Spotkanie w Gliczarowie Górnym k. Zakopanego

     W dniach 31 lipca ? 1 sierpnia 2010 r. w Gliczarowie Górnym k. Zakopanego odbył się XI Zlot Krótkofalowców, którego organizatorem było Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców, natomiast gospodarzem był ks. Szczepan Gacek SP9VRJ. Zgodnie z programem, w sobotę 31 lipca odbył się egzamin państwowy na świadectwo uzdolnienia, do którego przystąpiło kilkanaście osób. Przez cały czas czynna była wystawa sprzętu krótkofalarskiego zorganizowana przez Krakowską Grupę Ekspedycji Radiowych. Na wystawie zgromadzono między innymi urządzenia nadawczo ? odbiorcze, które były podpięte do anten i można było na nich nie tylko słuchać, ale i pracować. Dawało to możliwość sprawdzenia w tych samych warunkach pracę różnych urządzeń. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po ogłoszeniu wyników egzaminu i obiedzie mieliśmy okazję oglądnąć audiowizualne programy przygotowane przez Kol. Piotra SP9BWJ oraz Tomka SP9ITP.

     Tematem prezentacji Piotra SP9BWJ były urządzenia nadawczo ? odbiorcze obejmujące okres od początków krótkofalarstwa tj. od 1924 r. aż do lat 70 ? tych ubiegłego stulecia.  Było to nawiązanie do przygotowanej wystawy. Następnie oglądnęliśmy program przygotowany przez Krakowską Grupę Ekspedycji Radiowych SP9PKG, zaś w roli prezentera wystąpił Tomek SP9ITP.

     W pokazanych filmach było wspomnienie o Ludwiku SP9ADV oraz fantastyczny film opowiadający o powstaniu klubu oraz kilkunastu wybranych wyprawach w różne regiony Polski a w szczególności odwiedzane zamki. Następnie ogłoszone zostały wyniki zawodów: SP YL Contest oraz zawody QRP im. Janusza Twardzickiego SP9DT. Na zakończenie tej części programu przygotowana została niespodzianka dla członków n/Oddziału. Wszyscy, którzy byli członkami na koniec 2009 r. , otrzymali pamiątkowe dyplomy z okazji 80 ? tej rocznicy powstania Krakowskiego Klubu Krótkofalowców, którą to rocznicę obchodziliśmy w ubiegły roku. Program pierwszego dnia zakończył się wspólnym grilowaniem.

     W niedzielę, po mszy świętej odprawionej przez ks. Szczepana zrobione zostało na pamiątkę wspólne zdjęcie, zaś przy obiedzie przygrywała nam ?  kapela góralska. Swoje gościnne progi otwarł Gliczarów Górny dla wszystkich krótkofalowców i ich rodzin oraz sympatyków krótkofalarstwa, którzy zawitali w tym roku. Przyjechali koledzy nie tylko z Małopolski, ale i innych województw, a więc z SP9, SP8, SP7, SP6 i SP5. Byli ? starzy znajomi? oraz nowi goście. Były wspomnienia, wymiana doświadczeń i zwykłe rozmowy.

     Mieliśmy również przyjemność gościć przedstawiciela Prezydium ZG PZK, sekretarza ZG PZK Kol. Tadeusza SP9HQJ, który na spotkanie przybył z dwoma przedstawicielami siemianowickiego Klubu SP9KJM tj. Eugeniuszem SP9IIA i Romkiem SP9UVQ. Wielka szkoda, że byli oni z wizytą bardzo krótko i nie było zbyt wiele czasu na rozmowę.

     Gliczarów Górny jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce i istnieją doskonałe warunki pracy na UKF. Przez cały czas pracowała stacja okolicznościowa SN0GG. Szczególne podziękowania należą się Pani Krysi SQ9CHO, żonie Ryszarda SP9VRO, która dołożyła wszelkich starań i zapewniła wspaniałą kuchnię. Żegnając ks. Szczepana SP9VRJ podziękowaliśmy za wspaniałe przyjęcie i poprosiliśmy o kolejne XII spotkanie w roku przyszłym. Mamy nadzieję, że również w 2011 spełni się powiedzenie, ? kto raz przyjedzie, chce tutaj wrócić ?.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Zlotu gorąco dziękujemy.
( Bożena SP9MAT ).

Materiał filmowy dotyczący spotkania w Gliczarowie znajduje się na stronie internetowej : LINK

{vsig}Gilgor2010{/vsig}