 2017”, w którym wzięło udział 41 osób. Poza członkami klubu SP9PEW w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klubów : SP9ZPS, SP9PNB, SP9KJM, SP9KDU, SP9KDA, SP9PKS, SP9ZWR, SP9PWR oraz kilku sympatyków krótkofalarstwa.     Siemianowicki Klub Łączności SP9KJM reprezentowali : Eugeniusz SP9IIA, Tadeusz SP9HQJ, Józef SQ9FII, Mateusz SQ9MLZ oraz Cezary SQ9OUJ.

 Spotkanie zaszczycił prezes Polskiego Związku Krótkofalowców Waldemar 3Z6AEF w towarzystwie wiceprezesa PZK Tadeusz SP9HQJ. W spotkaniu wziął również udział prezes Śląskieo Oddziału Terenowego PZK Marek Nieznalski SP9HTY wraz z sekretarzem Śląskiego OT PZK Janem SQ9DXT. Organizacją spotkania sprawnie kierował prezes lublinieckiego klubu SP9PEW Mariusz SP9TDX.

     W uznaniu za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i integracji środowiska krótkofalarskiego rejonu lublinieckiego niektórzy krótkofalowcy i osoby wspierające krótkofalarstwo uhonorowani zostali nagrodami książkowymi i dyplomami przez przedstawicieli ZG PZK. Wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali upominkami w postaci materiałów promujących Ziemię Lubliniecką, a także okolicznościowym certyfikatem potwierdzającym udział w spotkaniu.

     W trakcie spotkania  odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w kategorii HAM i XYL. Niektórzy zawodnicy osiągnęli imponujące wyniki. Ale nie chodziło o wyniki, tylko o wspaniałą zabawę. Zawody prowadzili Jacek SP9RVC i Damian SQ9FMZ. Zwyciężczynie i zwycięzcy otrzymali cenne nagrody i dyplomy. 

     Gospodarze spotkania zadbali również o „wyżerkę” zapewniając tzw. „szwedzki stół”, który uginał się od pyszności, gdzie największym powodzeniem cieszył się chleb ze smalcem i ogórkiem. Nie zabrakło również grilla z kiełbaskami i innymi produktami. Pracowała również radiostacja klubowa zarówno na KF jak i UKF i każdy chętny miał okazję nawiązania łączności. Przez cały czas trwania spotkania dominowały dyskusje,  oczywiście na tematy krótkofalarskie. Pogoda tym razem  dopisała i uczestnicy spotkania powrócili do domów zadowoleni z imprezy.

     Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami znajdują się na stronie internetowej lublinieckiego klubu SP9PEW tj. : http://sp9pew.qrz.pl

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

{AdmirorGallery}lubliniec2017{/AdmirorGallery}