Mistrzostwa Polski w Otwartych Zawodach Sprawnościowych w Kucobach k. Olesna

W dniach : 10 ? 12 września br. w Kucobach k. Olesna odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Otwartych Zawodach Sprawnościowych tj. wieloboju łączności i radiopelengacji amatorskiej. Organizatorem zawodów był Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju, natomiast wykonawcą Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach i Klub Łączności LOK w Siemianowicach Śl. Członkowie siemianowickiego klubu pełnili rolę sędziów, jak też kilku z nich wystąpiło w roli zawodników.

Zawody te obejmowały następujące konkurencje sportowe :
– strzelanie z karabinka pneumatycznego kal. 4,5 mm,
– określenie azymutu na ciągle pracujące nadajniki,
– odszukanie ciągle pracujących nadajników tzw. ?łowy na lisa?,
– rzut granatem,
– drużynowy bieg na orientację.
W kategorii radiopelengacji śląska reprezentacja LOK zajęła trzecie miejsce, natomiast drużynowo we wszystkich kategoriach czwarte miejsce. Przedstawiciele siemianowickiego klubu SP9KJM zajęli następujące miejsca :
– Bartosz Krzykawski ? junior ? 3 miejsce w kategorii ogólnych wyników indywidualnych,
– Adam Skorupka ? dzieci do lat 12 ? 4 miejsce w radiopelengacji amatorskiej.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, natomiast zwycięzcy czołowych lokat otrzymali dyplomy. Nie zabrakło też drobnych upominków i słodyczy. Świetna pogoda i świeże leśne powietrze sprzyjały zawodnikom, którzy wracali do domów w doskonałych humorach. Kolejne zawody tego typu odbędą się za rok i mamy nadzieję, że śląska reprezentacja LOK, jak też siemianowiccy zawodnicy zdobędą lepsze miejsca.

Opracował : Tadeusz Pamięta SP9HQJ

{vsig}zawspr2010{/vsig}