Piotr Sanecznik SP9QMP SK

Na stronie PZK https://pzk.org.pl czytamy:

Po krótkiej chorobie w wieku 74 lat, 22.12.2020 r. odszedł do krainy wiecznych DX-ów Piotr Sanecznik SP9QMP. Śp. Piotr SP9QMP był bardzo lubianym i życzliwym kolegą o dużej kulturze osobistej oraz krótkofalowcem bardzo znanym w Polsce i zagranicą. Był członkiem OT 31 PZK, SP DX CLUBU, Zespołu SN0HQ i stworzonego przez siebie klubu rodzinnego SP9YDX. Zbudowana przez śp. Piotra stacja radiowa zajmowała czołowe miejsca w contestach. Jego wysokie maszty kratowe z antenami kierunkowymi oraz osiągnięcia Piotra SP9QMP w DX-ingu na KF i UKF działały mobilizująco na cały Rybnicki Oddział Terenowy PZK. Śp. Piotr ma potwierdzone przeprowadzenie łączności ze wszystkimi podmiotami według aktualnej listy DXCC. Śp. Piotr SP9QMP był odznaczony Odznaką Honorową PZK.
Straciliśmy w osobie Piotra Sanecznika SP9QMP nie tylko dobrego kolegę, ale też dużego formatu krótkofalowca, niezwykle oddanego swojemu hobby. Uroczystości pogrzebowe śp. Piotra SP9QMP odbędą się 24.12.2020 o godzinie 9.00 w parafii Św. Jacka w Radoszowach (dzielnica Rydułtów). Składamy głębokie wyrazy współczucia dla żony Marii i całej rodziny.
Cześć Jego Pamięci!
Gienek SQ9HZM

PS.

Jako krótkofalowiec, nie tylko ja, z Piotrem SP9QMP od wielu lat miałem znakomite relacje, ponieważ był On człowiekiem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Osobiście znaliśmy się od lat 90.tych ubiegłego wieku.

Piotr wielokrotnie bywał na giełdach w nieistniejącym dziś piekarskim klubie SP9KRT. Przytoczę zatem pewną anegdotę: na jednym ze spotkań krótkofalarskich w dużym gronie podszedłem do towarzystwa i po wysłuchaniu kilku relacji Kolegów z tego towarzystwa(chwaleniu się) o dokonaniach DX-owych zabrałem głos stwierdzając: ale najlepsze w naszym okręgu anteny ma Piotr SP9QMP i Piotr jest chyba najlepszym DX-manem na naszym terenie. Wtedy to Piotr ujawnił się stwierdzając: to ja jestem Piotr SP9QMP. O czym to świadczy? Ano o tym, że mimo licznych osiągnięć na niwie krótkofalarskiej Piotr nigdy nie starał się być celebrytą, lecz skromnym człowiekiem. Nigdy nie obnosił się ze swoimi osiągnięciami i licznymi przyjaźniami w świecie krótkofalarskim. Miałem okazję dwukrotnie poznać radioshack Piotra i podziwiać Jego anteny. To robiło i nadal robi wrażenie. Piotr wielokrotnie był w naszym klubie i kibicował nam w naszych dokonaniach. Szkoda, że zabrakło Piotra. Czy macie jakiś pomysł na kontynuowanie dzieła Piotra i wykorzystanie Jego radioshacku i zespołu anten?  A może zapytać o to wdowę po Piotrze? A może by tak w porozumieniu z wdową po Piotrze postarać się, aby to miejsce mogło stanowić swoiste miejsce hołdu dla Piotra i tu, przy wykorzystaniu systemu antenowego można byłoby nadal prowadzić działalność DX-ową? To raczej zadanie dla Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK. Pewnie Koledzy z tego Oddziału postarają się jak wykorzystać system antenowy. A Rodzinie Śp. Piotra SP9QMP składam szczere kondolencje.

A w całym świecie znany był jako dobry DX-man i był odwiedzany przez wielu krótkofalowców z całego świata. Poniżej jedno ze zdjęć obrazujące jedno z licznych kontaktów Śp. Piotra – tym razem z krótkofalowcami z Azji.

Po raz ostatni z Piotrem SP9MQP widzieliśmy się na październikowej giełdzie w klubie SP9KJM, która z uwagi na wzrost zachorowań na Covid 19 nie była imponująca jeśli chodzi o frekwencję. A oto kilka zdjęć obrazujących obecność Śp. Piotra SP9QMP na tej uroczystości.

Piotr SP9QMP w rozmowie z Robertem SQ9FMU
Pierwszy od lewej: Piotr SP9QMP, Mariusz SP9MRP, Marcin SQ9ITA, Jurek SP5GEO,  Mateusz SQ9IWS, Hubert SP9MDY
Piotr SP9QMP stojący jako drugi z lewej
Od lewej: Hubert SP9MDY, Eugeniusz SQ9HZM, Tadeusz SP9HQJ, Jerzy SP5GEO i Piotr SP9QMP

Szkoda, że w ostatnim czasie, nie tylko z powodu wirusa Covid 19, coraz więcej naszych Kolegów opuszcza nasze krótkofalarskie szeregi. Ale Piotr SP9QMP pozostanie w naszej pamięci jako niezwykle przyjazny Kolega. Piotrze SP9QMP: cześć Twojej pamięci.

Info: Tadeusz SP9HQJ