Działalność klubowa po wakacjach

Wakacje się skończyły i powracamy do codzienności klubowej. Dla przypomnienia: zajęcia klubowe odbywają się obecnie w każdą środę od godziny 16.00 do 18.00, a w zależności od potrzeb dłużej.

     W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasi klubowicze nie próżnowali i wykazali się aktywnością na wielu odcinkach. Mikołaj SQ9PCO, jak zwykle kontynuuje akcje dyplomowe i dla klubu zdobywa kolejne dyplomy, za które dziękujemy. A oto dwa dyplomy jakie Mikołaj zdobył dla klubu:

     Cieszy nas, że do klubu przybywa coraz więcej nowych osób. Ostatnio często odwiedza nas Emil, który przygotowuje się do egzaminu państwowego na licencję nadawczą. W klubie ćwiczył ostatnio pracę na UKF i nieźle Mu to wychodziło. Pomocy fachowej w zakresie zasad prowadzenia łączności, spraw technicznych, propagacji i zasad rozchodzenia się fal radiowych na bieżąco i z dobrym skutkiem udziela Mateusz SQ9MLZ. Również Artur SP9AG coraz częściej zagląda do naszego klubu, który dla wszystkich zainteresowanym stoi otworem.

Emil próbuje swych sił na UKF, natomiast Artur SP9AG na KF. Nad pracą operatorów czuwa Jacek SQ9BEC.
Artur SP9AG zmaga się z CW na KF

     Odwiedził nas również Olek 3Z9X wychodząc z ciekawą propozycją na wypady terenowe w ramach pracy w zawodach krajowych i międzynarodowych na UKF. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Mateuszowi SQ9MLZ udało się stworzyć zespół wyjazdowy do pracy w terenie na UKF, do zespołu tego poza Mateuszem należą: Rafał SQ9RZ, Artur SP9AG i Olek 3Z9X, Emil, a zależności od wolnego czasu zespół ten wspierał będzie prezes klubu Tadeusz SP9HQJ. Propozycja Olka 3Z9X polega na wykorzystaniu zasilania w terenie 10 akumulatorów dających napięcie 120V, które następnie zostanie podane na zasilacz 13.8V – takie rozwiązanie zapewni stałe napięcie przez cały czas trwania zawodów. To doskonały pomysł. Omawiano jeszcze wiele wariantów co do wykorzystania sprzętu i anten w warunkach terenowych. Widać było, że Koledzy są bardzo zainteresowani i chętni do wsparcia inicjatywy co do wyjazdów terenowych. Może w ten sposób uda się nadrobić straty i w zawodach krajowych i międzynarodowych na UKF zaczniemy zdobywać czołowe lokaty w kraju. Ale jak na obecne warunki to nie mamy się czego wstydzić, ponieważ zdobyliśmy klika czołowych miejsc w kraju.

Reaktywowany wzmacniacz mocy na UKF

     Cieszy nas fakt, że klub nasz rozwija swoją działalność na wielu odcinkach. Mamy już silną ekipę UKF przygotowaną na wyjazdy terenowe, które wezmą udział w ważniejszych zawodach krajowych i międzynarodowych. Mamy też silną ekipę na KF, a trzecia sekcja naszego klubu to sekcja strzelecka, którą dowodzi Józef SQ9FII.

     Jak wynika z licznika odwiedzi naszego klubu naszą stronę klubową każdego dnia odwiedza wiele osób, co przekłada się na zainteresowanie naszym klubem i przybywaniem do niego coraz więcej osób. Na moje pytanie: jak trafiłeś do naszego klubu? Najczęściej pada odpowiedź: przeczytałem o nim w Internecie. Poniżej stan odwiedzin naszego klubu:

Dzisiaj: odwiedzający – 89, odwiedziny – 202

Wczoraj: odwiedzający – 114, odwiedziny –  166

Last 7 Days (Week):odwiedzający – 1 197. Odwiedziny – 2 251

Last 30 Days (Month): odwiedzający – 4 274, odwiedziny – 8 350

Last 365 Days (Year): odwiedzający – 39 637, odwiedziny – 128 597

Łącznie: odwiedzający – 57 988, odwiedziny – 210 093.

     Poniższy wykres wskazuje na stan odwiedzin naszej strony klubowej. Wynika z niej, że najwięcej wejść jest po ukazaniu się na stronie klubowej ciekawego materiału. Zatem prosty wniosek: nadal należy na stronie klubowej publikować ciekawe materiały obrazujące naszą działalność i informacje przydatne dla krótkofalowców. Trze będzie pomyśleć o publikowaniu informacji technicznych, jak też operatorskich.

     W ostatni weekend prezes klubu Tadeusz SP9HQJ wziął udział w Zjeździe SP DX Clubu w Rytwianach (woj. świętokrzyskie), na którym podsumowano dokonania tego prestiżowego klubu skupiającego najlepszych krajowych operatorów radiowych biorących udział w prestiżowych zawodach krajowych i międzynarodowych. To swoista I liga polskiego krótkofalarstwa. Na miejscu pracowała radiostacja pod znakiem okolicznościowym SP0DXC. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie: KLIK. Niebawem informacja w tej sprawie ukaże się w środowym Komunikacie PZK oraz na stronie http://www.spdxc.org, gdzie ukażą się również zdjęcia.

Uczestnicy Zjazdu SP DX Klubu w Rytwianach koło Staszowa

A oto kilka archiwalnych zdjęć z działalności naszego klubu:

Dzieci – uczestnicy kolonii zimowych w odwiedzinach naszego klubu
Bez komentarza
Od lewej: Łukasz SP9DHX i były Prezydent Siemianowic Śląskich Jacek Guzy biorący udział w łowach na lisa
Zawody pod nazwą łowy na lisa
Wystawa historycznego sprzętu
Na zawodach łowy na lisa w Kucobach koło Olesna
Namierzanie lisa na zawodach w Kucobach koło Olesna
Konkurencja strzelania z wiatrówek na zawodach w Kucobach koło Olesna
Andrzej SQ9IWG I Arek SQ9CI pracujący na historycznym sprzęcie w terenie
Józef SQ9FII w roli sędziego na zawodach w Kucobach koło Olesna

Tekst i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ