Najnowsze wiadomości klubowe

W związku z zimowymi feriami dzieci i młodzieży, w porozumieniu z kierownictwem Domu Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. uzgodniliśmy, że w najbliższe dwa piątki tj. 17 i 24 stycznia br. klub będzie nieczynny. W tym okresie dni klubowe to wtorki od godziny 6.00 do godziny 19.00.

Informujemy jednocześnie, że w najbliższy wtorek tj. 21 stycznia od godziny 10.00, na prośbę kierownictwa DK „Chemik”, dla kolonistów ferii zimowych zorganizujemy pokaz łączności na pasmach KF i UKF, a także lokalne zawody radioorientacji sportowej. W akcji tej weźmie udział Jacek SQ9BEC, Józef SQ9FII i Tadeusz SP9HQJ. Zapraszamy również innych członków i sympatyków do wsparcia tej inicjatywy.

A ostatnio wiele dzieje się w naszym klubie. W ostatni dzień klubowy tj. 14 stycznia odwiedził nasze klubowe progi Honorowy Prezes klubu Eugeniusz SP9IIA,

którego stan zdrowia nieco się poprawił i Eugeniusz zobowiązał się do wsparcia naszych działań klubowych. Nasz nowy członek klubowy Krzysztof intensywnie przygotowuje się do zdania egzaminu państwowego w UKE na licencję, a nasz zespół klubowy udziela Mu w tym zakresie daleko idącej pomocy. Mamy nadzieję, że przy pierwszym podejściem Krzysztof zda egzamin. Krzysztof jest dość ambitny i intensywnie ćwiczy telegrafię, korzystając z wypożyczonego z naszego klubu klucza telegraficznego.

Mateusz SQ9MLZ i Jacek SQ9BEC testują analizator antenowy badając nasz klubowy system antenowy

Przeprowadziliśmy ostatnio inwentaryzację naszych zapasów klubowych znajdujących się w podręcznym magazynku i stwierdziliśmy, że mamy tam wiele swoistych perełek w postaci zabytkowych lamp, kondensatorów i innych wartościowych przedmiotów, które wykorzystamy do budowy nowych urządzeń. Dziękujemy Mateuszowi SQ9MLZ, który podjął się tego dzieła. Mateusz to skromny człowiek, ale posiada duże doświadczenie w zakresie konstruowania urządzeń nadawczo-odbiorczych i systemów antenowych i jest naszym wsparciem w tym zakresie. Przy współudziale Jacka SQ9BEC i Marka SP2NNO na pewno stworzymy nowe cacka.

Jacek SQ9BEC i Mateusz SQ9MLZ dokonuj inwentaryzacji sprzętu klubowego

Przed nami potrzeba poprawa warunków antenowych, ponieważ antena na 3,5 MHz nie najlepiej się sprawuje. Jeśli poprawią się warunki atmosferyczne to uruchomimy antenę Deltę Loop na 80 metrów. Niebawem uruchomimy też antenę kierunkową z obrotem ma UKF. Marek SP2NNO odgraża się, że do wiosny uruchomi urządzenie do pracy przy wykorzystania katarskiego przemiennika, a Jego prace są daleko zaawansowane. W związku ze 100.leciem II Powstania Śląskiego, dla upamiętnienia tak ważnej uroczystości patriotycznej, nasza stacja klubowa w okresie od 15 sierpnia do 15 września br. pracować będzie pod znakiem okolicznościowym. Niebawem wystąpimy do UKE o przydzielenie nam znaku okolicznościowego. To tylko niektóre przykłady naszych najbliższych aktywności. Oczekujemy zatem od członków i sympatyków naszego klubu na dalsze propozycje zmierzające do zwiększenia naszej aktywności klubowej.

Przy okazji zwracamy się z prośbą do członków naszego klubu o wpłacanie składek członkowskich do skarbnika klubowego Józefa SQ9FII. Mamy nadzieję, że wielu dotychczasowych sympatyków naszego klubu stanie się niebawem członkami naszego klubu i zasilą naszą kasę klubową. Trzeba bowiem z niepokojem przyznać, że nasz klub utrzymuje się tylko i wyłącznie ze składek członkowskich i środki te nie zawsze pozwalają na realizację bieżących potrzeb klubowych. Aby zaradzić potrzebom, czasami korzystamy z darowizny naszych członków i sympatyków. Ale jakoś dajemy radę. Prosimy zatem o wyrozumiałość.

Info: Zarząd klubu SP9KJM