Klubowe wieści

Warto wiedzieć, że w klubie SP9KJM istnieją dwie sekcje zainteresowań tj.:

  1. Sekcja łączności, gdzie pasjonaci radia mogą wyżywać się na falach radiowych prowadząc liczne łączności z krótkofalowcami polskimi i z całego świata. Jest to doskonała okazja do doskonalenia znajomości języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego – to rodzaj bezpłatnej korepetycji językowej. Zwolennicy telegrafii i technik cyfrowych przy użyciu komputera też mają tu okazję do wyżycia się.
  2. Sekcja strzelecka prowadzona przez Józefa SQ9FII, w której pasjonaci strzelectwa mogą doskonalić swoje umiejętności w ramach strzelania z broni wiatrówkowej. Być może nie wszyscy wiedzą, że nasza przedstawicielka klubowa Monika Chromik dzięki treningom w naszym klubie uzyskała tytuł Mistrza Śląska, jak też Mistrza Polski w zakresie strzelania z broni wiatrówkowej. W dni klubowej sekcję tę odwiedzają uczniowie klasy mundurowej LO im. Śniadeckiego w Siemianowicach Śl. doskonaląc swoje umiejętności strzeleckie. Co jakiś czas odbywają się tu okolicznościowe zawody strzeleckie.

Tak więc w ramach dni klubowych w obu sekcjach jest zawsze ruch i dzieje się wiele ciekawego. Zapraszamy zatem do odwiedzania naszego klubu.

Poniżej trzy najnowsze zdjęcia obrazujące niektóre wątki działalności naszych aktywistów klubowych.

Krzysztof (przygotowujący się do egzaminu na licencję) wtajemnicza Józefa SQ9FII i Janka SQ9ETU w jaki sposób najprościej zaprogramować ręczne urządzenie UKF Baofeng.
Doskonalenie umiejętności strzeleckich przez uczennicę klasy mundurowej
Może uda się zdobyć mistrzostwo w strzelaniu ?

Info: Tadeusz SP9HQJ