Spotkanie siemianowickich organizacji pozarządowych

23 maja br. o godz. 17.00 w siemianowickiej Willi Fitznera odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych działających na terenie Siemianowic Śl., w którym uczestniczyła ponad 20 przedstawicieli różnych organizacji.

W spotkaniu wzięła udział II Zastępca Prezydenta Miasta Pani Anna Zasada-Chorab, która w swym wystąpienia zwróciła uwagę na szczególną rolę takich organizacji będących ważną częścią społeczeństwa obywatelskiego działających na rzecz mieszkańców Siemianowic Śl.

Przedstawicielka Urzędu Miasta Siemianowic Beata Łuczak, jako koordynator i rzecznik siemianowickich organizacji pozarządowych ( NGOs – No Governement Organisations ) przedstawiła zasady współpracy organizacji z władzami miasta licząc na owocną współpracę i ciekawy inicjatywy obywatelskie. Omówiono między innymi szereg spraw związanych z kanałami informacji m. in. na Facebooku, prezentacji organizacji pozarządowych, a także współpracy z Siemianowicką Radą Seniorów.

Przedstawiciele poszczególnych organizacji zapoznali zebranych ze specyfiką i  problematyką swych organizacji. Siemianowicki Klub Łączności LOK SP9KJM reprezentował prezes klubu Eugeniusz Kurzeja SP9IIA wraz z sekretarzem klubu Tadeuszem Pamięta SP9HQJ, który w krótkim wystąpieniu poinformował zebranych o dokonaniach klubu zwracając przy tym uwagę na fakt, iż klub otwarty jest zwłaszcza na młodzież szkolną zainteresowaną łącznościami radiowymi z korespondentami z całego świata. Podkreślił, że krótkofalarstwo to bardzo ciekawe hobby, ponieważ daje możliwość doskonalenia języków obcych, technik komputerowych, praw fizyki i nauk technicznych, a także możliwość poznawania ciekawych osób nie tylko z kraju, ale ze świata. Zaprosił również do odwiedzania klubu oraz klubowej strony internetowej.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i szkoda, że trwało tak krótko. Organizatorzy spotkania zapowiedzieli, że tego typu spotkania będą nadal kontynuowane. Informacja na temat tego potkania znajduje się na siemianowicki portalu „Reporterskim okiem” tj. na stronie : http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/siemianowickie-ngo-sy-w-willi-fitznera.9621/

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

{AdmirorGallery}2305willa{/AdmirorGallery}