Spotkanie u SP9GDI w Mysłowicach

     2 października br., jak co roku, odbyło się kolejne spotkanie integracyjne u Jana Szczepanka SP9GDI w Mysłowicach, w którym wzięły udział następujące osoby : Eugeniusz SP9IIA, Józef SP9CAT, Zenek SP9ERT, Tadeusz SP9QMT, Leon SP9JN, Tomek SQ9HYR oraz autor tej relacji Tadeusz SP9HQJ. To już dziesiąte z kolei spotkanie, które służy integracji lokalnego środowiska krótkofalarskiego, jak też wymianie poglądów i informacji. To rodzaj krótkofalarskiego zakończenia lata.

     Podobnie jak w poprzednim roku, tym razem również dopisała pogoda i spotkanie mogło odbyć się na podwórku pod wiatą, w griilowym nastroju. Obsługą grilla w tym roku zajął się Tomek SQ9HYR przygotowując smaczne kiełbaski, kaszankę i szaszłyki. Janek SP9GDI zaserwował przybyłym gościom doskonałą grochówkę. Nie zabrakło również słodkości w postaci wypieków cukierniczych do kawy. Janek SP9GDI, jak zawsze, stanął na wysokości zadania dwojąc się i trojąc, aby niczego nie zabrakło. Wesoła atmosfera i wspaniały nastrój udzielał się wszystkim, a w roli nadwornego Stańczyka tym razem wystąpił Zenek SP9ERT zabawiając zebranych dowcipami. Nie zabrakło również akcentów francuskich w postaci konsultacji językowej w tym języku.
     Ożywiona dyskusja toczyła się wokół istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem PZK, a właściwie spraw związanych z życiem Oddziału PZK w kontekście zbliżających się wyborów. Padały różne propozycje zmierzające do ożywienia życia oddziałowego i zwiększenia roli Zarządu Oddziału w rozwiązywaniu wielu problemów nurtujących lokalne środowisko krótkofalarskie, jak też do zwiększenia aktywności w zakresie podejmowania ciekawych przedsięwzięć krótkofalarskich. Tadeusz SP9HQJ zapoznał Kolegów z ciekawymi inicjatywami, jakie w bieżącym roku podejmowali krótkofalowcy w wielu regionach kraju sugerując, że wiele z nich można byłoby realizować na Śląsku. Spotkanie to należy uznać za udane, ponieważ wypracowano tu wiele ciekawych wniosków. Zatem do spotkania za rok.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

{vsig}spot_gdi{/vsig}