Wojewódzkie Zawody Sportowo ? obronne w Kokotku

W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2008 r. na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku koło Lublińca odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo ? Obronne dla młodzieży szkolnej, zorganizowane przez Zarząd Śląskiego Biura Okręgowego LOK w Katowicach przy współudziale siemianowickiego Klubu SP9KJM. W skład konkurencji sportowo ? obronnych wchodziły : radiopelengacja amatorska, marsz na azymut, bieg na orientację, strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem, a także praca w sieci radiowej polegająca na nadawaniu i odbiorze radiogramów. Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie drużyny. Miło nam przekazać informację, iż I miejsce zajęła drużynowo reprezentacja siemianowickiego Klubu Łączności SP9KJM uzyskując 1177 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gliwickiego Klubu SP9KAG uzyskując 857 punktów. I miejsca z siemianowickiego Klubu SP9KJM w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli :

– w kategorii dzieci ( wielobój łączności ) – Adrianna Gawrońska,

– w kategorii młodzików ( radiopelengacja ) ? Bartosz Krzykawski,

– w kategorii młodszych juniorów (wielobój łączności ) ? Mikołaj Krynojewski

– w kategorii młodszych juniorów ( radiopelengacja ) ?Dawid Kwiczała.

Organizatorzy zawodów zadbali o uatrakcyjnienie imprezy poprzez zorganizowanie ogniska integracyjnego wraz z grillem i występu wojskowego zespołu wokalno ? instrumentalnego z Lublińca śpiewającego patriotyczne pieśni wojskowe. Zabawa przy ognisku trwała do późnych godzin wieczornych. Sprzyjająca pogoda i świeże powietrze sprzyjały poprawie nastrojów uczestników zawodów, którzy powrócili do domów z zapasem energii do dalszych działań. Dokumentacja foto oczywiście w naszej Galerii.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ