Spotkanie integracyjne w Tyrze

W ostatnią sobotę tj. 30 października br., z inicjatywy Janka OK2BIQ  w restauracji ?U Liberdy? w Tyrze koło Trzyńca w Czechach odbyło się kolejne okolicznościowe spotkanie integracyjne krótkofalowców, w którym wzięło udział około 60 osób. Najbardziej liczna była reprezentacja SP9, w tym członkowie Stowarzyszenia Krótkofalowców Jury Krakowsko ? Częstochowskiej.

Okręg SP5 reprezentował Wiesław – SP5NOV i Jurek – SP5GCX. Przybyli koledzy z SP3 tj.   Henryk SP3AAR ? . Nie zabrakło oczywiście Czechów i Słowaków integrujących się z polskimi krótkofalowcami. Janek ? OK2BIQ, jako niezawodny od lat organizatoryrze tego typu spotkań, czuwał nad całością i sprawnym przebiegiem spotkania. Po wstępnej prezentacji uczestników spotkania, dość ciekawą relację z wyprawy na ZL7 złożył Jurek ? SP9BQJ, który w sposób niezwykle barwny przedstawił różne aspekty wyprawy. Kolega Edward SP9WZB zademonstrował
skonstruowaną antenę mobilowi na pasmo KF ,po czym odbyła się część nieoficjalna połączona z częścią gastronomiczną. Rozmowy polsko ? polskie i międzynarodowe trwały do godzin popołudniowych. Dla Polaków pobyt w Czechach był okazją do dokonania drobnych zakupów, jak też wymiany doświadczeń i integracji ze środowiskiem krótkofalowców czeskich i słowackich.

{vsig}tyra{/vsig}