Najnowsze informacje klubowe

W ostatnią środę tj. 23 czerwca br. o godz. 10.00 w Zarządzie Wojewódzkim LOK w Katowicach przy ulicy Grabowej 3a odbyła się odprawa z prezesami 3 śląskich LOK-owskich klubów krótkofalarskich. Odprawę przeprowadził prezes ZW LOK Leszek SP9WZR, a wzięli w nich udział: Czesław SP9FZU – prezes gliwickiego klubu SP9KAG, Robert SQ9FMU – prezes tarnogórskiego klubu SP9KDU i Tadeusz SP9HQJ – prezes siemianowickiego klubu SP9KJM. Głównym tematem odprawy było pobudzenie klubów do większej aktywności, uzgodnienie działań głównie w zakresie udziału w zawodach krajowych i międzynarodowych, jak też innych aspektów aktywności klubowych. Uzgodniono plan zamierzeń na najbliższe miesiące. O szczegółach napiszemy w następnym komunikacie klubowym.

Od lewej: Tadeusz SP9HQJ, Czesław SP9FZU, Leszek SP9WZR i Robert SQ9FMU

     Kolejna dobra informacja to: powracamy do giełd krótkofalarskich. Decyzja o przywróceniu giełd była wynikiem oczekiwań ze strony śląskiego środowiska krótkofalarskiego, pasjonatów techniki radiowej, kolekcjonerów sprzętu radiowego oraz kierownictwa Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. Uwzględniając te sugestie i oczekiwania Zarząd klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl. podjął decyzję, że najbliższa giełda odbędzie się w sobotę tj. 3 lipca 2021 r. w Domu Kultury „Chemik” przy ulicy Niepodległości 51 w Siemianowicach Śląskich. Jeśli będzie odpowiednia frekwencja i jeśli nie będzie nowych obostrzeń covidowych to giełdy będą się odbywać w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych na wznowioną giełdę krótkofalarską.

     Miłą niespodziankę sprawił nam syn naszego klubowicza Mikołaja SQ9PCO 15.letni Piotrek, który dla naszego klubu zdobył okolicznościowy dyplom prezentowany poniżej. Dziękujemy.

     W ostatnią niedzielę tj. 27 czerwca br. w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach odbyło się, zorganizowane przez Zarząd Śląskiego OT PZK w Katowicach,  podsumowanie akcji dyplomowej związanej 100. Rocznicą III Powstania Śląskiego, w którym wzięli udział przedstawiciele klubów biorących udział a tej akcji. Siemianowicki klub SP9KJM reprezentowali: Tadeusz SP9HQJ i Sebastian SP9TDA. Uhonorowano kluby i operatorów biorących udział w ostatniej akcji dyplomowej, ale również za udział w trzech akcjach dyplomach związanych z Powstaniami Śląskimi. Również nasz klub został uhonorowany okolicznościowym grawertonem, a operatorzy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali prezenty w postaci okolicznościowych kubków oraz materiałów promocyjnych Muzeum. Dziękujemy naszym operatorom klubowym za aktywność w akcji dyplomowej.

Poniżej kilka zdjęć obrazujących to wydarzenie.

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach przy ulicy Wiktora Polaka 1.
Od lewej: Jacek SP6BPK, Mariusz SP6YG, Janek SP9DLY, Alfred SP9CTW, Marek SP9HTY i Artur SQ9BDB
Od lewej: Marek SP9HTY, Alfred SP9CTW, Marcin SQ9ITA, Monika SP9CZ, Bronek SP9WZJ, Sebastian SP9TDA
Od lewej: Robert SQ9FMU, Hubert SP9MDY i Marek SP9HTY
Wręczenie okolicznościowego grawertonu dyrektor Muzeum Iwonie Szopie przez SP9HQJ i SP9HTY
Wręczenie okolicznościowego grawertonu instruktorce Muzeum Agnieszce Pietron
Okolicznościowy grawerton przyznany klubowi SP9KJM

     Po części oficjalnej uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić eksponaty Muzeum w postaci zdjęć, gadżetów powstańczych oraz obejrzeć ciekawe filmy przybliżające problematykę powstań śląskich.

W jednej z sal Muzeum
Niemiecki  pojazd pancerny. Na pierwszym planie Jurek SP5GEO.
Fragment wirtualnego Muzeum

     Ważniejsze zawody krajowe KF w lipcu – kalendarz i regulaminy zawodów znajdują się na stronie: https://logsp.pzk.org.pl/?page=contests Ważniejsze zawody to:

  1. 07.07.2021 – środa, godz. 7.00 – Siódemka na Siódemce – 40m. – CW/SSB – Organizator: Łódzki OT PZK.
  2. 16.07.2021 – piątek, godz. 16.00 – Zawody Grunwaldzkie – 80m. SSB – Organizator: ZHP – HKŁ SP4SHT, HKŁ SP5ZIP, FKŁ SP2ZHJ.
  3. 17.07.2021 – sobota, godz. 5.00 – Lubelski Lipiec 1980. Organizator: Lubelski OT PZK.

     Ważniejsze zawody na UKF:

  1. 3-4 lipca 2021, 14.00 UTC – sobota start 24H; Próby Subregionalne, 50/70 144 432 i mikrofale.
  2. CQ VHF – 17-18 lipca 2021, godz. 18.00 https://www.cqww-vhf.com/index.htm 50 i 144.

     Najważniejsze zawody międzynarodowe w lipcu to IARU HF World Championship trwające w dniach 10-11.07.2021 od godz.12.00. W zawodach tych należy wziąć udział i nawiązywać łączności ze stacjami SN0HQ.


     Informuję również, iż w czasie wakacji tj. od 1 lipca do 31 sierpnia br. klub będzie czynny w każdą środę od godziny 16.00 do 18.00, a w zależności od potrzeb do godz. 19.00.


Kolejna informacja: na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach tj.http://pzk.katowice.pl/index.php?news&nid=203 czytamy:

Wszystkich zainteresowanych, którzy jak co roku chcą spędzić mile czas w gronie koleżanek, kolegów i przyjaciół będących pasjonatami radia i fal eteru serdecznie zapraszamy do Zarzecza nad Jeziorem Żywieckim. Zmieniamy miejsce i termin corocznego Pikniku Eterowego. Z Koniakowa i Kubalonki przenosimy się nad Jezioro Żywieckie do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu. Pięknie położony obiekt jest we władaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, pod którego patronatem funkcjonuje Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB. Spotykamy się w piątek 27 sierpnia na spotkaniu integracyjnym przy ognisku. Sobotni program ogłosimy w późniejszym terminie. Kończymy XVI Piknik Eterowy w niedziele 29 sierpnia tuż po śniadaniu.


Wszystkie informacje dotyczące zakwaterowania oraz dane kontaktowe Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Zarzecze dostępne są na stronie https://ssmzarzecze.pl

Dostępne są noclegi:

  • w domkach campingowych typu “Brda” – 9-cio osobowe
  • w domku rodzinnym “Beskidek ” -7- osobowy
  • noclegi w Centrum Konferencyjno–Wypoczynkowym: pokoje 2 i 3 osobowe
  • miejsce pod przyczepy kempingowe i kampery
  • miejsce pod namioty.

Jest możliwość rozliczenia kosztów pobytu bonami wakacyjnymi!!!

W tym terminie obiekt jest do naszej wyłącznej dyspozycji, więc można już rezerwować noclegi i pobyt.

Serdecznie zapraszamy w dniach 27–29 sierpnia 2021 na szesnasty już Piknik Eterowy
do Szkolnego Schroniska Młodzieżowe w Zarzeczu, ul. Beskidzka 80; 34-325 Łodygowice.
Email: ssm-zarzecze@zywiec.powiat.pl; Tel.: 33 863 35 81; Kom.: 48 519 187 094

* Henryk SP9FHZ, Śląski Oddział Terenowy PZK

   e-mail: sp9fhz@gmail.com, tel. 502-286-600

* Józef SQ9EJ, Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB

Tekst: Tadeusz SP9HQJ

Zdjęcia: SP9HQJ, SP9MDY